„Šiauliai“ sensancingai patiesė vilniečius

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalis prasidėjo sensacija. Spurtą 12:0 ketvirtajame kėlinyje surengę Šiaulių „Šiaulių“ krepšininkai namuose 74:65 (18:21, 23:15, 15:18, 18:11) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir prieš atsakomąsias rungtynes sostinėje įgijo 9 taškų persvarą.

Antrosios serijos rungtynės vyks ketvirtadienį.

Tikslia dvitaškių serija susitikimą pradėję Antano Sireikos auklėtiniai nuo pat susitikimo pradžios išsiveržė į priekį ir po Camerono Longo bei Vitalijaus Liutycho metimų padidino pranašumą iki trijų taškų - 8:5. Artūro Jomanto ir Mindaugo Katelyno taškai įpusėjus kėliniui sugrąžino minimalų pranašumą vilniečiams (11:10), kuris netrukus šoktelėjo iki penkių taškų - 15:10. Spurtu 5:0 atsakę šiauliečiai išlygino rezultatą (15:15), tačiau ketvirčio pabaigoje vėl sėkmingiau žaidė „Lietuvos rytas“ - 21:18.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje rezultatas vėl tapo lygus (23:23), bet Predragas Samardžiskis dvitaškiu bei Renaldas Seibutis tolimu metimu sugrąžino šalies vicečempionams penkių taškų persvarą - 32:27. Permainingose rungtynėse nei vienai komandai iki didžiosios pertraukos nepavyko įgyti ženklesnės persvaros, o tikslių atakų dėka „Šiauliai“ ketvirtį baigė gerokai sėkmingiau - 41:36.

„Šiaulių“ ekipa sėkmingiau pradėjo ir trečiąjį ketvirtį, kuriame sužaidus tris minutes C.Longas dvitaškiu padidino šiauliečių atotrūkį iki septynių taškų - 47:40. Likus žaisti tris minutes du tolimus metimus pataikę vilniečiai sumažino deficitą iki minimumo (49:50), o netrukus rezultatas tapo lygus - 50:50. Visgi „Lietuvos ryto“ klubas per trečiąjį ketvirtį taip ir nepirmavo nei sykio, o šiauliečiai susigrąžino poros taškų pranašumą - 56:54.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus dvi minutes Artūras Jomantas po labai ilgos pertraukos sugrąžino persvarą „Lietuvos ryto“ klubui (58:56), o įpusėjus ketvirčiui skirtumas šoktelėjo iki penkių - 63:58. Likus žaisti tris minutes Edvinas Ruzgas vėl leido atstatyti minimalų pranašumą aikštės šeimininkams (64:63), o puikus Rashauno Broaduso dvitaškis su pražanga dar labiau nutolino „Šiaulius“ nuo varžovų - 67:63. Raitis Grafas analogiška ataka A.Sireikos auklėtinių persvarą padidino iki penkių (70:63), o per likusį laiką vilniečiams ne tik nepavyko sumažinti atsilikimo, bei Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai dar labiau atsiliko - 65:74.

„Šiauliai“: C.Longas 20 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 7 išprov. praž., 7 kld.), R.Broadusas 14 (baudos 8/8), R.Grafas10, E.Ruzgas 7.

„Lietuvos rytas“: A.Jomantas 17 (6 atk. kam., 7 išprov. praž.), R.Seibutis 12, M.Katelynas 9 (7 atk. kam.), P.Samardžiskis ir J.Valančiūnas (7 atk. kam.) - po 8.