Į gedinčią Belgiją grįžo pirma grupė išgyvenusių vaikų

Pirmoji grupė vaikų, likusių gyvų per tragišką autobuso avariją Šveicarijoje, penktadienį grįžo į gedulą paskelbusią Belgiją po to, kai sielvarto apimti tėvai padėjo gėlių Alpių tunelyje, kuriame žuvo 22 moksleiviai.

Aštuoni vaikai, sužeisti per avariją, kuri taip pat nusinešė šešių suaugusiųjų gyvybes, buvo atskraidinti į Melsbruko karinį oro uostą netoli Briuselio, o vėliau išvežti pas savo artimuosius, lydimi policijos, pranešė vienas Šveicarijos ligoninės pareigūnas .

Pirmieji aukų, daugiausiai 11-12 metų belgų ir olandų vaikų, kurie žuvo grįždami po savaitę trukusių atostogų viename Šveicarijos slidinėjimo kurorte, palaikai bus parvežti vėliau penktadienį, nurodė vyriausybė, tačiau daugiau informacijos apie tai nebus skelbiama „iš pagarbos aukoms“.

Šveicarijos policijos vadovas Christianas Varone'as sakė, kad atpažinti 19 iš 28 lavonų.

Vienas fotografas sakė, kad Belgijos kariniam transporto lėktuvui nutūpus tuojau po vidurnakčio vietos (1 val. Lietuvos) laiku, greitosios pagalbos automobilių oro uoste nesimatė.

Ketvirtadienio vakarą sielvarto apimti belgai surengė jausmingą gedulo budėjimą, o aukų klasės draugai ir kaimynai meldėsi už žuvusiuosius Lomelyje - 33 tūkst. gyventojų turinčiame ramiame miestelyje, kuriame gyveno dauguma aukų.

Policija nurodė, kad katalikų mišiose dalyvavo apie 2 500 žmonų.

„Uždegęs šią žvakę, galvoju apie jus“, - vienas bažnyčios patarnautojas sakė perskaičius kiekvieną iš 24 žuvusiųjų vardų.

Penktadienį 11 val. (12 val.) šios tragedijos aukos Belgijoje bus pagerbtos tylos minute. Visoje šalyje vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo, o autobusų ir traukinių vairuotojai buvo paprašyti tuo metu išjungti variklius, demonstruojant pagarbą žuvusiems.

Tuo tarpu Šveicarijoje gedintys tėvai ketvirtadienį padėjo gėlių avarijos vietoje, o tyrėjai stengiasi išsiaiškinti tragedijos priežastis.

Tuo metu, kai dalis artimųjų lankėsi morge, kur saugomi 28 žuvusiųjų palaikai, žiniasklaida pranešė, kad autobuso vairuotojas prieš pat avariją bandė paleisti filmą, todėl gali būti kalta ir „dėmesio atitraukimo akimirka“.

Tačiau tokią versiją atmeta darbdaviai ir spėlionėmis vadina šveicarų policija.

Tunelis Pietų Šveicarijoje, kuriame autobusas trenkėsi į betono sieną, vis dar uždarytas, o atvykus aukų artimiesiems, žiniasklaidos atstovai jį stebėti galėjo tik per atstumą.

Avarija įvyko vėlai antradienį, 46 vaikams ir keturiems mokytojams iš dviejų Belgijos mokyklų grįžtant po slidinėjimo atostogų.

22 žuvusieji yra belgai, o šeši - olandai.

Trijų sužeistų vaikų būklė tebėra kritinė, jų negalima pervežti, sakė šveicarų ligoninės, kurioje jie gydomi, atstovė.

Vairuotojo palaikai taip pat turėtų likti, nes „reikia atlikti sveikatos testus“ ir patikrinti, ar jis nesirgo kokia nors liga, kuri būtų galėjusi tapti avarijos priežastimi.

Policijai pranešus, jog nemanoma, kad vairuotojas važiavo didesniu nei leistina greičiu, šveicarų pareigūnai paskelbė, kad iš naujo bus svarstomos saugumo priemonės tame 2,5 km ilgio tunelyje.

Manoma, kad prieš trenkdamasis į stačiakampės avarinio sustojimo vietos sieną autobusas kliudė bordiūrą. Spauda taip pat kelia klausimus dėl tame tunelyje leidžiamo 100 km per val. greičio.

Kol Šveicarija svarsto, kaip įvyko tragedija, Belgijos premjeras Elio Di Rupo parlamentui sakė: „Visa šalis rauda savo vaikų“.

Lomelyje žuvusiųjų klasės draugai verkė mokyklos kieme. Jie, lydimi tėvų, atėjo su gėlėmis, žaislais, piešiniais, žvakutėmis ir paguodos žodžiais.

„Nebebus ateities, nebebus gražių vaikų svajonių, tik - jūsų nepakeliamas ir nesibaigiantis skausmas. Dalijamės jį su jumis“, - sakoma viename raštelyje, paliktame prie gėlių ties įėjimu į mokyklą.

„Nelabai buvome nusiteikę šiandien mokykloje dirbti, - sakė viena 11-metė moksleivė, kuri prašė neskelbti jos pavardės. - Piešėme, žaidėme ir kalbėjomės apie tai, kas įvyko“.

Ji kalbėjo po to, kai Lomelio bažnyčioje buvo perskaitytas popiežiaus Benedikto XVI užuojautos laiškas.

Iš jos mokyklos, kurioje iš viso mokosi maždaug 200 mokinių, žuvo ypač daug vaikų, nes jie avarijos metu tikriausiai sėdėjo autobuso priekyje.

„Tai mažas miestelis, kur nieko niekada nevyksta ir visi visus pažįsta“, - sakė 51 metų vietos gyventojas Peteris Flamentas.


Šiame straipsnyje: avarija Šveicarijojeavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių