S. Proninos žentas atlygino žalą pareigūnams

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį iš esmės pradėjo nagrinėti didelės Vilniuje įvykusios avarijos bylą, per kurią tarnybos metu nukentėjo trys policininkai ir trys civiliai asmenys.

Šios avarijos sukėlimu kaltinamas 27 metų vilnietis Arnas Tumėnas.

Vyras teisme neigė, kad avariją sukėlė neblaivus ir savo kaltę pripažino iš dalies. Jis teigė, kad parodymus duos tik po liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos.

Byloje dalyvauja ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė. Nukentėję policininkai byloje buvo pareiškę civilinius ieškinius. Jų advokatas teismui pranešė, kad A. Tumėnas pareigūnams atlygino turtinę ir neturtinę žalą, tad jie pretenzijų kaltinamajam dėl civilinių ieškinių neturi. Teismo posėdyje nebuvo paskelbta, kokias sumas A. Tumėnas sumokėjo tarnyboje sužalotiems policininkams.

Nei nukentėjusieji, nei kaltinamasis po posėdžio su žiniasklaida bendrauti nepanoro ir sutarto žalos atlyginimo neatskleidė.

Tačiau avarijos kaltininkui gali tekti atlyginti žalą dar trims nukentėjusiesiems. Jeigu teismas patenkins šiuos ieškinius, A. Tumėnui teks sumokėti daugiau nei 100 tūkst. litų.

Verslininkas Mindaugas Kukuraitis prašo priteisti daugiau nei 25 tūkst. litų turtinės ir per 26 tūkst. litų neturtinės žalos. Kartu su juo automobilyje važiavusios Ingrida Jasienė prašo atlyginti 304 litus turtinę ir 29 tūkst. litų neturtinę, o Lina Kriukelienė - 8,8 tūkst. litų turtinę ir 25 tūkst. litų neturtinę žalą. Šie ieškiniai prijungti prie bylos. Moterys teigė, kad po avarijos bijo vairuoti ir žiūrėti filmus su avarijomis, iki šiol vaikšto pas masažo specialistus, dėl įvykio patyrė didelį stresą.

Į bylą taip pat įsitraukė draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“, joje buvo draustas avariją sukėlęs automobilis.

A. Tumėnui gali tekti atlyginti ir 4 tūkst. litų materialinę žalą Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui už avarijos metu policininkų automobilyje sugadintą įrangą.

Vilnietis A.Tumėnas įtariamas, kad pernai balandį, būdamas neblaivus, sukėlė avariją, per kurią nukentėjo penki žmonės, tarp jų trys policininkai. Po avarijos vyras pasišalino iš įvykio vietos. Netrukus jis buvo dviem paroms uždarytas į areštinę. Į policiją kreipėsi liudytojai, kurie netrukus po avarijos matė A.Tumėną ir jį atpažino.

Ši avarija įvyko balandžio 28 dieną apie 18 val. Vilniuje, Geležinio Vilko gatvėje.

Automobilis „Mercedes-Benz S320“, įtariama, vairuojamas A.Tumėno, atsitrenkė į su įjungtais švyturėliais stovėjusį tarnybinį policijos automobilį „VW Jetta“, už kurio vairo sėdėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių patrulių rinktinės patrulis 30-metis Darius Judickas.

Automobilis nuo smūgio pajudėjo ir trenkėsi į priekyje stovėjusį policininkų sustabdytą automobilį „Mercedes-Benz E 280“.

Nukentėjo prie policijos automobilio stovėjęs automobilio „Mercedes-Benz E280“ vairuotojas 58 metų Mindaugas Kukuraitis. Jam Vilniaus universitetinėje ligoninėje nustatytas galvos smegenų sukrėtimas, kelio traumą, nukentėjusysis buvo paguldytas į ligoninę.

Per eismo įvykį taip pat sužaloti trys Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių patrulių rinktinės 2-osios kuopos 2-ojo būrio patruliai: 31 metų Marius Kirvelevičius, 25 metų patrulė Jolanta Kopač, 30-metis patrulis Darius Judickas.

Teismui liudiję policininkai sakė, kad per avariją patyrė smegenų sutrenkimą, kūne buvo stiklo šukių.

D.Judickas teismui pasakojo, visi trys patruliai sėdėjo automobilyje - du priekyje, o kolegė - ant galinės sėdynės. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimą buvo pildomas protokolas M.Kukuraičiui.

Ji prisiminė, kad prieš avariją prie policijos automobilio buvo privažiavęs BMW markės automobilis. Vairuotojas, pravėręs langą, pareigūnams pranešė, kad už jo važiuoja galbūt neblaivus vairuotojas. Po dešimt sekundžių trukusio pokalbio pranešėjas nuvažiavo toliau, ir netrukus įvyko didelė avarija.

„Tai buvo mano penktoji darbo diena - nieko neprisimenu, sąmonę atgavau tik atvažiavus greitajai, gulėdama ant žolės priešais automobilį“, - teismui sakė policininkė J. Kopač.

Kitas patrulis M. Kirvelevičius prisiminė tik mašinoje nuleistą kolegos galvą ir kai puolė kviestis pagalbą.

A.Tumėnas pasišalino iš įvykio vietos, policija įtaria, kad jis buvo neblaivus.

Didelę vairavimo patirtį turinčio M. Kukuraičio manymu, į policininkų mašiną atsitrenkęs automobilis galėjo važiuoti 150 kilometrų per valandą greičiu. Verslininkas sakė, kad po avarijos pasikeitė jo gyvenimo kokybė, jis negaliai taip intensyviai judėti ir sportuoti.

„Gyvenimas po avarijos pasikeitė visiškai - aš rytais bėgiodavau, laipiodavau po kalnus, dabar nieko“, - teismui skundėsi nukentėjusysis.

Vyras teisme prisiminė, kad po to, kai policininkai sustabdė ir pildė protokolą už važiavimą neteisingai prisisegus saugos diržus, jis nuėjo į kelkraštį.

„Laimei, žiūrėjau į tą pusę, iš kurios atvažiavo automobilis - netrukus išgirdau didžiulį garsą ir pamačiau dvi dideliu greičiu lekiančias mašinas. Supratau, kad bus negerai ir jau bėgau. Netrukus į policijos automobilį trenkėsi mašina, ji įstrižai kirto policijos ekipažą, nuo smūgio dar kliudė mano stovėjusį automobilį. Jei būčiau nepastebėjęs įvykio, turbūt mane būtų sutraiškęs policijos ekipažas. Tačiau aš bėgau, o policijos automobilis pakilo į orą, kirto man per pakinklius ir privertė trenktis į stulpą“, - pasakojo nukentėjusysis.

Kai atsigavo, M. Kukuraitis pamatė, kad jo automobilis nusviestas už 100 metrų, o visi policininkai kruvini.

Kartu su M. Kukuraičiu važiavusi I. Jasienė prisiminė, kad mašina, kurioje ji sėdėjo, po avarijos skrido oru gal šimtą metrų.

Įvykio liudytoja Rasa V. (tikrasis vardas ir pavardė žinomi) BNS pasakojo, kad įvykio dieną, vaikščiodama stadione netoli Geležinio vilko gatvės, išgirdo susidūrimo garsą. Po kurio laiko iš prie gatvės esančio parko pasirodė maždaug 30 metų vyras, mūvintį baltomis kelnėmis. Jis buvo pusnuogis, be marškinėlių. Moters teigimu, viena jo ranka buvo sužalota, jis atrodė apsvaigęs.

Nepažįstamasis prašė sutiktosios leisti jam paskambinti telefonu. Jis aiškino buvęs užpultas, tačiau pasiūlius iškviesti policiją, primygtinai prašė to nedaryti. Jaunas vyras prašė niekam nepasakoti apie jį ir atsisakė, kad jam pagalbą suteiktų kiti stadione buvę asmenys.

Praėjus kelioms paroms pirmadienį vaikščiodama tame pačiame miškelyje liudininkė rado ant šakos pakabintus vyriškus kruvinus marškinius. Galimą įkaltį išsivežė policijos pareigūnai.

A. Tumėnui už vairavimą esant neblaiviam ir sukeltą avariją, pasibaigusią žmonių sužalojimu, gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Vilniaus miesto apylinkės teismas penktadienį po pietų nagrinės administracinę bylą, kurioje A. Tumėną policija siekia nubausto už pabėgimą iš įvykio vietos.

Baudžiamosios bylos nagrinėjimas toliau vyks liepą, bus kviečiami liudytojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių