„Žalgiris“ lygiosiomis baigė draugiškas rungtynes su „Unics“

Pasiruošimą sezonui tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Klaipėdoje sužaidė antrąsias draugiškas rungtynes. Mačas su Kazanės „Unics“ (Rusija) komanda ir baigėsi draugiškai lygiu rezultatu 79:79.

Abiejų ekipų treneriai nusprendė pratęsimo nežaisti. Po šių rungtynių žalgiriečiai grįžta į Kauną, kur toliau rengsis artėjančiam sezonui.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo tokiu pat starto penketu kaip ir praeitose rungtynėse: Ty Lawsonas, Artūras Milaknis, Sonny Weemsas, Tadas Klimavičius ir Milovanas Rakovičius. Kauniečiai sėkmingai užbaigė jau pirmąją ataką, kai tritaškį įmetė A.Milaknis, bet vėliau sunkiai rado kelių link „Unics“ krepšio – 3:10. Netrukus aikštelėje pasirodė

po 3 metų pertraukos į „Žalgirį“ grįžęs Marko Popovičius, kuris iškart pasižymėjo dvitaškiu. Nors „Unics“ buvo padidinę skirtumą iki 17:6, tačiau DeJuanui Collinsui ir Omarui Samhanui pelnius po 4 taškus žalgiriečiai po 10 minučių atsiliko vos 18:20.

Pusę antrojo kėlinio kauniečiai vis kvėpavo varžovams į nugaras, po dvitaškį įmetant T.Klimavičiui, M.Rakovičiui ir D.Collinsui (26:27), kol galiausiai S.Weemsas persvėrė rezultatą 31:29. Dar keturi jo taškai įpusėjus rungtynėms leido išlaikyti pusiausvyrą – 37:37.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiams sunkiai sekėsi regzti atakas. Mindaugas Kuzminskas sumetė baudas, bet tuomet Kazanės krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako ir nutolo 48:39. Taškų badą „Žalgirio“ gretose nutraukė T.Klimavičius, užbaigęs greitą ataką ir pakartojęs metimą po netaiklaus M.Popovičiaus šūvio (44:49). Nors Marko įsimėtė ir pelnė 4 taškus, tačiau po trijų kėlinių priekyje buvo „Unics“ – 53:48.

Vaizdas aikštelėje pasikeitė prasidėjus lemiamam ketvirčiui. Pataikydamas tritaškį M.Popovičius pradėjo kauniečių spurtą, o jį užbaigė S.Weemsas ir T.Lawsonas – 62:60. M.Kuzminskui įmetus iš toli, T.Klimavičiui pridėjus dvitaškį bei T.Lawsonui realizavus 4 baudos metimus „Žalgiris“ atsiplėšė 72:67. Rusams sėkmingai užbaigiant atakas, 5 taškų skirtumą išlaikė dukart iš po krepšio taiklus buvęs T.Klimavičius (74:69, 76:71) ir tritaškį pataikęs M.Kuzminskas (79:74). Visgi, per paskutinę minutę „Unics“ žaidėjai surinko 5 taškus, o paskutinis D.Collinso metimas tikslo nepasiekė. Abiejų komandų treneriai nusprendė pratęsimo nežaisti, todėl rungtynės baigėsi lygiu rezultatu 79:79.

Šiame straipsnyje: Žalgiriskrepšinis