„Žalgirio“ krepšininkai įveikė „Lietuvos rytą“ ir tapo BBL čempionais

Sekmadienį Šiauliuose Baltijos krepšinio lygos (BBL) finale žalgiriečiai nugalėjo vilniečius ir trečiąkart iš eilės tapo BBL čempionais. Kauniečiai po įtemptos kovos „Lietuvos rytą“ nugalėjo rezultatu 74:70.

Naudingiausiu BBL finalo ketverto žaidėju tapo žalgirietis Mantas Kalnietis. Finale jis pelnė net 19 taškų ir nuolat vedė į priekį savo komandą.

Finalines rungtynes sėkmingiau pradėjo vilniečiai, tačiau antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Žalgirio“ krepšininkai. Trečiajame kėlinyje vilniečiai buvo vėl išsiveržę į priekį, tačiau neilgam. Sėkmingos gynybos dėka kauniečiai išsaugojo žaidimo vadžias savo rankose ir šventė pergalę.

Rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandos startinis penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos startinis penketas: Aleksandras Rašičius, Steponas Babrauskas, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas, Jonas Valančiūnas.

Abi komandos pradėjo rungtynes puldamos be klaidų. „Žalgirio“ komandoje 8 pirmuosius taškus pelnį M.Kalnietis. „Lietuvos rytas“ įmetė 3 tritaškius iš eilės ir išsiveržė į priekį 13:8. Tačiau, antroje kėlinio pusėje komandos pradėjo atkakliau gintis ir komandų rezultatyvumas sumenko. Baigiantis kėliniui vilniečiai padidino pranašumą iki 8 taškų (26:18). Kauniečiams šią persvarą pavyko sumažinti perpus (22:26).

Antrąjį kėlinį žalgiriečiai pradėjo spurtu 12:1 ir, po M.Kuzminsko ir M.Popovičiaus tritaškių, išsiveržė į priekį 34:27. Vilniečiams pavyko priartėti prie kauniečiu 1 taško atstumu, bet P.Jankūnas kitoje atakoje smeigė tritaškį ir sugrąžino didesnę persvarą „Žalgiriui“. Kėlinį tritaškiu baigė M.Kuzminskas, suteikdamas kauniečiams 6 taškų persvarą (42:36).

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai ir toliau didino pranašumą. Sužaidus tris mnutes jie buvo priekyje 8 taškais (47:39). Po kelių taiklių P.Samardžiskio metimų iš eilės vilniečiai sumažino kauniečių pranašumą. Po T.Rice'o prasiveržimo ir J.Valančiūno dėjimo „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 52:51. Vis dėlto, baigiantis kėliniui, žalgiriečiai sukėlė tikrą atakų škvalą ir pelnė 8 taškus iš eilės. Po trisdešimties minučių „Žalgiris“ pirmavo 5 taškais (59:54).

Paskutines 10 minučių kauniečiai pradėjo aktyviai atakuodami ir padidindami skirtumą iki dešimties taškų (66:56). Sėkmingai gindamiesi kauniečiai įpusėjus kėliniui turėjo net 14 taškų pranašumą (72:58). Likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos vilniečiai kilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti minutę jie atsilikinėjo 7 taškais. Likus žaisti 12 sekundžių vilniečiai atsilikinėjo 4 taškais, bet stebuklo nesukūrė. „Žalgiris“ trečią kartą iš eilės tapo BBL čempionais.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: M.Kalnietis - 19, M.Popovičius (6 rez. perd.) ir M.Kuzminskas - po 11, M.Rakovičius - 8, R.Javtokas - 7, T.Klimavičius - 6, P.Jankūnas (5 atk. kam.) ir T.Delininkaitis - po 5, V.Lipkevičius - 2, Ž.Janavičius ir D.Šalenga taškų nepelnė.
„Lietuvos rytui“ taškų pelnė: T.Rice'as - 20, P.Samardžiskis (8 atk. kam.) - 15, S.Babrauskas (5 atk. kam.) - 9, A.Jomantas - 8, A.Rašičius - 7, V.Dilys - 3, D.Redikas ir M.Katelynas - po 2, P.Dambrauskas, L.Robertsas taškų nepelnė, R.Seibutis nežaidė.