D. Rodmanas apie vizitą Š. Korėjoje: tai nebuvo reklaminis triukas

Ekscentriško būdo buvęs JAV Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjas Dennisas Rodmanas (Denisas Rodmanas) sekmadienį teisino savo kelionę į Šiaurės Korėją, sakydamas, kad tos šalies lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) nenori karo, tačiau laukia vieno dalyko - JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) skambučio.

D. Rodmanas, laimėjęs tris NBA čempionatus, žaisdamas klube „Chicago Bulls“ ir anksčiau susitikinėjęs su popmuzikos žvaigžde Madonna (Madona), tapo iki šiol iškiliausiu su Kim Jong Unu susitikusiu amerikiečiu ir praeitą savaitę žiūrėjo kartu su juo vienas krepšinio rungtynes Pchenjene.

D.Rodmano ir komandos „Harlem Globetrotters“ narių vizitas Šiaurės Korėjoje įvykus padidėjus įtampai su Jungtinėmis Valstijomis dėl Pchenjano praeitą mėnesį įvykdyto branduolinio užtaiso bandymo, kurį pasmerkė tarptautinė bendruomenė.

Paklaustas apie Kim Jong Uno politiką žmogaus teisių srityje, D.Rodmanas prisipažino „nesantis diplomatas“ ir sakė televizijai ABC: „Aš už jį neatsiprašinėju ... Neteisinu to, ką jis daro.“ Tačiau karjerą baigęs sportininkas pakartojo, kad Kim Jong Unas dabar yra jo „draugas“.

D.Rodmanas nurodė, kad Kim Jong Unas, perėmęs izoliuotos komunistinės valstybės vairą po savo tėvo Kim Jong Ilo (Kim Čen Iro) mirties 2011-ųjų gruodį, jam sakė: „Aš nenoriu kariauti.“

„Jis nori, kad Obama padarytų vieną dalyką - paskambintų jam“, - D.Rodmanas sakė ABC savaitės naujienų laidai „This Week“.

Buvęs galingas puolėjas, pravarde „Kirminas“, laimėjęs kelis NBA čempionatus, žaisdamas „Chicago Bulls“ klube kartu su Michaelu Jordanu (Maiklu Džordanu), taip pat „Detroit Pistons“ komandoje, pasakojo, kad Kim Jong Unas yra „labai kuklus“, tačiau taip pat „labai stiprus“.

Šiaurės Korėjos lyderiui „patinka valdžia. Jis dievina galią“, aiškino D.Rodmanas.

Tačiau ekstravagantiškas žaidėjas, dėvintis tamsius akinius, įsivėręs žiedelius į nosį ir lūpą, taip pat vilkintis švarką, išmargintą JAV dolerių banknotų atvaizdais, tvirtino, kad jo „krepšinio diplomatija“ gali tapti tiltu tarp susipriešinusios Vašingtono ir Pchenjano.

„Jis myli krepšinį. Ir sakiau (jam), kad Obama myli krepšinį. Nuo čia ir pradėkime, gerai? Pradėkime nuo čia“, - sakė D.Rodmanas.

Ketvirtadienį vykusios rungtynės tarp Šiaurės Korėjos komandos ir JAV krepšininkų, tarp kurių buvo „Globetrotters“ narių, baigėsi diplomatiškai parankiomis lygiosiomis, kai abi pusės įmetė po 110 taškų. Šio mačo nuotraukose D.Rodmanas matomas plojantis ir besijuokiantis, sėdėdamas greta akivaizdžiai patenkinto Kim Jong Uno.

Jiedu taip pat buvo nufotografuoti linksmai leidžiantys laiką kartu per priėmimą po rungtynių, kur D.Rodmanas, regis, mėgavosi martiniu.

Šveicarijoje išsilavinimą įgijęs Kim Jong Unas, kuriam tikriausiai dar nėra sukakę 30 metų, kaip pranešama, yra didelis krepšinio ir „Chicago Bulls“ komandos gerbėjas. Duodamas interviu ABC, D.Rodmanas ne kartą paminėjo, kad Kim Jong Unui šiuo metu yra 28 metai.

D.Rodmano susitikimas su Kim Jong Unu nustebino daugelį Pchenjano politiką stebinčių apžvalgininkų. Šis vizitas įvyko tuo metu, kai Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba diskutuoja, kaip nubausti Šiaurės Korėją už vasario 12 dieną įvykdytą branduolinį bandymą.

Kita neseniai Šiaurės Korėjoje apsilankiusi amerikiečių delegacija, kurioje dalyvavo interneto milžinės „Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas (Erikas Šmitas) ir buvęs JAV ambasadorius prie JT Billas Richardsonas (Bilas Ričardsonas), su jaunuoju lyderiu nesusitiko.

Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovė Caitlin Hayden (Keitlin Heiden) sakė, kad Vašingtonas turi „tiesioginių komunikacijos kanalų“ su Šiaurės Korėja, nors abi šalys oficialiai nepalaiko diplomatinių santykių.

Tuo tarpu buvęs NBA žvaigždė tvirtino, kad jo kelionė nebuvo vien viešųjų ryšių triukas.

„Tai, ką padariau, buvo istorija, - pareiškė D.Rodmanas. - Ketinu ten grįžti ir padaryti vieną dalyką - daugiau sužinoti, kas ten iš tiesų dedasi.“

Savo interviu jis baigė žodžiais: „Nerodykit man neapykantos.“NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių