Kauno muzikinis teatras užsidegė dėl gedimo elektros instaliacijoje

Antradienį paryčiais užsidegė Kauno valstybinis muzikinis teatras. Ugniagesių teigimu, pranešimas apie gaisrą gautas maždaug 4 val. ryto.

Į įvykio vietą buvo išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos – šešios autocisternos, du autokeltuvai, cheminių incidentų likvidavimo automobilis. Maždaug 7 val. gaisras buvo užgesintas, tačiau ugniagesiai tebedirbo įvykio vietoje.

Pirminiais duomenimis, išdegė apie 30 kvadratinių metrų stogo. Įtariama, kad gaisro židinys buvo pastogėje.

Nukentėjusiųjų nebuvo. Dėl ko įsiplieskė ugnis, kol kas neaišku.

Papildyta 9.20 val.: Ugniagesių automobiliai dar ir dabar budi prie Muzikinio teatro. Dalis teritorijos aplinkui pastatą aptverta specialia „Stop“ juosta.

Teatro administracija, atslūgus įtampai, džiaugiasi laimingai pasibaigusia nelaime. „Lengvas išgąstis ir didžiulis dėkui ugniagesiams. Jie savo darbą atliko labai profesionaliai ir operatyviai“, – sakė Ričardas Gaizelis, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre atsakingas už priešgaisrinę apsaugą.

Pasak R.Gaizelio, greičiausiai ugnis įsiplieskė tarp stogo ir palėpės. Tačiau kol kas neaišku, dėl kokių priežasčių. „Gesinant gaisrą nebuvo apsemti nei rūbai, nei dekoracijos, žodžiu, nuostoliai palyginti menki“, – užtikrino R.Gaizelis.

Jis patvirtino, kad Kauno valstybiniame muzikiniame teatre jau keleri metai tebevyksta remonto darbai. „Taip, darbai vyksta ir šiuo metu, tačiau visai kitame flange“, – garantavo R.Gaizelis.

Muzikinio teatro administracija ramina, kad nakties įvykiai teatro darbo nesutrikdė. Visi numatyti renginiai vyks.

Papildyta 14 val.: Naujausiais ugniagesių duomenimis, gaisro priežastis – gedimas elektros instaliacijoje. Panašios versijos laikosi ir teatro administracija.

Muzikinio teatro vadovo pavaduotojas Kultūrai ir bendriems reikalams Rimantas Lekavičius spėliojo, kad gaisras greičiausiai kilo dėl instaliacijos dvigubame stoge. „Prieš daugiau nei 12 metų buvo daroma stogo rekonstrukcija. Taupant lėšas buvo nutarta nenuardyti senojo stogo, o ant jo kloti naują skardą“, – pasakojo R.Lekavičius.

Pasak R.Lekavičiaus, dėl tokio taupaus sprendimo sename stoge liko sena elektros instaliacija, kuri greičiausiai ir sukėlė gaisrą. „Iš vidaus net nesimatė, kur ieškoti židinio, o per stogą jau veržėsi dūmų kamuoliai“, – pirmuosius nelaimės įspūdžius prisiminė pavaduotojas.

Ugniagesiai patvirtino, kad gesinti teatrą buvo sunku dėl sudėtingos stogo konstrukcijos. Ugniagesių terminais, konstrukcija buvo trisluoksnė – gegnės, apšiltinimo medžiaga, gegnės ir vėl apšiltinimo medžiaga, ir vėl gegnės. Stogo siūlės buvo užvalcuotos. Ši senoji stogų dengimo metodika dar labiau apsunkino ugniagesių darbą.

Šiuo metu muzikiniame teatre dirba gaisrų tyrėjai. Tikimasi, kad artimiausiu metu jie nustatys tikslią priežastį.

Šį vakarą Muzikiniame teatre numatytas S.Girėno ir S.Dariaus gimnazijos šimtadienis.NAUJAUSI KOMENTARAI

irina

irina portretas
kam jis reikalingas, niekada nebuvau ir nesiruosiu eit, geriau uz tuos pinigus kokia pica sukirst miesto sode

Dalia

Dalia portretas
Gaila man tavęs Irina,viliuosi ,kad gaisras daug žalos nepadarė ir galėsim greitu laiku apsilankyti mylimam teatre

Manau

Manau portretas
padegimas. Stilius kaip Tytuvėnų,Kultūros ministerijoje nėra nei pinigų nei atsakingų už priešgaisrinę saugą.
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių