Tragiškas gaisras Kaune: sulaikytas įtariamasis

Sekmadienio vakarą Kauno policija sulaikė kaunietį, kuris, įtariama, galėjo būti vienas iš tyčinio padegimo dalyvių Baltų prospekto devynaukštyje.

Įtariamasis – nepilnametis

Policijos atstovų teigimu, sulaikytasis yra 1994 metais gimęs P.S., iki šiol jis nebuvo teistas. Jo sulaikymo aplinkybių policija kol kas nekomentavo. Prie tragiško gaisro sukėlimo galėjo prisidėti dar 4-5 asmenys, jų ieškoma. Kalbama, kad padegimas įvykdytas įvykus konfliktui ir muštynėms.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, gaisro metu žuvo M. S., gimęs 1993 m., nukentėjo kiti tuo metu bute buvę asmenys. Pirminiais duomenimis, 11 asmenų, nuo 17 iki 25 metų amžiaus, šventė, vartojo alkoholinius gėrimus, tačiau Kauno apskrities policijoje pranešimas apie bute vykusį triukšmą, konfliktą ar muštynes nebuvo gautas.

Paaiškėjus, kad minėtas butas buvo padegtas, Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

Policija prašo atsiliepti asmenis, galinčius suteikti vertingos informacijos apie minėtą įvykį ir paskambinti telefonais: (8 37) 30 34 40, (8 37) 30 30 47 arba 112.

Pragariška naktis

Baltų prospekto gyventojai dar negreit  atsigaus po pragariško gaisro praėjusią naktį. Vienas jų buvo sugavęs nuo ugnies besigelbėjusį ir iš balkono iškritusį žmogų, kiti iš prirūkusio buto gelbėjo 8 mėnesių kaimynų kūdikį, o tėvams teko jaudintis dėl į svečius su šeima atvažiavusios ir čia likusios nakvoti dukters, šiomis dienomis turinčios gimdyti, sveikatos.

Vieni gaisrą išgyvenę Baltų prospekto devyniaaukščio gyventojai po evakuacijos namo grįžo paryčiais, kiti iš karto susirado prieglobstį pas gimines ar draugus.

Prie laiptinės stoviniavę vyrai aptarinėjo košmariškos nakties įspūdžius ir guodėsi patirtais nuostoliais. Gaisro židinys buvo septintajame aukšte, tačiau  laiptinėje jau nuo pat pirmojo aukšto jautėsi aštrus degėsių kvapas. Bet ne tik jis jaudino gyventojus.

“Visas parketas iškeltas, sienos supiltas, daug smalkių. Baisu”, - kraipė galvą Darius, su žmona auginantis aštuonių mėnesių kūdikį ir 3,5 metų vaiką. Jo butas – tiesiai po gaisro židiniu, tik keliais aukštais žemiau - 4 aukšte.

Jį su visa šeima išgelbėjo priešais gyvenantys kaimynai. Kai Kęstučio žmona beldėsi į Dariaus duris, laiptinė tuo metu visa skendėjo dūmuose, degė liftas.

Gelbėjo 8 mėnesių kūdikį

„Nežinau, kaip aš atrakinau duris“, - pasakojo Darius. Pradėjus į butą veržtis kaimynams, vyras jau buvo gerokai apsvaigęs nuo dūmų. Kūdikis ir kiti šeimos nariai nenukentėjo, taip kaip šeimos galva, nes visi miegojo tolimesniame kambaryje, jo durys, kurios ir apsaugojo nuo dūmų, buvo uždarytos. Kūdikį per smalkių pilną laiptinę moterys nešė uždengtą. Jį vėliau patikrinę medikai tėvus nuramino, kad mažyliui viskas gerai. Šie kelis kartus naktį ir ryte ėjo ir tikrino gyventojų sveikatą.

Medikų pagalbos neprireikė ir Dariui. „Parsivedę namo davėme jam atsigerti vandens, pas mus bute buvo grynas oras ir jis greitai atsigavo“, - pasakojo Kęstutis, priglaudęs kaimynų šeimą. Jis džiaugėsi, kad turi įsitaisęs geras išorines buto duris, kurios sulaikė didelę dalį dūmų.

Dariaus žmona su vaikais iš pat ryto prisiglaudė tetą, nes butas – kaip po tvano, be to, visoje laiptinėje buvo išjungta elektra ir šildymas.

Turi gimdyti penktadienį

Nuo gaisro nukentėjo ne tik šio namo gyventojai. „Mes beveik kas savaitgalį svečiuojames pas čia gyvenčius uošvius“, - pasakojo Rolandas, kurio žmona Rima šiomis dienomis turi gimdyti.

Būtent ji pirmoji ir pabudo tą košmarišką naktį. „Ji mane žadina, sako renkis, gaisras. Sakau, ką čia nusišneki“, - prisiminė Rolandas. Kol žmona rengė 9 metų jų atžalą, ši taip pat burbėjo, kodėl ją reikėjo kelti, Rolandas sugalvojo trumpam išeiti į balkoną.

„Pamačiau ir išgirdau rėkiantį vyrą. Jis buvo persivėręs per balkoną, šaukėsi pagalbos, visur buvo liepsnos. Pats savo akimis mačiau, kaip jis nukrito žemyn. Kažkas iš šešto aukšto jį dar bandė gaudyti, buvo sugavęs už kojos, bet neišlaikė. Vyras nukrito ant žemės ant nugaros. Mačiau, kaip pajudino rankas ir daugiau nebejudėjo“, - apie kriaupias išgyventas akimirkas kalbėjo kaunietis.

Pagal medikų nustatytą terminą penktadienį turėjusi gimdyti Rima sakė, kad jaučiasi palyginti gerai. „Džiaugiamės, kad likome gyvi“, - atsiduso moteris. Jos šiame name gyvenantys tėvai - nebyliai, todėl pagalbos patys nebūtų prisišaukę.

Jos sesuo Aušra iš rankų nepaleido telefono. „Iš Airijos draugai vis skambina ir rašo, klausia, ar mes gyvi. Jie žino, kur gyvename, todėl internete perskaitę apie gaisrą įtarė, kad tai gali būti mūsų namas“, - aiškino kaunietė.

Gaisras – iš karto po muštynių

“Pabudau nuo didžiulio triukšmo. Kieme vyko muštynės. Langai praviri buvo ir labai gerai viskas buvo girdėti. Po to jau ir nebeužmigau“, - pasakojo ketvirtame aukšte gyvenantis Kęstutis. Pasak jo, nurimus muštynėms netrukus prasidėjo gaisras.

Namuose pajutęs dūmus, jis su žmona skambino bendruoju pagalbos telefonu, tačiau pro langus išgirdo jau atvažiuojančių ugniagesių sirenas. Jie lipdami laiptais beldė į kiekvieną butą ir kėlė gyventojus.

Šnekama, kad butas, kuriame nuolat būdavo keliamos garsios linksmybės, padegtas tyčia. Neva kažkas paskambino į duris, o kai šios buvo atidarytos, buvo šliukštelta degaus skysčio ir padegta. Kas galėjo padegti? Triukšmo neapsikentę kaimynai? „Ar mes kvaili save patys padegti?“ – klausė gyventojai. Jie spėjo, kad padegėjas – vienas muštynių dalyvis, kuris liko įžeista savimeile, nes gaisras kilo greitai po muštynių.

Kitoje laiptinėje gyvenantis vyras visiems susirinkusiems siūlė pažiūrėti į avarinius išėjimus. Nuo liepsnos aprūkusiuose 7-9 aukšto balkonuose buvo nematyti nei kopėtėlių, nei liukų, kuriais gaisro užspeisti žmonės būtų galėję pasinaudoti ir taip išsigelbėti.

 

Liukai - užstatyti spintelėmis

Šilainių daugiabutyje kilusio gaisro ištiktieji žmonės galėjo gelbėtis pro balkonų grindyse esančius liukus, tačiau šie buvo uždengti ir nelaimės ištiktieji apie tokią galimybę net nežinojo. Žmones iš viršutinių aukštų ugniagesiai nukėlė specialiomis kopėčiomis.

„Bute, kuriame kilo gaisras, yra du balkonai. Viename iš balkonų grindyse yra liukas. Man buvo keista, kodėl žmonės nesileido į apačią, todėl pasižiūrėjau. Jis buvo uždengtas linoleumu, pristatyta spintelių. Jei nežinai, kad toks liukas yra, tai nepamatysi. Galbūt todėl juo nebuvo pasinaudota. Žmonės kabojo ant balkono atbrailos ir šaukėsi pagalbos“, - „Kauno dienai“ pasakojo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gaisrų tyrimo poskyrio viršininkas Arūnas Kilšauskas.

Pasak jo, į viršutinį balkoną gaisro metu liukas buvo praviras, bet juo irgi nepasinaudota. Žmonės iš viršutinio buto buvo išgelbėti keltuvu.

Linkstama prie to, kad gaisro priežastis – padegimas. Tai patvirtino ir A.Kilšauskas: „Techninių priežasčių kilti gaisrui nenustatėme. Dar pasikvietėme kolegas iš Vilniaus, Gaisrinių tyrimų centro. Jie patvirtino mūsų nuogąstavimus, kad galėjo būti panaudotas atviras ugnies šaltinis. Kaip ir iš kur jis atsirado, toliau aiškinasi policija“.

Pasak pareigūno, iš gaisro židinio vietos buvo paimti mėginiai, kurie ir galbūt atskleis tikrąją nelaimės priežastį. „Ekspertai ištirs, ar buvo degaus skysčio“, - pridūrė pašnekovas.

Pareigūnai apklausė aplinkinius gyventojus. „Kaimynai daug ką pasakojo, kad kažkas kažką matė. Ta vieta, kur yra gaisro židinio zona, yra išdegusi. Koridorius buvo iškaltas medinėmis dailylentėmis, iš jų nieko nebeliko“ , - aiškino A.Kilšauskas.

Manoma, kad bute, kai jame kilo gaisras, buvo apie 10 žmonių. Tačiau nukentėjo ir vakarėlyje nedalyvavę žmonės – du pagyvenusio amžiaus kaimynai tai pat išvežti į gydymo įstaigą.

Bute rasto žuvusiojo vaikino brolis pareigūnams pasakojo, kad nelaimės vakarą bute buvo švenčiamas gimtadienis. Jis pats buvo užėjęs trumpam pas brolį, bet po to išėjo.

Tada, kai buvo brangi kiekviena sekundė ir minutė, ugniagesiai rankomis nešė kelis automobilius į šalį - įvažiavimas ir kiemas buvo prigrūstas automobilių. Mat privažiuoti technikai su kopėčiomis prie namo buvo neįmanoma.

Išgelbėjusiuosius gyventojus ne vien kopėčiomis nukėlė - dalį žmonių iš žemesnių aukštų ugniagesiai išvedė pro uždūmintą laiptinę. Tie, kas iššoko iš septinto aukšto, patyrė daugybines traumas.

Tragiškas gaisras kilo Kaune, naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Baltų prospekte 27 numeriu pažymėtame daugiabutyje kilus gaisrui vienas žmogus žuvo, 11 sužeista.

Plačiau apie nelaimę skaitykite rytojaus „Kauno dienoje“.

Portalo skaitytojas užfiksavo gaisrą nuotraukoje:


Šiame straipsnyje: gaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

vat

vat portretas
už tokius liuku užgriozdinimus reika bausti savininkus butu piniginemis baudomis ir gan didelėmis sumoketu kokius 3000 litu tada žinotu

...

... portretas
... už blokuotus atsarginius išėjimus balkonuose turi duoti tokias baudas kad prieš jas šilumos sąskaitos atrodytų kaip vaikų žaidimas. Tas pats kaip ir privažiavimai gaisrinėm mašinom - turi būti išpaišytos kiemuose linijos žyminčios zonas kur negalima statyti automobilių. O jei ten pastatei - bauda kaip už važiavimą išgėrus. Bet žinoma, 90 proc tų kolchozų gyventojų tokios saugumo priemonės pasirodys "drakoniškai idiotiškos", nes ne jie sudege, o ir jie "tikrai niekada niekada nedegs" ...

TAI SANTVARKOS PASIEKMES

TAI SANTVARKOS PASIEKMES portretas
. VISA TAI DABARTINES SUPUVUSIOS SANTVARKOS PASIEKMES O PRIEZASTYS TU PASIEKMIU - TAI TAS, KAD LIETUVA JAU 22 metus VALDO SAJUDINE ANTILIAUDINE VAGIU GAUJA. DALINDAMIESI TARP SAVU VISOS LIETUVOS ZMONIU TURTA - jiems truksta laiko uzsiimti teisesauga, tvarka ir paprastu zmoniu aspsauga. TIK RUSU TANKAI GRAZINS LIETUVAIMS TIKRA ATGIMIMA,VILTI IR NORA GYVENTI. JS Sekmadieninis Pamokslas. .
VISI KOMENTARAI 98
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių