Gaisras sunaikino Paštuvos bažnyčią Kauno rajone

Trečiadienio naktį Kauno rajone, Batniavos seniūnijoje, sudegė Paštuvos bažnyčia. Ekspertai tiria, ar ji nebuvo padegta.

Trečiadienio naktį Kauno rajone, Batniavos seniūnijoje, sudegė Paštuvos bažnyčia. Ekspertai tiria, ar ji nebuvo padegta.

Skendėjo liepsnose

Bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 pranešimas apie tai, kad dega bažnyčia, gautas maždaug 00 val. 04 min. Į įvykio vietą išsiųstos Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informuoti Kauno rajono policijos pareigūnai.

Gaisrą pastebėjo netoli bažnyčios įsikūrusio Šv. Juozapo ir šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės basųjų karmeličių vienuolyno vienuolės, kurios ir iškvietė ugniagesius.

„Buvo atidaryti vienuolyno langai, iš pradžių pajutome dūmų kvapą. Nieko blogo neįtarėme, galvojome, kad kažkur kūrenasi laužas“, – portalui kaunodiena.lt telefonu pasakojo sesuo Marija Juozapa. – Paskui per langą pamatėme, kad atvira liepsna dega bažnyčia. Išbėgome į lauką, iškvietėme ugniagesius. Buvo baisu."

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Džiuginta Vaitkevičienė sakė, kad iš pradžių gaisrą malšino du ugniagesių ekipažai, vėliau iškviestas pastiprinimas.

„Atvykus ugniagesiams, visas pastatas skendėjo liepsnose. Įvykio vietoje dirbo septynios autocisternos ir operacijų valdymo štabas", – portalui kaunodiena.lt sakė D.Vaitkevičienė.

Gaisro metu nudegė ir įgriuvo medinių konstrukcijų stogas, dengtas skardos lakštais, stipriai apdegė sienos, išdegė pastato vidus, sudegė viduje buvę valstybės saugomi paveikslai, meno ir bažnytinės vertybės, altoriai. Tačiau pavyko išsaugoti prie bažnyčios stovinčią medinę varpinę.

„Tai buvo rąstinis pastatas, kurio tarpai užkamšyti samanomis, vidus iškaltas medžio plokštėmis, taigi labai degus", – teigė ugniagesių atstovė.

Tiriamos visos versijos

Iki ryto įvykio vietoje liko budėti ugniagesių ekipažas, kad gaisras vėl neįsipliekstų.

Pirminiais duomenimis, aptikti du galimi gaisro židiniai. Gaisro priežastims tirti iškviesti tyrėjai iš Vilniaus. Anot D.Vaitkevičienės, tiriamos visos versijos: padegimas, gedimas elektros instaliacijoje, neatsargus elgesys su ugnimi.

Kauno rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Bažnyčioje signalizacija nebuvo įrengta. Nuostoliai nustatinėjami. Žmonės per gaisrą nenukentėjo.

Paštuvos Šv. Barboros bažnyčia stovi Paštuvos kaime, Nemuno dešiniajame krante, 5 km į pietus nuo Vilkijos. Dabartinė medinė bažnyčia buvo pastatyta 1923 m.

Šalia bažnyčios esančiose kapinėse palaidoti keli žinomi žmonės. Čia yra pilkapio formos buvusio Paštuvos žemių savininko Igno Karpio, brolių Jono Vailokaičio (1886–1944) ir Juozo Vailokaičio (1880–1953) kapai. Pastarasis buvo kunigas, tarpukaryje lito išleidimo komisijos pirmininkas, Pirmojo, Antrojo ir Steigiamojo Seimų narys, po tremties dirbęs sielovados darbą Paštuvos bažnyčioje, perlaidotas Paštuvos kapinėse 1993 m. Jo brolis J.Vailokaitis – finansininkas ir ekonomistas, 1944 m. pasitraukęs į Vokietiją, mirė. 2007 m. palaikai pargabenti į Lietuvą ir palaidoti greta brolio.


Šiame straipsnyje: Paštuvos bažnyčiagaisras

NAUJAUSI KOMENTARAI

elada

elada portretas
gaila

K..

K.. portretas
Va kur ir kas vyko naktį kai kaukė sirenos!

chmmm

chmmm portretas
Totalus košmaras Lietuvoje, dabar jau prasidėjo bažnyčių naikinimo metas. Stovėjo- stovėjo, jau visą amžių, ir netyčia užsidegė. Gal kunigas rūkė naktį užsilipęs ant stogo..... P.S. Nejuokinga
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių