Lietuviams teko priimti skaudų argentiniečių antausį

Pirmadienio naktį Lietuvos laiku Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmosiose rungtynėse olimpiadoje patyrė skaudų pralaimėjimą argentiniečiams rezultatu 79:102 (23:24; 16:27; 22:27; 18:24).

Anksčiau vykusiose kitose A grupės rungtynėse Nigerijos krepšininkai įveikė Tuniso atstovus, o amerikiečiai sutriuškino prancūzus.

Rungtynės

Argentinos rinktinės startinis penketas: Pablo Prigioni, Emanuelis Ginobili, Carlonas Delfino, Andresas Nocioni, Luisas Scola.
Lietuvos rinktinės startinis penketas: Mantas Kalnietis, Martynas Pocius, Jonas Mačiulis, Linas Kleiza, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo argentiniečiai, kurie pataikė du tritaškius iš eilės. Pridėję kelis dvitaškius jie nutolo 12:6. Agresyviai žaidžiančio L.Kleizos pastangomis lietuviai išlygino, o vėliau ir persvėrė rezultatą (16:17). Tačiau argentiniečiai netruko susigrąžinti pranašumą. Po pirmojo kėlinio jie turėjo vieno taško persvarą (24:23).

Antrąjį rungtynių ketvirtį lietuviai pradėjo ir toliau žaisdami dideliu tempu. Dėl to mūsiškiai darė gerokai daugiau klaidų negu varžovai. Tuo pasinaudoję argentiniečiai pabėgo į priekį (35:27). P.Prigioni pataikė iš labai toli, o A.Nocioni pridėjo dvitaškį ir lietuvių varžovai pirmąkart išsiveržė į priekį dešimčia taškų (40:30). C.Delfino taikliais tritaškiais vis didino Argentinos persvarą. Jis ir užbaigė kėlinį dar vienu taikliu šūviu (51:39).

Po didžiosios pertraukos argentiniečiai ir toliau naudojosi lietuvių klaidomis, jas versdami taškais. Po E.Ginobili prasiveržimo jie įgijo rekordinę 17 taškų persvarą (60:43). Lietuviams pagaliau ėmus pataikyti iš toli, tuo pačiu atsakė ir Argentina - po J.Mačiulio ir M.Pociaus tritaškių pataikė ir L.Gutierrezas (72:55). Trečiąjį ketvirtį lietuviai baigė turėdami septyniolikos taškų deficitą (61:78).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje lietuviams vėl nesisekė užkamšyti spragų gynyboje. Argentiniečiai itin lengvai rasdavo kelius prie lietuvių krepšio, o jų persvara išliko didžiulė (86:69). Lietuvos rinktinė nesėkmingai stengėsi sustabdyti L.Scolą, kuris vieną po kito rinko taškus. Po dar vieno taiklaus jo metimo skirtumas pasiekė 22 taškus (97:75). Likęs rungtynių laikas tebuvo formalumas. Argentina šventė triuškinančią pergalę rezultatu 102:79.

Argentinai taškus pelnė: L.Scola - 32, E.Ginobili - 21 (10 atk. kam. 6 rez. perd.), C.Delfino - 20 (6/9 3-tšk.), A.Nocioni - 10, P.Prigioni - 9 (6 rez. perd.), J.Gutierrezas - 6, L.Gutierrezas - 3, F.Campazzo - 1, H.Jasenas taškų nepelnė, M.Mata ir M.Leiva nežaidė.

Lietuvai taškus pelnė: L.Kleiza - 20 (7 atk. kam.), D.Songaila - 11, J.Mačiulis - 7, M.Kalnietis, Š.Jasikevičius (4 kl.) ir J.Valančiūnas - po 6, M.Pocius - 5 (6 kl.), R.Kaukėnas - 4, R.Seibutis ir S.Jasaitis taškų nepelnė, A.Kavaliauskas nežaidė.