Lietuviai avarijas sukelia Skandinavijoje, Lenkijoje ir Ispanijoje

Daugiausiai žalų užsienyje pridaro lietuvių sukeltos avarijos Lenkijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos keliuose.

Šiose valstybėse registruojama apie 60 procentų visų mūsų šalies piliečių sukeltų autoįvykių užsienyje.

Šalies ne gyvybės draudimo lyderio "Lietuvos draudimo" duomenimis, palaipsniui mažėja eismo įvykių dėl lietuvių vairuotojų kaltės skaičius Vakarų Europoje, daugėja – Skandinavijoje.

29 proc. visų "Lietuvos draudime" apsidraudusių vairuotojų nuostolių pernai atlyginta dėl avarijų Lenkijoje, 17 proc. – Ispanijoje, 15 proc. – Didžiojoje Britanijoje. Tuo tarpu 2008 metais pagal šį rodiklį pirmavo Vokietija (31 proc.), Lenkija (18 proc.). Pernai į valstybių, kuriose dažniausiai sukeliamos avarijos, penketuką pateko ir Norvegija.

"Pagal ieškinius atlyginti žalą galime stebėti lietuvių migraciją po Europą, daugiausiai susijusią su darbo paieškomis. Daugiausiai nuostolių atnešančios valstybės draudikams vis dar yra Lenkija ir Vokietija, tačiau ypač pastaruoju metu auga įvykių ir žalų skaičius Skandinavijoje. Tai patvirtina ir Lietuvos draudikų biuro duomenys, pagal kuriuos vis daugiau žalų fiksuojama Danijoje ir Švedijoje", - sako AB "Lietuvos draudimas" Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Nuostoliai ir ieškiniai iš užsienio valstybių dėl Lietuvoje apsidraudusiųjų privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu sukeltų avarijų padarinių draudikus pasiekia ir po keleto metų. Šiuo metu vis dar registruojamos žalos dėl avarijų, sukeltų 2007 ir vėlesniais metais.

Brangiausiai "Lietuvos draudimui" iki šiol kainavo 2004 m. Lietuvos piliečio sukelta avarija Airijoje, kurios metu sunkiai sužalota Airijos pilietė, o bendra nuostolio dėl visų avarijos padarinių ir gydymo išlaidų suma išaugo iki 1,24 mln. litų.

Vidutinė išmoka dėl avarijoje užsienyje apgadinto turto, "Lietuvos draudimo" duomenimis, siekia 13 tūkst. litų. Brangiau kainuoja lietuvaičių avarijos Vokietijoje, D.Britanijoje, Norvegijoje, Airijoje, Skandinavijos šalyse. Vidutinė žala dėl asmens sveikatos sutrikdymo autoįvykio užsienyje metu 2009 metais buvo 100-110 tūkst. litų. Brangiau avarijos padarinių sveikatai gydymas atsieina Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Prancūzijoje, Danijoje.

Didžiausia išmoka dėl turtinės žalos buvo išmokėta dėl eismo įvykio Suomijoje. O didžiausia išmoka dėl asmens žalos buvo išmokėta dėl jau minėto eismo įvykio Airijoje.
Didžiausios "Lietuvos draudimo" išmokėtos žalos dėl eismo įvykių užsienyje, kuriuos sukėlė Lietuvos piliečiai:

1. 2004 m. eismo įvykis Airijoje, kurio metu buvo sunkiai sužalota Airijos pilietė. Nuostolio dydis – 1,24 mln. Lt.

2. 2004 m. eismo įvykis Airijoje; kurio metu neblaivus vairuotojas važiuodamas dideliu greičiu partrenkė Airijos piliečius - tėvą bei jo dukrą, nuostolis – 1,23 mln. Lt. Dėl to, kad vairuotojas, sukėlęs avariją buvo neblaivus, pareikštas regresas vairuotojui, iš jo bus išieškota žala.

3. 2006 m. eismo įvykis Prancūzijoje, kurio metu vairuotojas, būdamas neblaivus, partrenkė du pėsčiuosius bei sugadino Prancūzijos bendrovės įrengimus. Nuostolis - 1,4 mln. Lt. Ši suma taip pat bus išieškota iš avarijos kaltininko.

AB Lietuvos draudimas" yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, priklausanti vienai didžiausių draudimo grupių pasaulyje RSA, teikiančiai savo paslaugas 130 pasaulio šalių. "Lietuvos draudimas" valdo apie 35 proc. Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių