Maskvoje „Žalgiris“ neapsigynė nuo CSKA puolimo

Šįvakar Kauno „Žalgiris“ Maskvoje susitiko su vietos CSKA komanda, iki šio susitikimo nepatyrusia pralaimėjimo Eurolygoje. Žalgiriečiai pralaimėjo CSKA klubui rezultatu 95:82. Tai buvo jau penktoji kauniečių nesėkmė per šešerias rungtynes. CSKA ir toliau žengia be pralaimėjimų.

Rungtynės
Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Ty Lawsonas, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Maskvos CSKA startinis penketas: Milošas Teodosičius, Jamontas Gordonas, Ramūnas Šiškauskas, Viktoras Chriapa, Nenadas Krstičius.

Rungtynės komandos pradėjo žaidimą grįsdamos savo aukštaūgiais. „Žalgiryje“ taškus rinko P.Jankūnas ir R.Javtokas, CSKA komandoje - N.Krstičius ir V.Chriapa. Didžiąją kėlinio dalį pirmavo maskviečiai. Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą Marko Popovičiui pavyko išvesti kauniečius į priekį (20:21).

Antrajame kėlinyje šeimininkai surengė kelias sėkmingas atakas ir laimėję atkarpą 8:2, susikrovė 5 taškų persvarą (32:27). Padidinus žaidimo spartą, skirtumas padidėjo iki 9 taškų (38:29). Tačiau, pirmiausia S.Weemso individualiomis pastangomis žalgiriečiams pavyko prisivyti varžovus. Likus žaisti beveik dvi minutes rezultatas buvo lygus - 45:45. Vis dėlto, šeimininkams prieš didžiąją pertrauką pavyko atitrūkti 6 taškais.

Komandoms grįžus iš rūbinių, vaizdas nepasikeitė. CSKA pranašumas pasiekė net 11 taškų. Tačiau, svečiams pavyko prisivyti varžovus (61:57). Viso kėlinio metu kauniečiai laikėsi kelių taškų atstumu nuo CSKA žaidėjų. Tačiau, trečiojo ketvirčio pabaigoje, po S.Weemso nespotinės pražangos maskviečiai padidino savo persvarą iki 9 taškų. Žalgiriečiams šį šeimininkų pranašumą pavyko apkarpyti tik dviem taškais (73:66).

Per paskutiniąsias dešimt minučių šeimininkai ramiai padidino persvarą iki dviženklės ir tokią išlaikė iki pat kėlinio pabaigos. Žalgiriečiams, kaip ir visų rungtynių metu geriau sekėsi pulti, o negintis. Tuo pasinaudoję maskviečiai į „Žalgirio“ krepšį įmetė net 95 taškų.

CSKA komandai taškus pelnė: N.Krstičius - 21 (9 atk. kam.), A.Švedas - 16 (5 atk. kam, 5 rez. perd.), M.Teodosičius (7 rez. perd.) ir A.Voroncevičius - po 14 (6 atk. kam.), N.Kurbanovas - 10, R.Šiškauskas - 8, V.Chriapa - 7, J.Gordonas - 3, S.Kaunas - 1.
„Žalgirio“ komandai taškus pelnė: S.Weemsas - 22, M.Popovičius ir T.Delininkaitis - po 12, P.Jankūnas - 9, R.Javtokas - 6, M.Kalnietis - 5, T.Klimavičius - 4, T.Lawsonas - 2, V.Lipkevičius ir M.Kuzminskas taškų nepelnė.