Medikus pražudęs buvęs policininkas S.Šostakas tikisi teismo malonės

Kaltu dėl avarijos, per kurią žuvo trys žmonės, pripažintas ir kalėti aštuonerius metus nuteistas buvęs policininkas Sigitas Šostakas tikisi, kad teismas šiek tiek sumažins laisvės bausmę.

Vilniaus apygardos teismas antradienį planavo nagrinėti nuteistojo ir nukentėjusiųjų apeliacinius skundus. Tačiau prasidėjus posėdžiui paaiškėjo, kad neatvyko nukentėjusiųjų atstovas, kuris yra užsiėmęs kitoje byloje Kaune.

Teismas konstatavo, kad apeliacinės instancijos teisme gynėjo dalyvavimas būtinas ir bylą atidėjo iki gegužės 3 dienos.

S.Šostakas žurnalistams sakė nesąs labai patenkintas tuo, kad atidėtas jo skundo svarstymas – kaltės neneigiantis buvęs pareigūnas norėtų kuo greičiau atlikti bausmę.

''Gal bausmės kažkiek sumažins, negaliu pasakyti. (...) Aš pasirengęs, man blogai, kad atidėjo tą teismo posėdį", – išėjęs iš teismo salės žurnalistams sakė S.Šostakas. Jis kelis kartus pripažino esąs kaltas dėl avarijos.

Vyras teigė, kad dabar yra bedarbis ir dienas leidžia namuose.

Buvusiam Trakų policininkui pernai gruodį nuosprendį paskelbė Varėnos rajono apylinkės teismas.

Nuteistasis teismo salėje suimtas nebuvo, jam liko galioti anksčiau skirtos kardomosios priemonės – namų areštas. Nuosprendis įsiteisės po Vilniaus apygardos teismo sprendimo.

Prokuratūra ekspolicininkui prašė vieneriais metais ilgesnės bausmės, nei skyrė teismas. Paskelbto nuosprendžio kaltintojai neskundė.

Tačiau nuosprendžiu nėra patenkinti nukentėjusieji.

Žuvusiųjų Kauno medikų Žukų sūnus Tomas Žukas buvo atvykęs į Vilniaus apygardos teismo posėdį. Jis sakė, kad apeliaciniu skundu prašo S.Šostakui griežtesnės bausmės.

„Dešimt metų, kaip priklauso, turi būti“, – sakė T.Žukas.

Jis teigė, kad policijos pareigūnai įvykio vietoje nubraižė netikslią avarijos schemą, o teismas neatsižvelgė į liudytojų parodymus, įvykio vietoje išsimėčiusias detales. Nukentėjusiojo manymu, sugretinus visus šiuos duomenis paaiškėja, kad medikai važiavo ne 17 kilometrų per valandą greičiu.

Eismo nelaimė įvyko 2010 vasario 13-osios naktį kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda, Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

Nustatyta, kad S. Šostakas  eismo įvykio metu buvo neblaivus, viršijo leistiną greitį, važiavo maždaug 105 kilometrų per valandą greičiu, neatsižvelgė į kelio ir meteorologines sąlygas, nesilaikė saugaus atstumo, atsiradus kliūčiai jos saugiai neapvažiavo ir susidūrė su pirmąja eismo juosta ta pačia kryptimi važiavusiu automobiliu.

Per avariją vietoje žuvo automobilį „Opel Vectra“ vairavęs žinomas Kauno medikas Rimgaudas Kazimieras Žukas, jo sutuoktinė Kauno centro Vaikų poliklinikos vyresnioji vaikų ligų gydytoja Vida Žukienė. Sužaloti kartu su jais važiavę sutuoktiniai, taip pat medikai kauniečiai Andrejus Golubovas ir Audronė Golubovienė. Pastaroji vėliau mirė ligoninėje.

Nuosprendžiu Varėnos rajono apylinkės teismas pripažino nukentėjusiųjų teisę į šimtatūkstantinius civilinius ieškinius. Dėl jų bus išspręsta įsiteisėjus nuosprendžiui.

S.Šostakas sakė, kad yra pervedęs 500 litų, daugiau pinigų nesiuntė, nes nežino, kur juos siųsti, esą nukentėjusieji su juo atsisako bendrauti.

Po S.Šostako avarijos iš pareigų atsistatydino tuometinis generalinis policijos komisaras Vizgirdas Telyčėnas. Naujasis policijos vadovas Saulius Skvernelis ėmė ryžtingiau kovoti su policininkų girtavimu, įkūrė specialių padalinį pareigūnų pažeidimams nustatyti.


Šiame straipsnyje: Sigitas Šostakasavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

tikrai

tikrai portretas
gaila zmogaus, reikia jam atleisti ir dovanoti. tokiems ivykiams mes turime buti ipatingai jautrusir nesmerkti nelaimelio. as uz ji meldziuosi, ir prasau tu zmoniu jo pagaileti.

Nesuprantu

Nesuprantu portretas
Nieko sau komentaras.Reikia gailėti žmogelio,kuris užmušė tris žmones .Kaip jo galima gailėti ?Tai jeigu pradėsime tokių gailėti,tai neliks tautiečių.Tokius reikia griežtai bausti.

1 mai

1 mai portretas
suprask , jis 3 žmones užmušė, o ne primušė
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių