M.Balčiūnas: akivaizdu, kad „FIBA Europe“ valdyme yra krizė

Iš „FIBA Europe“ konferencijos Liublijanoje (Slovėnija) grįžęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas vylėsi, jog pokyčiai organizacijoje atneš naudos.

Konferencijoje buvo nutarta surengti neeilinę konferenciją ir išrinkti naują „FIBA Europe“ prezidentą, valdybos narius ir finansininką. Tokią idėją palaikė 28 iš 51 krepšinio federacijų, priklausančių šiai organizacijai.

- Kaip vystysis šios idėjos įgyvendinimas? – 1diena.lt paklausė M.Balčiūno.
- Per savaitę bus išanalizuoti dokumentai, kurie pateikti „FIBA Europe“ sekretoriatui, ir po 60 dienų nuo fakto turėtų būti surengta konferencija.

- Ar iš lietuvių kas nors pretenduoja patekti tarp išrinktųjų?
- Dar labai anksti apie tai šnekėti. Visų pirma, natūralu, kad yra tam tikras pasipriešinimas šiam norui. Reikės laukti „FIBA Europe“ atstovų galutinio pareiškimo dėl dokumentų priėmimo. Džiugu tai, kad visą procedūrą prižiūrės tarptautinė teisininkų kontora. Visa tai neabejotinai padarys procesą skaidresnį. Dėl asmenybių kol kas nieko negaliu šnekėti, nes nepaskelbti nei terminai, nei darbotvarkė. Neeilinė konferencija nėra aiškiai reglamentuota. Todėl reikia šiek tiek palaukti teisininkų išaiškinimų. Manau, kad per savaitę tai turėtų paaiškėti.

- Ar gali būti taip, kad sprendimas nebus priimtas?
- Nepriimti tikrai negali. Kaip minėjau, yra 28 parašai. Tai pirmas kartas, kai parašais išreiškiamas noras surengti neeilinę konferenciją. Iki šiol buvo daugiau žodiniai norai. Dabar dauguma federacijų, pasirašydamos laiškus "FIBA Europe“ prezidentui, išreiškė labai aiškų reikalavimą – surengti neeilinę konferenciją ir rinkimus.

­- Kuo federacijos yra nepatenkintos?
- Manau, pagrindinis nepasitenkinimas yra tai, kad politika užgožia krepšinį. Visi tikisi, kad Europos svarbiausia krepšinio organizacija turi koncentruotis į nacionalinio ir tarptautinio krepšinio vystymą ir lygio kėlimą. Reikia pripažinti - Europos krepšinyje yra nemažai problemų. Aišku, jas reikia spręsti, visų pirma, susitelkus.
Susitelkimo trūksta. Tai parodė kad ir balsavimas valdyboje, kur nuomonės aiškiai išsiskyrė gana stipriai dėl N.Zanolino atleidimo. Kartais ta, „FIBA Europe“ prezidento deklaruojama vienybė, švelniai tariant, prasilenkia su realybe.

Procesai natūraliai prasidėjo, federacijos galvoja, visų pirma, apie savo šalies krepšinį. Be abejonės, taip pat galvojama apie Europos krepšinio vystymą. Tai yra labai sveikintina iniciatyva. Aišku, mes, Lietuvos atstovai, prisiėmėme didesnę riziką apjungti tą nuomonę. Tačiau dar didesnė klaida būtų nieko nedaryti šioje situacijoje būtų nieko nedaryti ir palikti ją rutuliotis savo eiga. Procesai nėra lengvi, bet tikrai verti, kad Europos krepšinis taptų geresnis.

­- Jūs ėmėtės iniciatyvos suvienyti nepatenkintas federacijas?
- Ne tiek iniciatyvos, kiek, galima sakyti, pakoordinavome tą situaciją. Vis tiek reikia kažkam oficialiai imtis šio reikalo. Pats turiu laiškus, pats juos įteikia „FIBA Europe“ prezidentui. Jokios baimės ar nepamatuotos rizikos nėra. Problemų yra, reikia jas spręsti, o tai – vienas iš kelių tai padaryti. Akivaizdu, kad „FIBA Europe“ valdyme yra krizė, o Lietuva tą krizę pasiūlė spręsti naujų rinkimų būdu.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
Europe ,kas čia ,o kodėl ne Europoje.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių