M. Jurgilas lengvąją atletiką iškeitė į krepšinį

Buvusio Alekso Stanislovaičio auklėtinio sprinterio 24 metų Martyno Jurgilo karjeroje - pokyčiai. Jo sportinė aistra nukrypo į krepšinį. Po studijų JAV M. Jurgilas įsikūrė Prancūzijoje. Dabar jau buvęs lengvaatletis dirba fizinio parengimo treneriu Monvilio „USO-Basket“ klube, kuriame žaidžia jo širdies draugė krepšininkė 22-metų Giedrės Paugaitė.

AMERIKA. Kvietimą studijuoti JAV M. Jurgilas gavo iš Kanzaso valstijos universiteto, kur mokės ir sportavo daugiakovininkai Austra Skujytė ir Mantas Šilkauskas.

Pasak sportininko, Amerikoje galima daug pasiekti, tik reikia išvažiuoti tinkamu laiku ir į tinkamą vietą.

„Į JAV išvažiavau po pustrečių metų studijų Lietuvos kūno kultūros akademijoje (dabar - Lituvos sporto universitetas). Kadangi išvažiavau vėlokai, dėl kreditų trūkumo negalėjau studijuoti to, ko labai norėjau – kineziologijos. 

Reikia skirti nemažai laiko, norint atsirinkti sau tinkamiausią universitetą, nes jų Amerikoje - tūkstančiai. Sportininkui į kitus nei aukščiausiojo diviziono universitetus stoti nerekomeduoju,“ - sakė buvęs lengvaatletis.

Nors buvo išlieta daug prakaito ir pasiekta aukštų rezultatų, perspektyvus sprinteris, kurio asmeninis rekordas - 10,27 sek. - Londono olimpinėse žaidynėse nestartavo.

„Gaila, kad nesudalyvavau olimpinėse žaidynėse. Manau, kad per mažai laiko dirbome su nauju treneru – tik kelis metus," - svarstė buvęs Lietuvos 100 m ir 200 m bėgimo rekordininkas.

M. Jurgilas paatviravo, jog treniruotėse dažnai vadovaudavosi buvusio savo trenerio A. Stanislovaičio metodika ir kartu jungė naujojo trenerio Cliffo Rovelto techniką. 

Po pirmojo pusmečio JAV lietuvis vasarą šalies čempionate 100 metrų nubėgo per 10,3 sek. Šis rezultatas -  vos 0,12 sek. prastesnis už tuomet Ryčio Sakalausko (10,18 sek.) sumuštą Lietuvos rekordą.

Tačiau pakeitus treniruočių sistemą paskutiniais studijų metais M.Jurgilui nesisekė pagerinti rezultato– 2012-ųjų vasarą greičiausiai 100 m jis nubėgo per 10,36 sek., tad nepasiekė olimpinių žaidynių B normatyvo (10,24 sek.).

PRANCŪZIJA. Nors Amerika patiko, joje sportininkas nepasiliko. Užsimezgusi draugystė su krepšininke Giedre Paugaite M. Jurgilą atviliojo į Prancūziją.

„Po studijų turėjau pasiūlymą važiuoti į Ukrainą, tačiau su Giedre nusprendėme, kad atvažiuosiu pas ją. Jos vyriausiąjį komandos trenerį jau šiek tiek pažinojau iš vizitų anksčiau, bendravome, todėl fizinio parengimo treneriu komandoje tapti nebuvo ypatingai sunku“, - paaiškino buvęs lengvaatletis.

Darbas nėra lengvas, nes tenka treniruoti moteris, kurios yra daugiau emocionalios nei vyrai.

„Reikia būti geru psichologu, leisti žaidėjoms tavimi pasitikėti – gera komandos atmosfera leidžia ir sužaisti geriau. Tačiau stengiuosi neperžengti ribos – nors ir praleidžiu daug laiko su komandos narėmis, nenoriu tapti “draugeliu“, reikia išlikt gerbiamu treneriu. Toks treniruotėse esu ir savo draugei“, - teigė M. Jurgilas.

ATEITIS. M.Jurgilas į lengvąją atletiką sugrįžti nebenori. Nebent imtusi trenerio darbo.

Sportininkas bendrauja su savo buvusiu treneriu, dabar mokslinę veiklą pasirinkusiu Aleksu Stanislovaičiu, nors M. Jurgilui išvykus į JAV jų santykiai buvo pašliję.

"Per Kalėdas buvome susitikę, pašnekėjome, tuo pačiu aptarėme ir mano galimybes ateityje nuotoliniu būdu baigti magistrantūros studijas LSU. Palaikau jo pasitraukimą iš trenerių, nes šis darbas tikrai nervingas - sveikatai tai bus tik geriau,“ - sakė M. Jurgilas.

Lietuvoje buvęs lengvaatletis pasirodys tik pasibaigus krepšinio sezonui - balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje. Grįš jis kartu su drauge, kuri su šalies rinktine pradės ruošis 2013-ųjų Europos moterų krepšinio čempionatui, vyksiančiam Prancūzijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Oho

Oho portretas
Vai, koks didelis užaugai, Martynukai... Sėkmės tau, vaikeli!

Akylus

Akylus portretas
„Į JAV išvažiavau po pustrečių metų studijų Lietuvos kūno kultūros akademijoje (dabar - Lituvos sporto universitetas).
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių