Krepšinio veteranai parvežė pasaulio auksą

Krepšinio veteranai dar kartą įrodė, kad lietuviai – vieni geriausių šio žaidimo meistrų pasaulyje, nesvarbu, kokio amžiaus jie yra.

Brazilijos mieste Natalėje įvykusiame XI pasaulio veteranų krepšinio čempionate aukso medalius iškovojo penkios Lietuvos komandos – trys vyrų ir dvi moterų.

Vyrų varžybose triumfavo dvi Kauno „Žalgirio“ veteranų ekipos. Vienai iš jų atstovavo ir „Žalgirio" klubo savininkas Vladimiras Romanovas.

55-erių ir vyresnių žaidėjų amžiaus grupėje kauniečiai 86:61 įveikė Panamos veteranus, 89:36 – Brazilijos C ekipą, 80:60 – Rusijos, 80:50 – Latvijos, 83:62 – Brazilijos A rinktinę ir finale 91:64 – Dominikos Respublikos krepšininkus.

65-erių ir vyresnių žaidėjų turnyre žalgiriečiai 70:48 parklupdė argentiniečius, 76:32 – Brazilijos B ekipą, 52:42 – Brazilijos A komandos veteranus, 73:30 sutriuškino estus, o finale 68:31 – varžovus iš Urugvajaus.

40-mečių ir vyresnių krepšininkų grupėje sėkmė lydėjo Kauno „TopSport-Arx Baltica“ ekipą, kuri lemiamoje dvikovoje 80:59 nugalėjo Serbijos komandą.

Moterų turnyro finaluose Vilniaus „Svaja“ (40 m. ir vyresnių krepšininkių grupė) ir Vilniaus „Kamanė“ (50 m. ir vyresnės žaidėjos) parklupdė Brazilijos A ekipas – atitinkamai 62:43 ir 54:49.

Vyrų varžybose Vilniaus „Statybos senjorai“ (60 m. ir vyresni) rungtynes dėl aukso medalių 53:60 pralaimėjo Urugvajaus veteranams.

2012-aisiais Kaune numatyta surengti Europos veteranų krepšinio čempionatą.

Šiame straipsnyje: krepšinisŽalgiris