Klaipėdos vietos bendruomenėms paskirstys 500 tūkst. litų

Klaipėdiečiai kviečiami kurti vietos bendruomenių tarybas. Įsteigus jas, bus galima gauti lėšų aplinkos sutvarkymui, renginių organizavimui ar pagalbai sunkiai besiverčiantiems žmonėms.

Kurti vietos bendruomenių tarybas skatina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Jos galės gauti lėšų bendruomenės problemoms spręsti.

Lietuvos miestams pagal gyventojų skaičių yra paskirstyti 8 mln. litų. Klaipėdai atseikėta 515 tūkst. litų.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė aiškino, kad bendruomenių tarybos lėšas galės panaudoti keliems tikslams.

Vienas iš jų aplinkos tvarkymas. Bus galima įrengti, suremontuoti vaikų žaidimo, futbolo aikšteles, sutvarkyti viešąsias erdves, parkus. Taip pat bendruomenę vienijančių įvairių renginių organizavimui. Pinigus bus galima skirti, jei nuspręs bendruomenė, ir žmonėms, kuriems reikalinga socialinė pagalba.

„NMorima suaktyvinti bendruomenes, kad jos aktyviau spręstų iškilusias problemas ir prisiimtų atsakomybę už sprendimusa. Toks projektas šiemet organizuojamas pirmą kartą“, – tvirtino direktorė.

Papratai bendruomenių tarybos steigiamos pagal seniūnijas.

Kadangi Klaipėdoje jų nėra, teritorija suskirstyta pagal rinkimų apygardas. Išskirtos keturios vietovės: Baltijos, Pajūrio, Marių ir Danės, kuriose turės būti įkurtos vietos bendruomenių tarybos.

Pastarąsias galės sudaryti nuo 11 iki 15 narių. Vietos bendruomenės tarybos veikloje galės dalyvauti įvairių bendruomenių, parapijų, daugiabučių namų bendrijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Savo kandidatūras galės iškelti ir pavieniai asmenys. Tačiau joms turės pritarti asocijuotos organizacijos. Į tarybas gali įeiti ir valstybės, savivaldybės įstaigų atstovai. Tačiau jų skaičius yra ribojamas. Vietos bendruomenės taryboje pastarųjų negali būti daugiau kaip vienas trečdalis.

Jose turės dirbti ir seniūnaičiai. Planuojama, kad Klaipėdoje jie bus išrinkti iki gegužės 2 dienos. Būtent dėl jų užtruko ir vietos bendruomenių tarybų kūrimas.

Sudarant jas, prioritetas bus teikiamas organizacijoms ir bendruomenėms, kurios aktyviai vysto savo bendruomeninę, visuomeninę ir socialinę veiklą.

Teikti kandidatūras į tarybas galima iki balandžio 25 dienos savivaldybėje Vieno langelio ir elektroninių paslaugų skyriuje. Pretendentai turi pateikti organizacijos, kuri deleguoja, registravimo pažymėjimą ir delegavimo protokolą, užpildyti prašymą.


Šiame straipsnyje: bendruomenėseniūnaičiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

daug klausimų

daug klausimų portretas
Ar tos tarybos bus juridiniai vientai ar tik savivaldybei patars kur išleisti tuos bendruomenėje pinigus? Kas konkrečiai bus atskaitingas už pinigų panaudojimą? Kandidaturas galima teikti iki balandžio 25 d., o seniūnaičiai bus išrinti tik gegužės 2 d.? Kaip seniūnaičiai papuls į tas tarybas?

Simona

Simona portretas
O Ka veikia musu isrinktieji-deputatai,ju tiek daug ir is Klaipedos.Tai jie nesugeba tu problemu isspresti?Ir is vis,ka konkreciai veikia tie parlamentarai?Tokia maza salis,su protinga galva cia 5 ar 6 asmenys apreptu visas sritis.Kuo daugiau istatymu,kuo daugiau kaitaliojimu,tuo daugiau ,,koses"Vieno dalyko truksta-bizuno tinginiams,nevaloms ir sukciams.Drausmes!,o ne laisves lietuviams reikia.

Kazys

Kazys portretas
Kas geriau sneka,tas ir papuls,nebent viena,kita isimtis...Taip i reikiama vieta tie pinigai ateina:nubyra 70% popieriu tvarkymui,tu popieriu tvarkytoju geroms algoms,trupinelis tik paciam DARBUI! atlikti,ka noret is kokybes?!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  1
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  15
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  12
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  7
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  8
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  22
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  9
Daugiau straipsnių