„Bajorkiemį“ prarijo ugnis, įtariamas tyčinis padegimas

Praėjusią naktį gaisras nusiaubė netoli Kauno įsikūrusį restoraną „Bajorkiemis“. Žmonės nenukentėjo. Apie gaisrą Bendrajame pagalbos centre pranešimas gautas praėjus vos porai minučių po vidurnakčio. Pareigūnai įtaria tyčinį padegimą.

Ugnis išplito akimirksniu

Apsaugos darbuotojas pasakojo, kad pirmiausia liepsnos pasirodė viename stogo kampe. Tačiau ugnis labai greitai ėmė plisti ir po poros dešimčių minučių liepsnos jau buvo apėmusios didžiąją dalį stogo. Ugnies pašvaistė Kaišiadorių rajone, prie greitkelio Vilnius-Kaunas, buvo matoma už kelių kilometrų.

„Bajorkiemio“ darbuotojai nesistebi, kad pastatas taip staigiai suliepsnojo, mat jis buvo medinis. Tačiau restoranas veikdavo tik savaitgaliais, pasiruošimas renginiams prasidėdavo tik nuo ketvirtadienio. Kitomis dienomis elektros energija nebūdavo naudojama, patalpos nešildomos. Darbo dienomis žmonės restorane nevakarodavo.

Nelaimę tiriantys pareigūnai įtaria, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

„Į pastato vidų galėjo būti įneštas šalutinis ugnies šaltinis. Techninių priežasčių, dėl kurių galėjo kilti gaisras, nenustatyta", – portalui 1kaunodiena.lt ketvirtadienį perpiet sakė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gaisrų tyrimo poskyrio viršininkas Arūnas Kilšauskas.

Kaišiadorių rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo tyčinio padegimo.

Kilo pavojus ugniagesiams ir parkui

Mažiau nei per valandą supleškėjo visas pagrindinio pastato stogas, išdegė beveik visas jo vidus, o ir sienos vos besilaikė. Gaisras likviduotas tik apie 4 val. Ketvirtadienio rytą gaisravietėje dar plušo ugniagesiai.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė portalui 1kaunodiena.lt pasakojo, kad gesinant gaisrą buvo iškilusi didžiulė grėsmė ugniagesių gyvybėms ir Kauno marių regioniniam parkui.

„Už 15 metrų nuo „Bajorkiemio" pastatų buvo įkasti du dujų rezervuarai. Gaisro metu lauke buvo jaučiamas stiprus dujų kvapas. Kad dujos dėl gaisro karščio nesiveržtų ar kad nesprogtų rezervuarai, jie buvo nuolat aušinami, putomis buvo apipurkštos jų sklendės“, kalbėjo D. Vaitkevičienė.

Gaisrą gesino 32 pareigūnai.

Grasinimų teigia nesulaukęs

Bankroto įmonės statusą turintį restoraną „Bajorkiemis“ valdo bankroto administravimo įmonė „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“. Šiandien Aukščiausiajame teisme turėjo būti nagrinėjamas bankroto administratoriaus skundas dėl pastatų įkeitimo. Argumentuota, kad buvęs restorano savininkas turtą įkeitė neteisėtai.

Taip pat įmonė „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“ Aukščiausiajam teismui yra apskundusi Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimą nugriauti visą „Bajorkiemio“ kompleksą, nes jis pastatytas neteisėtai.

Bendrovės „Verslo valdymo ir restruktūrizacijos centras“ vadovas Vytautas Česonis nenorėjo spėlioti apie gaisro priežastis.

„Ten turėjo budėti sargas. Nenoriu spėlioti apie įvykio aplinkybes, kol vyksta tyrimas“, – kalbėjo jis.

Jis sakė nesulaukęs jokių grasinimų.

Teismų karuselė

Teismo duomenimis, buvę restorano savininkai nesivargino dėl statybos leidimų, nerengė statinių techninių projektų, nederino šių statybų su Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba, Kauno marių regioninio parko direkcija.

Kauno apygardos teismas, kuriam buvo skundžiamas žemesnės instancijos teismo sprendimas, gegužę paskelbė, kad palieka galioti Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimą

Aštuoni mediniai, į etnografinį stilių pretenduojantys statiniai turėjo būti per tris mėnesius nugriauti. Tačiau sprendimas buvo apskųstas Aukščiausiajam teismui.

Vienas iš buvusių „Bajorkiemio“ savininkų, dabar restoranų tinklą „Bernelių užeiga“ valdantis Algirdas Mažeika „Kauno dienai“ yra sakęs, kad tebepuoselėja viltį sugrįžti į paplentės restoraną.

Šalia autostrados iškilęs „Bajorkiemis“ prieš kelerius metus atiteko A.Mažeikos buvusiam verslo partneriui Gintautui Remeikai, kai verslininkų keliai išsiskyrė dėl tarpusavio konfliktų.

„Jis ir rūpinosi statybos reikalais. Aš tik žinau, kad parko direkcija žodžiu pritarė idėjai pelkėtoje vietoje statyti restoraną. Jei pastatus nugriaus, man bus jų gaila“, – kalbėjo A.Mažeika.

Jis teigė, kad bandys įteisinti bent pagrindinį pastatą. „Taip pat mėginsiu ieškoti kompromiso ir galbūt pakeisti kitus statinius, kad jie derėtų prie kraštovaizdžio“, – anksčiau yra sakęs verslininkas. A.Mažeikos manymu, galbūt labiau priderinus pastatus prie kraštovaizdžio, būtų galima juos išsaugoti.

Atšaukia renginius ir skaičiuoja nuostolius

Šiuo metu „Bajorkiemyje“ patalpas nuomojo restoranų tinklą valdantis verslininkas Paulius Tamošiūnas. Jis yra sakęs, kad su bankrutuojančia įmone ir nelegalių statinių statyba neturi nieko bendra. „Patalpas išsinuomojome iš bankroto administratoriaus. Visada žinojome, kad šios vietos ateitis miglota ir tam rengėmės, todėl palikti šias patalpas nebus sudėtinga“, – yra sakęs P.Tamošiūnas.

Ketvirtadienį jis pripažino buvęs priblokštas žinios apie gaisrą.

„Esame šokiruoti. Sudegė visa restorano įranga, dokumentai, sąskaitos, kitas turtas. Aišku, kad nuostoliai bus dideli", – portalui 1kaunodiena.lt sakė restorano nuomininkas.

P.Tamošiūno teigimu, įmonės vadybininkė jau skambina klientams, kurie pirko bilietus į Naujųjų metų vakarą ir kitus renginius šiame restorane, taip pat žmonėms, užsakiusiems čia pobūvius. „Jiems siūlome švęsti kituose mūsų tinklo restoranuose arba grąžiname sumokėtus pinigus“, – teigė jis.

Anksčiau P.Tamošiūnas yra pasakojęs, kad netoli dabartinio „Bajorkiemio“, kitoje vietoje prie Kauno marių, rengiasi statyti restoraną, konferencijų salę. „Ten pastatų griauti tikrai nereikės, viską darome legaliai ir pagal įstatymus. Nesirengiame kartoti ankstesnių „Bajorkiemyje" dirbusių verslininkų klaidų“, – teigė verslininkas.


Šiame straipsnyje: gaisrasBajorkiemis

NAUJAUSI KOMENTARAI

aaa

aaa portretas
Kita spauda kaltina savininką, patį sukėlusį gaisrą dėl draudimo. Lengviausia apkaltinti savininkus, nors aš asmeniškai pažįstu žmogų, kuris grasino padegti "Bajorkiemį" už tai, kad jis būdamas neblaivus ten buvo sumuštas. Įvertinus, kad šis žmogus yra 3 kartus nuteistas pagal baudžiamąjį kodeksą ir turėjęs virš 30 administracinių bylų, be to, niekur nedirba ir pastoviai girtauja, pilnai tikiu, kad padegėjas gali būti jis. Tačiau nemanau, kad policija atliks normalų tyrimą, greičiausiai nueis lengviausiu keliu - "paskui pinigus". Nors įtariamųjų gali būti daug, tačiau tai niekam neįdomu.

Huronas

Huronas portretas
Nurašys viską elektros instaliacijai,kadangi ji nebyli ir jai lengviausia viską suversti :))

hm

hm portretas
Prasidejo konkurentu naikinimas pries sventes))
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių