Autobuso avarijos aukų palaikai parskraidinti į gedinčią Belgiją

Belgijoje penktadienį paskelbus nacionalinį gedulą žmonės tylos minute, o bažnyčios - varpų gaudesiu pagerbė 22 vaikus ir šešis suaugusius, žuvusius Šveicarijoje per autobuso avariją, o jų palaikai buvo parskraidinti į tėvynę.

Heverlės ir Lomelio miesteliuose, kuriuose gyveno dauguma aukų, pradinių mokyklų kiemuose susirinko vaikai, tėvai ir mokytojai. Vaikai Heverlėje paleido baltus balionus, o kai kurie suaugusieji neslėpė ašarų.

Gyvenimas šalyje apmirė, kai du kariniai transporto lėktuvai, gabenantys aukų palaikus, nutūpė vienoje oro pajėgų bazėje netoli Briuselio.

Žuvusieji buvo parskraidinti kitą dieną po to, kai tėvams teko sielvartą kelianti užduotis atpažinti savo vaikų palaikus Šveicarijoje. Jie taip pat aplankė antradienio vakarą įvykusios tragedijos vietoje.

Šveicarijos valdžia anksčiau taip pat surengė aukų pagerbimo ceremoniją, o tamsiai mėlynas uniformas vilkintys pareigūnai pražygiavo oro uoste Siono mieste, esančiame netoli avarijos vietos, kai palaikai buvo keliami į du karinius lėktuvus C-130.

Aštuoni iš 24 per šią siaubingą avariją sužeistų mokinių grįžo namo praeitą naktį. Jie buvo atskraidinti į Melsbruko karinį oro uostą netoli Briuselio, o vėliau išvežti autobusais ir automobiliais kartu su savo artimaisiais, lydinti policijos pareigūnams.

Vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, o belgai 11 val. vietos (12 val. Lietuvos) laiku pagerbė aukas tylos minute, po kurios pradėjo gausti bažnyčių varpai, prisimenant vaikus, kurių žūtis sukrėtė šalį.

Šalies transliuotojai nutilo, o autobusų, metropoliteno ir traukinių vairuotojai minutei išjungė variklius, Belgijai reiškiant didžiulį sielvartą.

„Visa šalis verkia savo vaikų“, - premjeras Elio Di Rupo sakė parlamentui ketvirtadienį.

Tarp aukų buvo 22 Belgijos piliečiai ir šeši olandų vaikai. Tuo tarpu žuvęs 11-metis Sebastianas Bowlesas turėjo Didžiosios Britanijos ir Belgijos pilietybę, britų pareigūnai sakė naujienų agentūrai AFP.

Vaikai, lankę katalikiškas mokyklas Belgijos centrinėje dalyje esančiame Heverlės miestelyje ir netoli sienos su Nyderlandais esančiame Lomelyje, žuvo grįždami namo po savaitę trukusių atostogų Šveicarijos slidinėjimo kurorte Anivjero slėnyje.

Prie abiejų mokyklų vartų gedintys žmonės dėjo gėles, pliušinius meškiukus ir užuojautos raštelius.

Apie 2 500 žmonių ketvirtadienio vakarą dalyvavo gedulo budėjime Lomelyje, per kurį žuvusiųjų klasės draugai ir kaimynai susirinko melstis už tragedijos aukas per katalikų pamaldas.

„Uždegęs šią žvakę, galvoju apie jus“, - vienas bažnyčios patarnautojas sakė perskaičius kiekvieną iš 24 žuvusiųjų vardų miestelyje, turinčiame apie 33 tūkst. gyventojų.

Dauguma žuvusiųjų buvo Lomelio pradinės mokyklos „Stekske“ („Degtukas“), turinčios apie 200 mokinių auklėtiniai, nes ši grupė sėdėjo autobuso priekyje, kai šis rėžėsi į tunelio sieną.

„Tai mažas miestelis, kuriame beveik niekas nevyksta ir visi vieni kitus pažįsta“, - sakė 51 metų vietos gyventojas Peteris Flamentas.

Tuo tarpu tyrėjai Šveicarijoje toliau aiškinasi šios nelaimės priežastis. Kaip praneša žiniasklaida, prieš pat avariją autobuso vairuotojas mėgino paleisti DVD grotuvą, todėl tikėtina, kad tragediją nulėmė „akimirkai nukrypęs dėmesys“.

Šią prielaidą atmeta vairuotojo darbdaviai, o Šveicarijos policija ją vadino spekuliacija.


Šiame straipsnyje: avarija Šveicarijojeavarija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Gal reiketu

Gal reiketu portretas
savo vaikus mums lengvai nepatiketi kitu prieziurai. Mano grazuoles drauges mama nasle augino savo vienturte niekur jos neleisdama nuo saves ,nei i ekskursijas ,nei i vakarelius ,nei stipriai spaude i mokslus. Lyg ir pavydejo ji mums tada.Taciau dabar jai viskas grizta su kaupu -su ja labai mylinciu sutuoktiniu yra apvaziavusi nemazai pasaulio vietu, grazus ju namai ,puikus sunus ,kuriais ji t.p. labai rupinasi, visi sveiki ir vienas kita apgaubia pavydetinu demesiu visose situacijose

viktoras

viktoras portretas
usuojauta seimoms ir tautai.

AS

AS portretas
neapsaugosim neivieno -kokia lemtis yra tokia. labai gaila vaiku ir ju tevu.uzuojauta.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių