Seimas sutiko naikinti V.Babiliaus neliečiamybę

Seimas sutiko panaikinti autoavariją padariusio ir iš įvykio vietos pasišalinusio Seimo nario Vinco Babiliaus teisinę neliečiamybę.

Antradienį parlamentarai svarstė generalinio prokuroro Dariaus Valio praėjusios savaitės kreipimąsi dėl V.Babiliaus teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Specialiai šiam kreipimuisi apsvarstyti sudaryta Seimo narių komisija, vadovaujama konservatoriaus Vaidoto Bacevičiaus, pasiūlė parlamentarams tenkinti generalinio prokuroro prašymą. „Komisija posėdžiavo vieną kartą. Posėdyje dalyvavo V.Babilius ir Generalinės prokuratūros atstovas. Komisija siūlo tenkinti Generalinės prokuratūros prašymą išankstinio Seimo sutikimo suvaržyti V.Babiliaus laisvę dėl, kaip įtariama, jo padaryto administracinio teisės pažeidimo“, - kalbėjo V.Bacevičius.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė norėjo suteikti žodį pačiam V.Babiliui. Tačiau šis dingo kaip į vandenį. „Kviečiu į tribūną V.Babilių... Ką tik jį mačiau. Ar jis kalbės, ar nekalbės?“, - suglumo parlamento vadovė, bet po kelių akimirkų paskelbė: „Turime informacijos, kad nekalbės“.

Diskusijoje kalbėjo vienintelis Seimo narys Mantas Varaška. Jis pasiūlė V.Babiliui atsisakyti Seimo nario mandato. „Jau antrą kartą svarstome šio Seimo nario neliečiamybės panaikinimo klausimą. Siūlyčiau V.Babiliui – galbūt iš tikrųjų mandato atsisakymas šiandien būtų geriausia išeitis. Toks solidus elgesys galbūt prisidėtų ir prie bent šiokio tokio Seimo prestižo atkūrimo“, - kalbėjo M.Varaška. Tačiau jo pasiūlymas liko neišgirstas.

Už tai, kad neliečiamybė būtų panaikinta, balsavo 91 Seimo narys, prieš nebuvo nei vieno parlamentaro, susilaikė trys.

Šių metų kovo 19 dieną, po 22 valandos V.Babilius Vilniuje, Laisvės prospekte ir J.Baltrušaičio gatvėje, vairavo automobilį, kuriam nebuvo atlikta techninė apžiūra. Neatsižvelgdamas į kelio ir meteorologines sąlygas, vairuotojas nesuvaldė savo automobilio ir atsitrenkė į stovintį kitą automobilį. Po smūgiotaip pat  kliudytas šviesoforas. Iš eismo įvykio vietos V.Babilius pasitraukė.

Šiais veiksmais Seimo narys įtariamas padaręs tris pažeidimus, numatytus Administracinių teisės pažeidimų kodekse. V.Babiliui buvo surašyti protokolai padarius tris pažeidimus. Jis davė paaiškinimus policijai.

Pasitraukimas iš eismo įvykio vietos užtraukia baudą vairuotojams nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

Kadangi už vieną iš pažeidimų - pasitraukimą iš įvykio vietos - numatomas ir areštas, pagal įstatymus buvo būtina gauti Seimo sutikimą suvaržyti parlamentaro laisvę. Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtinta nuostata, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Seimas 2010 metų rugsėjį jau buvo gavęs prašymą panaikinti V.Babiliaus teisinę neliečiamybę dėl greičio viršijimo, ir tąkart prašymą tenkino. Neliečiamybė parlamentarui buvo panaikinta dėl to, kad magistrale Vilnius - Klaipėda jis 65 kilometrais per valandą viršijo leistiną greitį, o už tokį pažeidimą gali būti skirtas administracinis areštas.

Teismas tuomet V. Babiliui už greičio viršijimą skyrė maksimalią - 1,5 tūkst. litų - baudą ir trims mėnesiams atėmė teisę vairuoti.

V.Babilius anksčiau pripažino, kad šiemet kovo 19-osios vakarą vairavęs automobilį, kuris pateko į avariją Vilniuje, tačiau neigė, kad prie vairo sėdo neblaivus.

Jaunuolis, kurio automobilis buvo apgadintas per avariją, pareiškė, kad eismo įvykį sukėlęs parlamentaras jam atrodė neblaivus ir siūlė 25 tūkst. litų, kad nebūtų kviečiama policija.

V.Babiliaus administracinė byla pagal įvykio vietą turėtų būtų nagrinėjama Vilniaus miesto 1-ajame apylinkės teisme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Asmeninė pražanga neturi užgožti valstybinės institucijos darbo. Darbingi žmonės turi dirbti atsakingus darbus ir neįsivelti į ginčus. Partijos trikdo ramų Seimo ir visuomenės gyvenimą. Nedaug liko laiko, o nieko nepadaryta visuomenės labui. Kaip nors reikia susijungti su kaimo žmonėmis, atgaivinti normalią žemdirbystę. Kiekvienas darbas turi būti laikomas pagarboje ir duoti rezultatų.

ALIKA

ALIKA portretas
NA GAL NORS VIENAS VAIRUOTOJAS,LIGONIS STAIGA TAPES ATSAKYS UZ SAVO VEIKSMUS,KAIP GALI SEIMO NARYS ATSTOVAUJANTIS LIETUVOS ZMONIU INTERESUS,PADARES AVARIJA PASISALINT IS EISMO IVYKIO VIETOS ,AR JIS TAIP PAT STAIGA KAIP VIENAS ITARIAMAS TEISEJAS ,ISLIPES IS AUTOMOBILIO PO AVARIJOA ,TAPO MIRTINAS LIGONIS ,AR TAI GALIMA TOLERUOTI .

kur yra

kur yra portretas
Jam 46 metai ir dar nevedes, kur moterys...
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių