„Kibirkštis-VIČI-IKI“ Europos turnyre patyrė nesėkmę (komentarai)

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda Europos taurės turnyre patyrė antrąją nesėkmę ir apsunkino savo galimybes patekti į kitą etapą. Sostinės klubas namuose 62:70 pralaimėjo „MBK Ružomberok“ komandai iš Slovakijos ir turnyro lentelėje nukrito į trečią vietą. Į kitą etapą patenka dvi geriausios grupės komandos.

Rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pradėjo dviem tolimais šūviais (6:2). Po dar vieno Vitos Kuktienė dvitaškio slovakės paprašė minutės pertraukėlės (10:4). Vilnietės puikiai dirbo gynyboje, perėmė 4 kamuolius ir užtikrintai laikė žaidimą savo rankose (14:6). Ketvirčio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi Mantė Kvederavičiūtė ir tik prastai pataikytos sostinės klubo baudos (4/8) neleido vilnietėms susikrauti solidžios persvaros (20:12).

Antrą kėlinį galingai pradėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ legionierė Celeste Trahan-Davis (24:14), tačiau tada lietuvių klubo žaidimas sustojo ir „MBK Ružomberok“ ėmė mažinti skirtumą (26:20). Likus keturioms minutės rezultatas buvo lygos, o netrukus slovakės išsiveržė į priekį (26:29). Po vilniečių trenerio Tado Stankevičiaus paprašytos minutės pertraukėlės rezultatas vėl buvo lygus (33:33), tačiau ketvirtį sėkmingiau sužaidė viešnios (33:36).

Trečio kėlinio pradžioje aikštėje ir toliau dominavo „MBK Ružomberok“ komanda, kuri nutolo aštuoniais taškais (35:43). Kėlinio viduryje varžovių pranašumas tapo dviženklis (39:49). Tačiau „Kibirkšties-VIČI-IKI“ žaidėjos surado savyje jėgų, pataikė kelis tolimus metimus, laimėjo atkarpą 10-0, išlygino ir persvėrė rezultatą (52:51).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo nerezultatyviai, per penkias minutes komandos pelnė po penkis taškus (57:57). Tačiau tada vilnietės sustojo, slovakė pelnė septynis taškus be atsako ir nutolo (57:64). „Kibirkšties-VIČI-IKI“ treneris T.Stankevičius buvo priverstas imti minutėms pertraukėlę, po kurios Sakellie Daniels sumažino skirtumą (62:68), tačiau nepavyko priartėti iki reikiamo penkių taškų skirtumo (62:70).

Rezultatyviausiai vilniečiu gretose žaidė Vita Kuktienė. Puolėja pelnė 14 taškų ir po krepšiais atkovojo 6 kamuolius.

Sakellie Daniels įmetė 12 taškų, Lina Pikčiutė – 10, Kristina Vengrytė – 8, Greta Šniokaitė – 7, Mantė Kvederavičiūtė – 5, Celeste Trahan-Davis 4, Kristina Alminaitė – 2, o Rima Valentienė ir Vitalija Vaščiūnaitė taškų nepelnė.

„Kai žaidi rungtynes, kurias privalai laimėti, tačiau pralaimi – viskas tampa labai sudėtinga, – kalba „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Gerai pradėjome rungtynes, tačiau gera pradžia ne visada pusė darbo. Negalime laimėti, kai vidurio puolėjai taip tragiškai meta iš po krepšio. Atsirado panika, nepasitikėjimas savimi, baimė. Neatsirado lyderės, kurios tuo metu reikėjo. Trūko agresijos, protingų sprendimų. Šansų dar turime, tačiau jie labai maži”.

„Negalvojame, kad jau patekome į kitą etapą, tačiau žengėme didelį žingsnį link aštuntfinalio. Abiems komandoms dar liko mačai Turkijoje, – kalbėjo “Ružomberok“ treneris Stefanas Svitekas . – Mačą pradėjome blogai, tačiau vėliau pagerinome gynybą. Kai varžovės mus pasivijo, atsilaikėme ir pabaigą sužaidėme gerai. Pataikėme svarbiausius metimus ir laimėjome”.