„Prienai“ paguldė ant menčių Čekijos čempionus

Antrąją pergalę Europos taurės turnyro A grupėje iškovojo Prienų „Prienų“ krepšininkai, kurie savo aikštelėje 84:66 (21:17, 30:17, 13:19, 20:13) nepaliko vilčių Nymburko ČEZ komandai iš Čekijos.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo svečiai iš Čekijos, tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtiniai į tai atsakė spurtu 9:0 ir po Žygimanto Janavičiaus metimo sužaidus tris minutes atitrūko į priekį – 9:2. Nepaisant čekų paprašytos mminutės pertraukėlės, „Prienų“ persvara tik dar labiau augo. Gediminui Orelikui pelnius šešis taškus iš eilės aikštės šeimininkų pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis (15:4), tačiau kėlinio pabaigoje ČEZ ekipai pavyko priartėti – 21:17.

Dviem Siimo-Sanderio Vene tritaškiais prasidėjusiame antrajame kėlinyje prieniškiai netruko susigrąžinti dviženklį pranašumą (27:17), o sužaidus keturias minutes Gintaras Kadžiulis dar vienu tolimu metimu padidino „Prienų“ atotrūkį iki keturiolikos taškų – 35:21. Likus žaisti tris minutes komandas skirianti persvara pasiekė dvidešimties taškų ribą (43:23), o įpusėjus susitikimui Prienų ekipa pirmavo 51:34.

Trečiąjį kėlinį jau ČEZ ekipa pradėjo trijų minučių spurtu 9:1 ir po gana ilgos pertraukos sumažino atsilikimą iki vienženklio – 43:52. Likus žaisti dvi minutes Ž.Janavičius buvo nubaustas technine pražanga, o pasinaudoję šiuo epizodu bei užstrigusiu Prienų komandos puolimu čekai sumažino deficitą iki septynių taškų – 51:58. Visgi Artūro Milaknio, Artūro Valeikos bei G.Oreliko metimai leido aikštės šeimininkams vėl kiek atsitiesti ir prieš lemiamas dešimt minučių turėti dviženklę persvarą - 64:53.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dviem A.Valeikos tiksliais metimais (68:53), o aikštės šeimininkų pranašumas nei sykio taip ir nebuvo aptirpęs iki vienženklio. Likus keturioms minutės S.Vene vėl sugrąžino prieniškiams aštuoniolikos taškų persvarą (78:62), o likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas. „Prienai“ iškovojo pergalę rezultatu 84:66.

„Prienai“: Ž.Janavičius 16 (6 atk. kam.), A.Urbutis (11 atk. kam.) ir G.Orelikas po 15, S.S.Vene 13, G.Kadžiulis 12 (7 atk. kam.), A.Milaknis 8, A.Valeika 5.

ČEZ: R.Rančikas 19 (7 atk. kam.), J.Welschas 12, A.Adamsas, P.Banda ir M.Tayloras po 8.

Šiame straipsnyje: PrienaiNymburkkrepšinis