Įveikęs ČEZ „Žalgiris“ tapo VTB lygos reguliaraus sezono nugalėtoju

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturi kada ilsėtis. Penktadienį pasiekę pergalę Malagoje kitą rytą žalgiriečiai keliavo į Čekiją, kur sekmadienį VTB Vieningosios lygos rungtynėse 90:84 (23:17, 21:22, 27:23, 19:22) nukovė  Nymburko ČEZ komandą. Žalgiriečiai tapo reguliaraus sezono nugalėtojais.

Per pirmąsias tris minutes Mindaugas Kuzminskas ir Darjušas Lavrinovičius pelnė po 4 taškus ,bet rezultatas buvo lygus 8:8. D.Lavrinovičius ir toliau buvo sunkiai sulaikomas – po dar 4 jo taškų ir Rimanto Kaukėno tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 15:10. Kiek vėliau Donnie McGrathas po krepšiu surado Kšištofą Lavrinovičių, o kamuolį perėmęs R.Kaukėnas išprovokavo varžovų pražangą (21:12). Po gražaus Tremmello Dardeno perdavimo įdėjo Jeffas Foote‘as, dvitaškį įmetė Marko Popovičius (23:14), bet pirmojo kėlinio pabaigoje skirtumas kiek sumenko – 23:17.

Šešių taškų persvarą kurį laiką išsaugojo J.Foote‘o dvitaškis ir Oliverio Lafayette‘o tolimas metimas (28:22), bet ČEZ įžaidėjas Demondas Carteris 5 taškais iš eilės nukirpo savo komandos deficitą iki minimumo (27:28). Į tai žalgiriečiai atsakė trimis sėkmingomis atakomis, kuriose pasižymėjo M.Kuzminskas, K.Lavrinovičius ir M.Popovičius – 34:27. Aikštelėje pasirodęs Robertas Javtokas iškart atkovojo kamuolį puolime ir pelnė taškus, o baudas sumetęs M.Popovičius, atrodė, sukrovė solidesnį pranašumą „Žalgiriui“ – 38:30. Visgi Nymburko ekipa vėl sugebėjo priartėti (37:38). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis rezultatyviai prasiveržė R.Kaukėnas, baudų metimus realizavo kartu žaidę T.Dardenas bei M.Kuzminskas ir žalgiriečiai susigrąžino 5 taškų persvarą – 44:39.

Nors T.Dardenas galingai užbaigė pirmąją ataką po didžiosios pertraukos, ČEZ išnaudojo „Žalgirio“ spragas gynyboje ir išlygino rezultatą 46:46. Užtat svečių puolimas netruko atsigauti ir po M.Popovičiaus perdavimų pasižymėjo broliai Lavrinovičiai. Tritaškį įmetęs Kšištofas netrukus sumetė ir 3 baudas, o kamuolį perėmęs D.McGrathas pelnė lengvus taškus – 56:50. „Žalgirio“ naujokas įsidrąsino ir pridėjo dar 5 taškus – 61:56. Septintąjį tritaškį pataikę čekai bandė nepaleisti kauniečių į priekį, bet to padaryti nesugebėjo. Spurtą 10:0 pradėjo R.Javtokas ir M.Kuzminskas, o užbaigė R.Kaukėno ir D.McGratho tritaškiai (71:59). Po 30 minučių žaidimo žalgiriečiai pirmavo 71:62.

Nymburko ekipa ginklų nesudėjo ir, pelniusi dar 5 taškus, priartėjo 67:71. Jų entuziazmą gesino O.Lafayette‘o tritaškis ir po puolime atsikovoto kamuolio baudą įmetęs R.Javtokas – 75:67. Po O.Lafayette‘o perdavimo pasižymėjęs T.Dardenas ir baudas sumetęs M.Popovičius išlaikė 7 taškų persvarą (79:72), bet savo 20-ąjį tašką pelnęs Radoslavas Rančikas pabandė sugrąžinti intrigą – 76:79. Su tuo nė nemanė taikstytis O.Lafayette‘as, kuris pelnė 7 taškus iš eilės ir atstatė dviženklį pranašumą – 86:76. Tarsi jau patikėję pergale žalgiriečiai porą minučių stabtelėjo (86:82), tačiau M.Popovičiaus ir O.Lafayette‘o metimai įtvirtino 15-ąją pergalę VTB Vieningoje lygoje – 90:84.

„Žalgiris“: O.Lafayette‘as 15 (3/4 trit.), M.Kuzminskas 10 (9 atk. kam.), D.McGrathas 10, R.Kaukėnas 10, D.Lavrinovičius 10, K.Lavrinovičius 10 (6 atk. kam.), M.Popovičius 10, T.Dardenas 6, R.Javtokas 5 (5 atk. kam.), J.Foote‘as 4, M.Delašas 0, A.Juškevičius 0.

ČEZ: R.Rančikas 20, D.Carteris 15, P.Houška 12 (5 atk. kam.), V.Hrubanas 12, J.Welschas 11 (9 rez. perd.).