Vokietijos pirmenybes pergalingai pradėjo du iš trijų lietuviškų klubų

Pirmadienį prasidėjusiame 2011-2012 metų aštuoniolikos komandų Vokietijos vyrų krepšinio čempionate pergales pirmajame ture iškovojo du iš trijų klubų su lietuviais.

Įtikinamą pergalę iškovojo Donato Zavacko Liudvigsburgo „EnBW“ klubas, savo aikštėje 73:56 (16:21, 17:12, 22:11, 18:12) nugalėjęs Gyzeno „LTi Giesen 46ers“ ekipą.

Lietuvio indėlis į pergalę - 10 taškų, 8 po krepšiais atkovoti ir 1 perimtas kamuolys. Per 26 su puse (26:28) aikštelėje praleistas minutes D. Zavackas pataikė 2 tritaškius iš 4, 1 dvitaškį iš 4, realizavo abu baudų metimus, kartą suklydo bei prasižengė du sykius.

16 taškų prie pergalės prisidėjo Jerry Greenas, 13 - Markas Dorrisas, po 10 - Alexas Harris bei Johannesas Lischka.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Elviras Ovcina (21 tšk.), Maurice'as Jeffersas (12 tšk.) ir Wayne'as Bernardas (10 tšk.).

Sunkią pergalę pirmajame ture iškovojo Bonos „Telekom Baskets“ komanda su Simonu Serapinu ir Benu Veikalu, namuose po pratęsimo 80:76 (26:14, 13:22, 16:19, 19:15, 8:4) privertusi pasiduoti Miuncheno „FC Bayern“ krepšininkus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Chrisas Ensmingeris (17 tšk.), B. Veikalas (16 tšk.), Zvonko Buljanas (14 tšk.) ir S. Serapinas (11 tšk.).

B. Veikalas per 36 minutes (36:04) prametė visus 6 tritaškius, pataikė 4 dvitaškius iš 8, realizavo 8 baudų metimus iš 9, atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po kartą suklydo ir prasižengė.

33 su puse minutės (33:22) aikštelėje praleidusio S. Serapino sąskaitoje 3 taiklūs tritaškiai iš 7 bei abu maudų metimai, pramestas dvitaškis, 3 sugriebti kamuoliai ir pražanga.

Svečių ekipoje išsiskyrė Aleksandras Nadjfejis (25 tšk.), Je'Kelas Fosteris (14 tšk.) ir Philippas Schwethelmas (12 tšk.).

Nepasisekė pirmajame ture tik Žygimanto Jonušo Hageno „Phoenix“ klubui, kuris išvykoje 74:103 (21:28, 17:19, 19:24, 17:32) pralaimėjo Braunšveigo „New Yorker Phantoms“ penketukui.

Ž. Jonušas per 25 su puse minutės (25:33) į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 9 (tritaškiai 0/6, dvitaškiai 2/5, baudos 5/7) taškus, atkovojo 7 kamuolius, kartą suklydo ir prasižengė 4 kartus.