Lietuvos krepšinio specialistams veriasi NBA durys

Lietuvos sporto universitetas (LSU) sulaukė garbingo svečio. Į Kauną dviejų dienų vizito atvyko Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Europos padalinio vadovas Jesusas Bueno Pascualis. Svečias iš Ispanijos universitete skaitė paskaitą apie NBA prekės ženklo vystymo paramos ir rinkodaros strategijas, bendradarbiavimą su rėmėjais.

Lietuva – krepšinio šalis

„Mes puikiai žinome, kad Lietuva – krepšinio šalis. Ši šalis pasižymi stipria trenerių mokykla ir moksline veikla. Tarptautinis krepšinis auga visame pasaulyje. Manau ir Lietuva ypatingai neišsiskiria iš šio konteksto. Svarbiausias aspektas yra krepšinio sirgaliai. Svarbiausia, kad žmonės galėtų bet kur bet kada stebėti rungtynes. Mūsų pagrindinis tikslas – sujungti žaidimą ir žmones, kurie tai stebi“, - teigė NBA atstovas.

„Siekiame užmegzti ryšius tarp Lietuvos sporto kalvės ir stipriausios pasaulio krepšinio lygos. Ta kryptimi pastaruoju metu einame dėsningai. Daug dėmesio skiriame sporto vystymuisi, ieškome stiprių tarptautinių partnerių. Norime pasiųsti žinutę būsimiems specialistams, kad studijuodami mūsų universitete jie turės visas galimybes išvykti stažuotis į stipriausius NBA klubus“, - kalbėjo LSU rektorius Albertas Skurvydas.

Anot universiteto vadovo, bazinius pagrindinius būsimiems specialistams LSU yra pajėgus suteikti, tačiau trūksta patirties, kurios galima įgyti tik dalinantis informacija su užsienio stipriausiomis sporto organizacijomis.

Neatarti dirvonai

LSU rektoriui pritarė ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius bei LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas. „Šis vizitas parodo, kokios galimybės atsiveria LSU studentams ir į kokį tarptautinį lygį mes orientuojamės. Tokių socialinių partnerių bus ir daugiau. Tai tik ilgo kelio pradžia. LSU apima daug sporto šakų. Mūsų šalies sporto silpnoji pusė yra vadyba, o geresnių mokytojų nei NBA specialistai – nėra“, - įsitikinęs M.Balčiūnas.

J.B.Pascualis teigė esąs patenkintas, kad padeda kurti Lietuvos sporto industriją ir išreiškė viltį, kad NBA ir Europos krepšinio santykis artimiausiu metu dar taps artimesnis. „Turime grupę, kuri sprendžia ar taisykles reikia keisti ir kuria linkme keisti. Priimame įvairius pasiūlymus ir manau, kad tai yra gerai. Bet kokie pakeitimai yra sveikintinas dalykas. NBA skiria daug dėmesio marketingui, tačiau ne mažiau svarbus yra pats žaidimas“, - tvirtino NBA atstovas.

„Lietuvai vadyba yra, liaudiškai sakant, dar nearti dirvonai, - neslepė M.Balčiūnas. – Visose sporto šakose turime nemažai vadybos spragų, tad tokia patirtis labai naudinga. NBA, kaip asocijuota struktūra, yra pirmasis mūsų partneris. Apie kita spartnerystes bus pranešta jau netrukus.“

Stažuosis NBA klubuose

Pasak M.Balčiūno, geriausi ir labiausiai motyvuoti LSU studentai jau netrukus galės vykti atlikti praktiką NBA klubuose. LSU kancleris džiaugiasi, jog LKF yra užmezgusi glaudžius bendradarbiavimo santykius su Toronto „Raptors“, Vašingtono „Wizards“, Klyvlendo „Cavaliers“ bei Hjustono „Rockets“ ekipomis

„Manome, kad mūsų studentai galės kaupti patirtį tiek NBA pagrindinėje organizacijoje, tiek klubuose. „Raptors“ šiuo metu yra lietuviškiausias NBA klubas, su Žydrūnu Ilgausku palaikome ryšius Klyvlende, su Artūru Karnišovu – Hjustone. Jis vasarą jau dalyvavo kai kuriuose mūsų projektuose. Taip pat yra ryšiai užmegzti Čikagoje, Vašingtone. NBA nėra taip toli, kai gali atrodyti“, - įsitikinęs M.Balčiūnas.


Šiame straipsnyje: LKFNBAkrepšinis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių