Pragariška naktis Kaune: iš degančio buto žmonės šoko per langą

Tragiškas gaisras kilo Kaune, naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Baltų prospekte 27 numeriu pažymėtame daugiabutyje kilus gaisrui vienas žmogus žuvo, 11 sužeista.

Tokio siaubo Kauno ugniagesiai turbūt dar nebuvo regėję. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iškviesti į gaisrą Šilainiuose jie pamatė ant septinto aukšto balkono kabančius žmones, keli nebeištvėrę nukrito. Vienas jaunuolis rastas negyvas vonioje.

Keturi asmenys, kurių amžius siekia nuo 18 iki 25 metų, šoko per langą iš septinto aukšto, jiems nustatytos politraumos. Iš ketverto du yra sunkios būklės. Jie gydomi Kauno klinikose. Septyni likusieji apsinuodijo smalkėmis, lengvai nudegė. Gaisro metu nukentėjo vienas nepilnametis.

Teigiama, kad nukentėjusių per gaisrą žmonių skaičius gali padidėti.

Pranešimas apie nelaimę gautas apie 2.57 val. Iškviestoms gelbėjimo tarnyboms į Baltų prospekte esančio devynaukščio kiemą trukdė įvažiuoti tankiai sustatyti gyventojų automobiliai, taip pat buvo neįmanoma iškart privažuoti po degančio daugiabučio langais.

Kaip informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, nelaimės vietoje rastas vienas vyriškos lyties lavonas – jaunas vyras, kaip manoma, bandė nuo gaisro pasislėpti vonioje, bet užtroško dūmais. Kiti gelbėjosi per balkoną. Plintant liepsnoms jie kabėjo balkono išorėje, iki atvyko gelbėtojai. Keli, nebeištvėrę kol atvyks ugniagesiai, nušoko iš septinto aukšto.

Be to, kad gelbėjo užsidegusiame bute buvusius žmones, ugniagesiai evakavo visus likusius devynaukščio namo laiptinės gyventojus. Išsigelbėti pro duris jie negalėjo, nes, pasak ugniagesių atstovės, visa laiptinė buvo pilna dūmų, durys ir grindys įkaitusios. Jie buvo gelbėjami ugniagesių kopėčiomis. Be kelių dešimčių suaugusiųjų, evakuoti penki mažamečiai vaikai. Iš viso iš namo buvo evakuoti 38 asmenys, 9 iš jų buvo iškelti autokeltuvu.

Per tragišką gaisrą išdegė du butai: minėtasis septintame aukšte ir esantis virš degusio buto aštuntame aukšte.

Nelaimės vietoje dirbo 29 ugniagesiai, 6 autocisternos. Pasak D.Vaitkevičienės, evakuoti gyventojai šiuo metu yra saugūs, kai kurie žemiau gyvenantieji galėjo sugrįžti į namus. Name atjungta elektra ir šildymas.

Įvykio aplinkybės tiriamos. Versija, kad tai buvo tyčinis padegimas, D.Vaitkevičienės teigimu, yra nepatvirtinta. Į įvykio vietą buvo atvykę miesto valdžios, gelbėjimo tarnybų atstovai, taip pat Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai iš Vilniaus bei Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovybė.

Namo gyventojų teigimu, butas, kuriame kilo gaisras, yra nuomojamas. Jame nuolat vykdavo jaunimo pasilinksminimai. Šeštadienį šiame bute taip pat vyko vakarėlis, kaip manoma, jaunuoliams grįžus iš naktinio klubo.

Kaimynai pasakojo ne kartą kvietę policiją, patys belsdavosi į besilinksminančiųjų duris, tačiau situacija nesikeitė. Žmonės, tarsi pranašaudami ką negera, kalbėjo, kad tokia situacija geruoju nesibaigs. Sklinda kalbos, kad gaisro priežastis – tyčinis padegimas. Kai kas kaltina policiją, kad ši laiku nesutramdė jaunimo.

„Mane pakėlė šuo. Pajutau dūmų kvapą“, – pasakojo kaiminystėje gyvenantis vyras.

Kitas įvykių liudininkas sakė jautęs, kad bręsta bėda, tačiau nesitikėjo tokios nelaimės. „Ugniagesiai išgelbėjo mano šeimą“, – susijaudinęs sakė namo gyventojas.

Apie 5 val. ryto ugniagesių vado skambučio sulaukęs miesto meras Andrius Kupčinskas nuvyko į įvykio vietą. Pasak jo, laikino būsto evakuotiems gyventojams neprireikė. Vieni glaudėsi pas gimines, paryčiais žmonės galėjo grįžti į namus. Pasak mero, kur įmanoma, buvo paleistas šildymas, rūpinamasi kitų komunalinių patogumų atstatymu.

A.Kupčinsko teigimu, jei reikės, bus svarstoma galimybė iš savivaldybės rezervo nukentėjusiems gyventojams suteikti minimalią paramą. „Savivaldybė visų nuostolių tikrai nepadengs“, – teigė miesto vadovas. Jo nuomone, nuostolius turėtų atlyginti draudimas arba įvykio kaltininkai.

Buvote įvykio liudininkas? Siųskite vaizdo medžiagą adresu portalas@kaunodiena.lt.


Šiame straipsnyje: gaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Copy

Copy portretas
kokias debilais reikia buti, kad vakarelius rengt ne kokiam klube, sodyboj, o daugiabutyje. gera pamoka ubagams

  portretas
6. Nieko naujo 2012-03-25 09:10 IP: 213.103.178.60 apsinarkašinęs jaunimas kėlė orgijas ir tiek. Dabar visas jaunimas toks. Užuojauta kaimynas, nes tikriausiai gyveno pragaro sąlygomis.

nu jo

nu jo portretas
jaunimas svencia,,,,,,,baisu:(
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių