K.Maksvytis: norime sėkmingai užbaigti tai, ką pradėjome

Poryt Slovėnijoje prasidėsiančiame Europos vaikinų jaunimo (U-20) čempionate lietuviai tikisi kovoti dėl medalių. Pasak vyriausiojo rinktinės trenerio Kazio Maksvyčio, komandai trūks Jono Valančiūno, tačiau tikisi, kad rinktinėje lyderių netrūks.

- Treneri, papasakokite kaip vyko pasiruošimas čempionatui ir kokiomis nuotaikomis gyvenate?, - „Vilniaus diena“ paklausė K. Maksvyčio.

- Į Slovėniją važiuojame su gera nuotaika, nors nerimo buvo. Teko keisti komandos žaidimo stilių, nes neturime po krepšiu tokio žmogaus kaip Jonas Valančiūnas. Nuotaiką temdė mūsų aukštaūgių traumos, tačiau šiuo metu viskas yra gerai. Į čempionatą visi žaidėjai vyksta sveiki. Daugiau niekas nepasikeitė, lyderiai – tie patys, išskyrus J. Valančiūną. Esame pasiruošę rimtoms kovoms.

- Kas užims J. Valančiūno vietą?

- Startiniame penkete turime du variantus: Egidijus Mockevičius (Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija), kuris pernai buvo Jono dubleris, ir rinktinės naujokas Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Triobet“). Dviese jie pamėgins pasidalinti minučių skaičių aikštėje. P. Vaitiekūno demonstruojami rezultatai manęs tikrai šiais metais nenustebino. Tai mano auklėtinis. Labai gerai žinojau, ką gali šis žaidėjas, tačiau anksčiau jį persekiodavo traumos. Pernai jis buvo tryliktas žmogus, kuris nepateko į rinktinę. Šiemet jis turės visas galimybes atsiskleisti. Tikiu, kad puolime jis sugebės kompensuoti J. Valančiūno nebuvimą aikštėje.

- Kaip reikės keisti žaidimą?

- Pasistengsime kaip ir anksčiau išlikti greiti. Mėgstame greitą puolimą. Žinoma, norint tai realizuoti, pirmiausia, reikia sugebėti apsiginti. Anksčiau visos gynybos schemos buvo paprastesnės, nes po krepšiu turėjome J. Valančiūną. Jis taisydavo visų kitų žaidėjų klaidas. Dabar akcentuojame, kad klaidų būtų kuo mažiau ir nereikėtų visiems žaidėjams lįsti po krepšiu. Anksčiau gynyboje Jonas susitvarkydavo vienas, dabar jau mūsų aukštaūgiams reikės šiokios tokios pagalbos. Esame pasiruošę visiems įmanomiems variantams.

- J. Valančiūnas pelnydavo nemažai taškų. Ką šiais metais matote komandos lyderiu?

- Pasirengimo metu labai stabiliai žaidė Edgaras Ulanovas, Dovydas Redikas, Vytenis Čižauskas. Aplink šiuos žaidėjus suksis visas žaidimas. Prie jų derinsis Arnas Butkevičius, Žygimantas Skučas bei didieji žaidėjai. Stiprioji mūsų vieta yra atakuojantys gynėjai ir lengvieji krašto puolėjai. Šiose pozicijose turime stiprius keitimus. J. Valančiūno taškų dalį privalės surinkti kiti žaidėjai. Turėjome laiko pasiruošimui, todėl tikimės, kad viskas bus gerai.

- Kokie tikslai yra iškelti komandai?

- Kalbėjome su komandos žaidėjai ir nusprendėme, kad nesame eilinė komanda. Norime sėkmingai užbaigti tai, ką pradėjome. Tikslai nesikeičia. Nevažiuojame su tikslu patekti į stipriausiųjų aštuntuką, neapsiribojame tikslu patekti į ketverto finalą. Stengsimės iškovoti pirmą vietą, jei mažiau pasiseks – kitos spalvos medalį.

- Jūsų manymu, kas yra pagrindiniai čempionato favoritai be Lietuvos?

- Dauguma komandų yra susilpnėjusios. Manau, vieni pagrindinių favoritų bus prancūzai, serbai, vokiečiai surinko įdomią komandą. Rusai šiais metais susilpnėjo. Mes vis dar galvojame, kad pagrindiniais favoritais būsime mes. Neparankiausi mums būtų jau įvardinti prancūzai ir serbai, nes jie žaidžia klampinantį krepšinį. Mes mėgstame pirmoje rungtynių dalyje susikrauti persvarą, o kai įsiviliame į klampų žaidimą ir reikia visas keturiasdešimt minučių kovoti dėl kiekvieno kamuolio, nebūname kantrūs.   


U-20 rinktinė:
Vytenis Čižauskas, Evaldas Aniulis, Dovydas Redikas, Deividas Pukis, Arnas Butkevičius, Edgaras Ulanovas, Rokas Giedraitis, Tautvydas Sabonis, Rolandas Jakštas, Žygimantas Skučas, Paulius Vaitiekūnas ir Egidijus Mockevičius.

Europos čempionatas Slovėnijoje
A grupė: Prancūzija, Serbija, Juodkalnija, Vokietija
B grupė: Graikija, Rusija, Estija, Ukraina
C grupė: Turkija, Latvija, Gruzija, Ispanija
D grupė: Slovėnija, LIETUVA, Švedija, ItalijaNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių