S.Šostako aukų artimieji jam reikalauja griežtesnės bausmės

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį nusprendė atlikti įrodymų tyrimą tragiškos avarijos byloje, kurioje buvęs Trakų policininkas Sigitas Šostakas pripažintas kaltu dėl eismo įvykio, kuriame žuvo trys žmonės.

Ekspareigūnas nuteistas kalėti aštuonerius metus.

Teismas prie bylos grįš rugsėjo mėnesį. Į posėdį bus kviečiami civiliniai ieškovai – žuvusiųjų nukentėjusieji byloje, taip pat draudimo bendrovės ''Lietuvos draudimas" atstovai. Teismas aiškinsis dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Nukentėjusieji skundžia ne tik paskirtą bausmę, bet ir ginčija ieškinių klausimą.

Nukentėjusieji – žuvusiųjų medikų vaikai Kęstutis ir Tomas Žukai, Nerijus ir Gintaras Golubovai – siekia, kad buvusiam policininkui būtų skirta maksimali įstatyme numatyta 10 metų laisvės atėmimo bausmė bei priteisti pareikšti civiliniai ieškiniai. Tuo tarpu Varėnos rajono apylinkės teismas nukentėjusiųjų ieškinių dėl neturtinės žalos nenagrinėjo, nurodydamas kreiptis civilinio proceso tvarka.

Vienintelis gyvas per avariją likęs Andrejus Golubovas į posėdį neatvyko. Jis taip pat yra pripažintas nukentėjusiuoju.

Byla Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama pagal nuteistojo ir nukentėjusiųjų skundus. Nuteistasis prašo nors bent kiek švelnesnės bausmės, o nukentėjusieji – maksimaliai griežtos.

Nukentėjusieji skunde teismui teigia, kad S.Šostakui skirta per švelni bausmė, Varėnos teismas neteisingai išsprendė civilinius ieškinus. Jie teigia, kad nuteistasis visas eismo aplinkybes aiškino, kad pateisintų savo elgesį, nepalaikė jokio ryšio su žuvusiųjų šeimomis, į depozitinę sąskaitą pervedė tik 500 litų.

„Vidaus tarnybos pareigūnas vartojo alkoholinius gėrimus intensyvaus judėjimo kelyje, šios aplinkybės neigiamai charakterizuoja jį kaip asmenį“, – rašoma nukentėjusiųjų atstovo skunde teismui.

Nukentėjusieji taip pat nepatenkinti, kad teismas laikiną nuosavybės teisių apribojimą S.Šostako turtui nusprendė taikyti iki nuosprendžio įsiteisėjimo. Jų manymu, tokiu būdu gali būti sudarytos sąlygos S.Šostakui turtą parduoti ar perleisti.

Nukentėjusieji pirmos instancijos teisme buvo pareiškę maždaug 700 tūkst. ieškinį. S.Šostakas teigia galintis atlyginti dešimteriopai mažesnę sumą – maždaug 70 tūkst. litų, o visos pinigų sumos nesurinktų per visą gyvenimą.

Teismo posėdyje buvo paviešinti dokumentai, kuriuose skelbiama, kad S.Šostakui nustatytas 50 proc. darbingumas, jis negali kelti sunkesnių nei 10-15 kilogramų krovinių. Nuteistasis po posėdžio žurnalistams pasakojo, kad medikai jam pašalino riešo kaulus ir tai yra avarijos pasekmė.

S.Šostakas apeliaciniu skundu prašo sumažinti bausmę arba nustatyti kitą bausmės rūšį. Jis su teismo nuosprendžiu iš dalies sutinka, tačiau mano, kad pirmos instancijos teismas paskyrė aiškiai per griežtą bausmę. Jis teigia, kad medikų automobilis judėjo pernelyg lėtai ir sudarė dirbtinę kliūtį.

S.Šostakas teigia nesąs patenkintas, kad vėl atidėtas jo skundo svarstymas, buvęs pareigūnas norėtų kuo greičiau atlikti bausmę. Vyras teigė, kad dabar dienas leidžia namuose.

Buvusiam Trakų policininkui pernai gruodį nuosprendį paskelbė Varėnos rajono apylinkės teismas.

Nuteistasis teismo salėje suimtas nebuvo, jam liko galioti anksčiau skirtos kardomosios priemonės – namų areštas. Nuosprendis įsiteisės po Vilniaus apygardos teismo sprendimo.

Prokuratūra ekspolicininkui prašė vieneriais metais ilgesnės bausmės, nei skyrė teismas. Paskelbto nuosprendžio kaltintojai neskundė.

Eismo nelaimė įvyko 2010 vasario 13-osios naktį kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

Nustatyta, kad S. Šostakas  eismo įvykio metu buvo neblaivus, viršijo leistiną greitį, važiavo maždaug 105 kilometrų per valandą greičiu, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, nesilaikė saugaus atstumo, atsiradus kliūčiai jos saugiai neapvažiavo ir susidūrė su pirmąja eismo juosta ta pačia kryptimi važiavusiu automobiliu.

Per avariją vietoje žuvo automobilį „Opel Vectra“ vairavęs žinomas Kauno medikas Rimgaudas Kazimieras Žukas, jo sutuoktinė Kauno centro Vaikų poliklinikos vyresnioji vaikų ligų gydytoja Vida Žukienė. Sužaloti kartu su jais važiavę sutuoktiniai, taip pat medikai kauniečiai Andrejus Golubovas ir Audronė Golubovienė. Pastaroji vėliau mirė ligoninėje.

Nuosprendžiu Varėnos rajono apylinkės teismas pripažino nukentėjusiųjų teisę į šimtatūkstantinius civilinius ieškinius. Dėl jų bus išspręsta įsiteisėjus nuosprendžiui.

S. Šostakas sakė, kad yra pervedęs 500 litų, daugiau pinigų nesiuntė, nes nežino, kur juos siųsti, esą nukentėjusieji su juo atsisako bendrauti.

Po S.Šostako avarijos iš pareigų atsistatydino tuometinis generalinis policijos komisaras Vizgirdas Telyčėnas. Naujasis policijos vadovas Saulius Skvernelis ėmė ryžtingiau kovoti su policininkų girtavimu, įkūrė specialių padalinį pareigūnų pažeidimams nustatyti.


Šiame straipsnyje: Sigitas Šostakasavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Marius

Marius portretas
Ikišt tą snukelį kuo ilgiau reik

uzsienis

uzsienis portretas
Zmoniu jau nesugrazinsit,o 8 metai,tai jau irgi nemazai.Jis tures ir taip jau visa gyvenima gyventi su kalte.Taigi ar per mazai?

v

v portretas
Na kitu jis negailejo baude o jjs kitus baude uz maziausius nusikaltimus ,Lai kencia ,
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių