Žuvys iš Šyšos perkeliamos į Atmatą, teršėjas jau žinomas (papildyta)

Į Šilutę atvykusi Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos komisija priėmė sprendimą išgaudyti Šyšoje dūstančias žuvis ir perkelti jas į Atmatos upę. Gelbėjimo darbai bus vykdomi trečiadienį ir galbūt ketvirtadienį.

Šilutės mažųjų laivų prieplaukos vandens paviršius vis dar pilnas dėl deguonies koncentracijos vandenyje stygiaus dūstančių žuvų. Jas gelbėti pradėta dar antradienį apie vidurdienį, kuomet „Šilutės vandenų“ įmonės technikos pagalba, siekiant padidinti deguonies koncentracijos kiekį vandenyje, į vandenį yra pumpuojamas oras.

Trečiadienį žuvis ketinama gelbėti ir dar vienu būdu, jas žadama iš Šilutės mažųjų laivų prieplaukos išgaudyti ir paleisti į Atmatos upę, kurioje vandenyje nėra deguonies stygiaus. Nuo aštuntos ryto prieplaukoje leidimo pradėti darbus jau laukė Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimo centro Rusnės filialo darbuotojai.

O kol kas dūstančias ir vandens paviršiuje gaudančias orą žuvis sėkmingai gaudė gausus vandens paukščių būrys, jiems tai lengvai pasiekiamas maistas. Taip pat negyvos žuvys iš vandens buvo graibomos graibštais ir kraunamos į krante sustatytas talpas.

„Pirmadienį vandenyje deguonies koncentracija buvo iki vieneto, šiandien apie tris miligramus vandens litre. Šiandien Šyšoje situacija gerėja, kadangi iš polderių pradėjo paduoti vandenį, kurį ten maišo su oru. Planuojame šiandien pradėti gaudyti žuvį iš Šilutės uosto ir ją perkelti į Atmatos upę. Gaudysime tinklais, bet, kadangi uosto dugnas nėra labai švarus, jame gali būti visokių kliuvinių, tai jei nepavyks tinklais, tuomet bandysime greibštais. Darbus vykdysime šiandien ir galbūt rytoj.“ - sakė Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Stanislovas Sudeikis.

Papildyta

Kaip sakė Aplinkos apsaugos agentūros Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas, tyrimų duomenys ir apžiūra vietoje leidžia daryti pirminę išvadą, kad bendrovė „Biofuture“ išleido teršalus iš įrenginiams aušinti naudotą vandenį išleidžiančio išleistuvo. Šiems teršalams skaidyti ir sunaudojamas upėje esantis deguonis.

Aplinkosaugininkai pradėjo kompleksinį bendrovės „Biofuture“ patikrinimą. Gavus galutinius tyrimų rezultatus, pasak Gedimino Markausko, bus nustatytas padarytos žalos gamtai dydis ir ji bus išieškoma.

Rugsėjo 13-14 dienomis aplinkosaugos pareigūnai surinko 50 kg kritusių Šyšoje žuvų. Tai daugiausia karšiai, aukšlės, pūgžliai ir plakiai. Taip pat rasta po keletą starkių, lydekų ir salačių. Beveik visos kritusios žuvys yra nedidelės.


Šiame straipsnyje: šyšaŠilutės uostas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių