Ekspertai beveik neabejoja, kad restoranas „Bajorkiemis“ padegtas

Restoraną „Bajorkiemis“ sunaikinusio gaisro aplinkybes tiriantys pareigūnai beveik neabejoja, jog pastatas buvo padegtas tyčia.

Tiria gruntą iš gaisravietės

Dėl didelės vertės turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtą ikiteisminį tyrimą atlieka Kaišiadorių rajono policijos komisariato kriminalistai.

Kaišiadorių rajono policijos komisariato Kirminalinės policijos skyriaus viršininkė Ramunė Žalnieriūninė portalui 1kaunodiena.lt teigė, kad kol kas tebesiaiškinama, kokiu būdu padegtas restoranas. Šiuo metu tyrimui perduotas restorano gaisravietėje paimtas gruntas.

„Ekspertai tirs, ar jame nėra degių cheminių medžiagų pėdsakų. Tada būtų galima neginčijamai tvirtinti, kad padegimas buvo tyčinis“, – teigė pareigūnė.

„Laukia ilgas tyrimas, reikės apklausti daug žmonių. Keliame daugybę versijų, bet įtariamųjų dar neturime“, – minėjo R.Žalnieriūnienė.

Pasak jos, tyrimą apsunkina tai, kad po gaisro neliko galimų nusikaltėlių paliktų pėdsakų.

Lietuvos teismo ekspertizės centro direktorės pavaduotojas Vidmantas Vaitekūnas sakė, kad antradienį gauti gaisravietės grunto mėginiai. „Pagal darbų apimtis išvadų galima tikėtis maždaug po dviejų mėnesių“, – sakė jis.

Prie greitkelio Vilnius–Kaunas įsikūręs restoranas, kuris turėjo būti įteisintas arba nugriautas iki pavasario, sudegė per valandą. Su gaisru visą naktį iki paryčių kovojo 32 pareigūnai, suvažiavę iš Kauno ir Kaišiadorių.

Patyrė daug nuostolių

„Bajorkiemis“ supleškėjo beveik prieš savaitę, lapkričio 29-osios naktį.

Per gaisrą žmonės nenukentėjo, tačiau sudegė visa restorano įranga, dokumentai, sąskaitos, kitas turtas.

Buvusio restorano komplekso, kurį sudarė 8 statiniai, vertė yra 5,7 mln. litų. Tiesa, paskutinis vertinimas atliktas iki subliūkštant nekilnojamojo turto burbului ir dar iki teismo sprendimo, kuris pripažino statinius nelegaliais.

Restorano patalpų nuomininkas, verslininkas Paulius Tamošiūnas sakė patyręs didelių nuostolių. Erdviame „Bajorkiemio“ sandėlyje buvo saugoma daug inventoriaus iš kitų šio tinklo restoranų: televizoriai, šaldytuvai, indai, baldai, prekybos įranga.

P.Tamošiūnas „Bajorkiemio“ patalpas su inventoriumi išsinuomojo iš bankroto administratoriaus, valdančio restoraną. „Kauno dienos“ žiniomis, dalis P.Tamošiūnui priklausiusio turto buvo neapdrausta.

Restorano pastatų kompleksą valdo bankroto administravimo įmonė „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“. Ji vykdo ankstesnių restorano šeimininkų įmonės bankroto procedūrą.

Bendrovės „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“ vadovas Vytautas Česonis tvirtino nesulaukęs jokių grasinimų. Tą patį teigė ir patalpas nuomojęs P.Tamošiūnas.

Rūpestis, kaip ir už ką reikės sutvarkyti gaisravietę, teks bankroto administratoriui. „Šį klausimą svarstysime kreditorių susirinkime“, – anksčiau yra sakęs V.Česonis.

Pastatytas nelegaliai

Neįtikima, bet teismas tik neseniai išaiškino, kad Kauno marių regioniniame parke prieš dešimtmetį pastatytas aštuonių medinių statinių kompleksas yra nelegalus.

Buvę restorano savininkai nesivargino išsiimti statybos leidimų, nerengė statinių techninių projektų, nederino šių statybų su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, Kauno marių regioninio parko direkcija.

Bankroto administratorius bandė skųsti Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimą, tačiau Kauno apygardos teismas gegužę paliko galioti priimtą nutartį.

Joje nurodyta, kad visi statiniai, išskyrus seną kalvę, kur laikomi įvairūs aplinkos priežiūros įrankiai, turi būti nugriauti.

Pagrindiniam pasatui suteikta galimybė būti įteisintam iki kitų metų pavasario. Bankroto administratorius dar bandė pakeisti pastatų likimą Aukščiausiajam Teisme. Ši byla iki gaisro dar nebuvo nagrinėta.

Taip pat bankroto administratorius bandė užginčyti buvusio „Bajorkiemio“ savininko sandorį su banku dėl restorano pastatų įkeitimo. Esą jis prieštaravo įmonės ir jos kreditorių interesams. Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad pastatai tebelieka įkeisti bankui DNB.

Vylėsi sugrįžti

Vienas iš buvusių „Bajorkiemio“ savininkų, dabar restoranų tinklą „Bernelių užeiga“ valdantis Algirdas Mažeika, „Kauno dienai“ yra sakęs, kad tebepuoselėja viltį sugrįžti į paplentės restoraną.

Šalia autostrados iškilęs „Bajorkiemis“ prieš kelerius metus atiteko A.Mažeikos buvusiam verslo partneriui Gintautui Remeikai. Verslininkų keliai išsiskyrė dėl tarpusavio konfliktų.

„Jis ir rūpinosi statybos reikalais. Aš tik žinau, kad parko direkcija žodžiu pritarė idėjai pelkėtoje vietoje statyti restoraną. Jei pastatus nugriaus, man bus jų gaila“, – pavasarį po teismo sprendimo kalbėjo A.Mažeika.

Tada jis teigė, kad bandys susigrąžinti ir įteisinti bent pagrindinį pastatą. „Taip pat mėginsiu ieškoti kompromiso ir galbūt pakeisti kitus statinius, kad jie derėtų prie kraštovaizdžio“, – planavo verslininkas.


Šiame straipsnyje: Bajorkiemisgaisraspadegimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Durnas

Durnas portretas
Čia ir durnam aišku, kad padegė, kam dar tie ekspertai...

www

www portretas
Ekspertai tam,kad viskas butu apiforminta dokumentais,o ne "vbs" (viena boba sake)!

vienodos naujienos

vienodos naujienos portretas
Po muštynių dingo Radži globėjos Nijolei dovanotas žiedas
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių