Avariją patyrusio belgų autobuso keleivių tėvai kankinasi nežinioje

Sau vietos nerandantys Belgijos pradinės mokyklos auklėtinių tėvai trečiadienį auštant skubėjo į mokyklą, tikėdamiesi kuo greičiau sužinoti, kad jų vaikų nėra tarp 28-ių žuvusių per autobuso avariją Šveicarijoje aukų.

Praėjus kelioms valandoms, vis dar kankinami nežinios, aidint karaliaus Alberto II ir karalienės Paolos paguodos žodžiams, jie lipo į vyriausybinį lėktuvą „Airbus“, kuris juos turėjo nuskraidinti į Šveicariją.

„Jie čia sėdi viduje, nežinioje“, - kalbėjo parapijos kunigas Dirkas De Gendtas, Heverlės miesteliui mėginant suvokti visą praėjusios nakties tragedijos Šveicarijos Alpių tunelyje siaubą.

„Tėvai, kurie žino, kad jų vaikai yra gyvi, jaučia palengvėjimą, bet kiti jaučiasi siaubingai“, - pridūrė jis.

Telefonu gavę informacijos apie įvykusią nelaimę, vaikų tėvai 7 val. ryto pradėjo rinktis prie mokyklos, kai kurie jų vėliau dar grįžo namo pasiimti būtiniausių daiktų prieš kelionę į karinį oro uostą.

Po pietų iš Šveicarijos gauta žinia, kad tėvai „15 val. 35 min. atvyko į oro uostą ir skubėdami išvyko“ į nelaimės vietą Valė kantone netoli Sjero.

Šveicarijoje nelaimę patyrusiame autobuse buvo 24 11-12 metų vaikai iš netoli Leveno esančios Katalikų mokyklos, jų mokytojas ir jo asistentas. Dideliu greičiu į betoninę tunelio sieną įsirėžusiame autobuse iš viso buvo 52 žmonės, dauguma vaikai.

Pasak D.De Gendto, kuris vienas pirmųjų atskubėjo guosti mokinių tėvų, abu vaikus lydėję pedagogai žuvo.

Mokytojas buvo labai „dinamiškas“, kalbėjo mokyklos tarybos narys, pasak kurio, dabar mokymo įstaiga skendi „giliame liūdesyje“.

Prie mokyklos vartų galima buvo išvysti vaiko ranka pieštą piešinį „Frankui“ - žuvusiam mokytojui.

Iš 24 autobuse buvusių vaikų „16 patyrė skirtingus sužalojimus, kai kam lūžo rankos, kojos, bet jie yra gyvi“, - kalbėjo D.De Gendtas.

Pasak kunigo, kuris gerai pažinojo mokinius ir ruošė juos priimti Pirmąją komuniją, apie likusius aštuonis vaikus „žinių nėra“.

Didelis skaičius sužeistųjų Sint-Lambertus mokyklos mokinių reiškė blogą žinią ir netoli sienos su Olandija esančios Lomelio mokyklos tragediją.

Kaip pranešė Belgijos televizija, Lomelio mokyklos mokiniai, tarp jų aštuoni olandai, sėdėjo smūgio suknežintame autobuso priekyje.

Filmuotame reportaže užfiksuota, kaip ašaromis apsipylę tėvai, tikėdamiesi guodžiančių naujienų, renkasi į Lomelio mokyklą, o jų draugai ir artimieji būriuojasi lauke.

Net ruošiantis skrydžiui į Šveicariją daugelis tėvų tebebuvo kankinami nežinios dėl jų vaikų likimo.

„Mes vis dar nežinime, neturime pavardžių, aš nežinau“, - kalbėjo vieno iš 46 vaikų, važiavusių autobusu, krikštamotė.

Belgijos premjeras Elio Di Rupo, kuris vėliau taip pat išvyko į Šveicariją, pareiškė, kad „tai tragiška diena visai Belgijai“.

Autobusu važiavę vaikai grįžo po atostogų viename slidinėjimo kurorte Anivjero slėnyje. Išvyką bendrai organizavo Flamandų katalikų mokyklos.

Belgijos arkivyskupas Andre-Josephas Leonardas iš ryto susitikęs su vaikų tėvais sakė, kad „jie jaučia kažką panašaus į Kristaus kančią ant kryžiaus: Mano Dieve, kodėl tu mane apleidai?“.

Prieš išvykdamas į Šveicariją Belgijos premjeras surengė uždarą ministrų kabineto posėdį, po kurio numatyta spaudos konferencija.

„Belgija pabudo gedėdama“, - tokiais žodžiais vidurdienio žinių laidą pradėjo RTL-TV1 televizija.

Europos Parlamentas žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute. Užuojautą tragedijos aukų artimiesiems pareiškė Europos Sąjungos prezidentas Hermanas Van Rompuy ir Europos Komisijos vadovas Jose Manuel Barroso.


Šiame straipsnyje: avarijaavarija Šveicarijoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

ATGAILAUKITE

ATGAILAUKITE portretas
Joelio 2: 13 Persiplėškite savo širdis, ne rūbus! Gręžkitės į Viešpatį, savo Dievą, nes Jis yra maloningas ir gailestingas, lėtas pykti ir didžiai geras bei susilaikantis nuo bausmės. Jono 3: 16 Nes Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo viengimį Sūnų, kad kiekvienas, kuris Jį tiki, nepražūtų, bet turėtų amžinąjį gyvenimą. I Jono 4: 10 Meilė – ne tai, jog mes pamilome Dievą, bet kad Jis mus pamilo ir atsiuntė savo Sūnų kaip permaldavimą už mūsų nuodėmes. Apaštalų darbai 2: 17 ‘Paskutinėmis dienomis, – sako Dievas, – Aš išliesiu savo Dvasios kiekvienam kūnui, ir jūsų sūnūs bei dukterys pranašaus, jūsų jaunuoliai matys regėjimus, o senieji sapnuos sapnus. 18 Ir savo tarnams bei tarnaitėms tomis dienomis Aš išliesiu savo Dvasios, ir jie pranašaus. 19 Aš darysiu stebuklų aukštai danguje ir apačioje, žemėje, parodysiu ženklų: kraujo, ugnies bei rūkstančių dūmų. 20 Saulė pavirs tamsybe, o mėnulis – krauju, prieš ateinant didingai ir šlovingai Viešpaties dienai. 21 Ir kiekvienas, kuris šauksis Viešpaties vardo, bus išgelbėtas’. Romiečiams 10: 14 Kaip žmonės šauksis To, kurio neįtikėjo? Ir kaip jie įtikės Tą, apie kurį negirdėjo? Kaip išgirs be skelbėjo?

to 1

to 1 portretas
arba tu nesveikas arba apsinarkasines kliedi
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių