„Žalgiris“ nepaliko vilčių R.Kurtinaičio auklėtiniams

Antrąją pergalę iš eilės VTB Vieningosios lygos B grupėje iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Kauniečiai antrojo turo dvikovoje savo aikštelėje 84:71 (24:16, 20:18, 21:15,19:22) įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Rygos VEF klubą.

Žalgiriečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Artūro Milaknio, DeJuano Collinso bei Traviso Watsono metimų sužaidus tris minutes iškart atitrūko - 9:2. Visgi kauniečių džiaugsmą aptemdė Pauliaus Jankūno patirta kojos traumą. Krepšininkas sužaidus keturias minutes nesėkmingai nusileido ant žemės ir šlubčiodamas patraukė į persirengimo kambarį. Tuo pasinaudoję VEF krepšininkai pelnė keturis taškus be atsako ir sumažino deficitą iki trijų taškų - 6:9. Likus žaisti tris minutes Artsiomas

Parakhouskis ir Dairis Bertanis sumažino VEF atsilikimą iki minimumo (12:13), tačiau netrukus Dainius Šalenga tiksliai realizavo abi baudas, dvitaškį pridėjo Mantas Kalnietis, baudos metimus pridėjo Mirza Begičius ir kauniečiai vėl nutolo - 19:12. Kėlinį tolimu metimu baigė Tomas Delininkaitis ir po pirmųjų dešimties minučių „Žalgiris“ jau turėjo aštuonių taškų pranašumą - 24:16.

Antrajame kėlinyje sužaidus pusantros minutes Mantas Kalnietis pelnė du taškus su pražanga ir kauniečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 29:18. Įpusėjus ketvirčiui latviai buvo sumažinę atsilikimą iki šešių taškų (27:33), tačiau D.Collinsas pelnė penkis taškus iš eilės ir „Žalgiris“ dar kartą nutolo - 38:27. Nors kėlinio pabaigoje R.Kurtinaičio auklėtiniams pavyko šiek tiek priartėti, įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ ir toliau buvo priekyje - 44:34.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui „Žalgiris“ įgijo keturiolikos taškų persvarą (48:34) ir nors svečiam vėl buvo pavykę kiek priartėti (38:48), Aco Petrovičiaus komanda įpusėjus ketvirčiui vėl atitrūko - 53:38. Likus žaisti tris minutes kauniečiai jau turėjo aštuoniolikos taškų pranašumą (60:42), tačiau D.Collinsui užsidirbus techninę pražangą skirtumas šiek tiek aptirpo - 65:49.

Intriga aikštelėje neatgimė ir paskutiniame kėlinyje. Sužaidus keturias minutes po A.Milaknio, Tomo Delininkaičio ir Aleksandro Čapino tritaškių „Žalgiris“ įgijo devyniolikos taškų persvarą (76:57), kurią A.Čapinas netrukus padidino iki dvidešimties - 79:59. Per likusį laiką aikštelėje niekas ypatingai nepakito ir Kauno komanda iškovojo pergalę rezultatu 84:71.

„Žalgiris“: A.Milaknis 14 (tritaškiai 4/7), D.Šalenga ir M.Kalnietis - po 9, T.Klimavičius (10 atk. kam.), M.Begičius (6 blk.) ir T.Watsonas (8 atk. kam.) - po 8, M.Kuzminskas 7, A.Čapinas (tritaškiai 2/3), T.Delininkaitis - po 6.

Šiame straipsnyje: krepšinisŽalgiris