Per septynis mėnesius Lietuvoje kilo 7,8 tūkst. gaisrų

  • Teksto dydis:

Per septynis mėnesius Lietuvoje kilo 7887 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 1,4 proc. Žuvusiųjų taip pat buvo mažiau.

Sausį-liepą gaisruose žuvo 92 žmonės (pernai - 101), o 147 gyventojai apdegė ar apsinuodijo dūmais, ketvirtadienį pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Vidutiniškai per liepos mėnesį kyla per 900 gaisrų ir juose žūsta po šešis gyventojus. Šių metų liepą gaisrų buvo šiek tiek mažiau - 809, juose žuvo keturi žmonės. Nors gaisrai dėl žaibo iškrovos sudaro tik 3 proc. nuo bendro liepos mėnesį kilusių gaisrų skaičiaus, tačiau vidurvasarį jų kyla daugiausiai, vidutiniškai 35. Šiemet šių gaisrų buvo 24, jų metu buvo sunaikinti keturi pastatai.

Šiemet jau kilo du gaisrai pasiglemžę po tris gyvybes, 11 gaisrų žuvo po du gyventojus. Miestuose žuvo 25 žmonės, o miesteliuose ir kaimo vietovėse - 67.

11 gyventojų žuvo Vilniaus rajone, šeši - Kaune, penki - Vilniuje po keturis - Alytaus, Radviliškio, Šiaulių ir Zarasų rajonuose, po tris – Kėdainių, Prienų, Raseinių, Šakių, Utenos, Trakų, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose.

Pagrindinės žmonių žūčių priežastys sausio-liepos mėnesį: neatsargus rūkymas (žuvo 32 žmonės) ir neatsargus elgesys su ugnimi (žuvo 28 žmonės).

Dar aštuonių žmonių gyvybes nusinešė gaisrai kilę dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimų bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, kiek pat žmonių žuvo ir dėl priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų eksploatuojant elektros įrangą, du - dėl dujinių, žibalinių, benzininių įrengimų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, vienas – dėl padegimų. Devynių žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Miestuose užgesinti 4209 gaisrai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 3678. Ugnis sunaikino 185 pastatus, 181 transporto priemonę, 2218 tonų pašarų,.

Pagrindinės gaisrų priežastys: neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (51,1 proc.), netvarkinga elektros įranga ir elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (9,5 proc.), žolės ir ražienų deginimas (8,9 proc.), krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (6,3 proc.), neatsargus rūkymas (3 proc.).

Be to, įregistruotas 371 padegimas. 510 gaisrų priežastys dar tiriamos.


Šiame straipsnyje: gaisrasugniagesiaiugnis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių