J.Kazlauskas: asistentai pasirinkti, belieka atidirbti pasitikėjimą

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas šiandien Kaune oficialiai pristatė savo štabą. Kaip ir tikėtasi, 58-erių metų specialistas padėjėjais pasirinko gerai patikrintus kolegas, su kuriais perėjo ir ugnį, ir vandenį.

Panevėžiečiui talkins Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas bei ilgametis Kauno „Žalgirio“ žaidėjas ir treneris Gintaras Krapikas.

J.Kazlausko štabe taip pat darbuosis Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas ir Maskvos CSKA skautas Benas Matkevičius.

„Norėjom suteikti tą žinią visiems vienu metu, nespekuliuojant ir nieko neišskiriant. Esame suderinę, kad mano asistentais rinktinėje bus G. Krapikas ir D. Maskoliūnas. Fizinio rengimo treneris bus S. Kavaliauskas, o skautas – B. Matkevičius“, – žinią pranešė J.Kazlauskas.

– Kaip dėl kitų štabo narių? – paklausėme trenerio.

– Visas kitas personalas, gydytojai, masažuotojai ir t.t. yra federacijos reikalas. Jei iki šiol tas darbas buvo atliekamas gerai, vadinasi, tie specialistai savo vietose liks ir toliau.

– Ar lengva buvo priimti sprendimus renkantis trenerius?

– Dabar sunku viską papasakoti, kad niekas neliktų įžeistas ar nuviltas. Kažkas galbūt netiko man, kažkas kitiems. Visais savo pasirinktais vyrais pasitikiu, esu patenkintas jų darbu ir tobulėjimu. Su kažkuriais jau teko dirbti anksčiau. Kol kas neteko darbuotis tik su S.Kavaliausku, tačiau atsiliepimai tiek iš žaidėjų, tiek iš kitų kolegų yra patys geriausi. Visi jie anksčiau yra dirbę su rinktine. Tiek Evaldas Kandratavičius, tiek S.Kavaliauskas yra to paties specialisto mokiniai. Jų metodika labai panaši.

Kandidatų buvo daug. Visus peržvelgiau. Visi, kurie dirbs su jaunimo rinktinėmis, buvo tarp kandidatų. Manau, kad buvo pasirinktas optimaliausias variantas. Mūsų štabas dabar turi atidirbti tą pasitikėjimą.

– Kodėl nepasirinkote E.Kandratavičiaus?

– Evaldas su mumis negali dirbti. Europos čempionatas prasidės labai vėlai, tad susitarti su Maskvos klubu nepavyko.

– Netrukus jūs, LKF prezidentas Arvydas Sabonis bei LKF vykdomasis direktorius Paulius Motiejūnas išvyksite į Torontą. Koks šio vizito tikslas?

– Pagrindinis galvos skausmas yra dėl mūsų rinktinės žaidėjų. Mano supratimu, Donatas Motiejūnas negauna žaisti visiškai. Linas Kleiza tai žaidžia, tai nežaidžia, tai yra traumuotas. Jonas Valančiūnas gauna savo minutes, tačiau nuolat yra atgarsių ir gąsdinimų, kad gali prarasti vietą starto penkete. Pagrindinis rinktinės įžaidėjas taip pat yra traumuotas ir gauna žaisti nedaug. Kad nebūtų bereikalingų spekuliacijų, geriausia viską pasižiūrėti vietoje. Iš pradžių svarstėme galimybę vykti į NBA Visų žvaigždžių dieną, tačiau nusprendėme, kad geriau viską bus pamatyti per dvejas rungtynes. Pirmąsias „Raptors“ žais su Dalaso „Mavericks“, antrąsias – su Hjustono „Rockets“. Susitiksime su vyrais, pakalbėsime ir tuomet galėsime daugiau papasakoti, kokia iš tiesų yra situacija.

– Kokie laukia pirmieji darbai?

–  Nuolat stebime kandidatus, vyksta įvairūs darbai. Žiūrime, kaip jie žaidžia, apie rinktinę kalbėti dar anksti. Skautui taip pat duotos užduotys po truputį analizuoti varžovus, kad vėliau iš karto į visumą nesupultų visi darbai.

Yra sudarytas preliminarus rinktinės tvarkaraštis. Negalime pasakyti visų varžovų, su kuriais žaisime, tačiau jau esame išsakę norus, su kuo norėtume žaisti, kokiuose turnyruose dalyvauti. Derinimas, turbūt, užtruks iki Naujųjų metų. Kai kurios komandos jau davė sutikimus.

Pirma stovykla planuojama Druskininkuose, antra – Kaune, trečia – Vilniuje. Tačiau viskas dar preliminaru. Jau gauname informaciją, kad tuo metu, kai norėtume rengti stovyklą Druskininkuose, mums tektų dvi dienas išsikelti į viešbučio, kadangi mieste vyks kiti renginiai. Tai mums netinka.

– Ar su žaidėjais jau teko kalbėtis?

– Taip, esu susitikęs su keliais krepšininkais. Kalbėjomės, kas buvo rinktinėje blogai, kas gerai. Reikia išrinkti optimaliausią variantą. Visuomet yra dalykų ir geresnių, ir blogesnių. Komanda yra šeima. Nenoriu kalbėti, kas buvo blogai. Viskas yra subjektyvu. Vieno nuomone, tai gali būt gerai, kito – blogai.

– Ar esate sulaukęs klubų pasiūlymų?

– Prisipažinsiu, esu gavęs pasiūlymų iš klubinių komandų.

– Svarstote juos?

– Jei esu čia, vadinasi, jog dar tokio pasiūlymo nebuvo, kurio negalėčiau atsisakyti (šypsosi).


Šiame straipsnyje: Jonas KazlauskasLKFkrepšinis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių