Tarptautinėse ledo ritulio rungtynėse „Kirai“ triuškino latvius

Pirmą kartą komandos istorijoje tarptautines rungtynes žaidę Klaipėdos „Kirų“ ledo ritulininkai net 6:1 (3:0, 2:0, 1:1) sutriuškino Liepojos „Unimars“ komandą.

Varžovų kvietimu į Latviją nuvykę klaipėdiečiai atidarė tarptautinių rungtynių sąskaitą lengva pergale. Nuo pirmųjų rungtynių minučių išryškėjo klaipėdiečių pranašumas, kurie tikėjosi rimtesnio pasipriešinimo iš varžovų,

Per pirmąjį kėlinuką sumušę tris įvarčius klaipėdiečiai jautėsi ledo Liepojoje šeimininkais. Ir antrajame kėlinuke „Kirai“ vieni mušė įvarčius, o tokio pasipriešinimo nesitikėję latviai suglumo.

Trečiasis ketvirtis vyko ramiai ir pačioje rungtynių pabaigoje klaipėdiečiai nuliūdino savo vartininką, po grubios klaidos praleidę vienintelį įvartį į savo vartus.

„Kirai“ šventė skambią pergalę, pasiruošimo etape iškovoję pirmąją sėkmę draugiškų rungtynių serijoje.

„Komandai reikėjo pergalės ir džiugu, jog ji pasiekta užsienyje. Žaidėjai turėtų patikėti savo jėgomis, jog ir mes mokame žaisti ledo ritulį. Tokios rungtynės labai svarbios ruošiantis startuoti artėjančiame Nacionalinės ledo ritulio lygos čempionate, kuriame komanda turėtų kautis dėl aukštesnių vietų nei pernykštė šeštoji“,- po pirmosios pergalės naujajame sezone sakė „Kirų“ klubo vadovas Algis Poškis.

Lietuvoje įkurta Nacionalinė ledo ritulio lyga (NLRL), kuri vykdys Lietuvos čempionatą. NLRL bus žaidžiama Rytų, Centro ir Vakarų divizionuose, o geriausios divizionų komandos ir geriausia rezultatą parodžiusi antroji komanda finaliniame ketverte išsiaiškins Lietuvos čempioną. Pastarasis dėl teisės žaisti Europos čempionų lygoje kovos su Elektrėnų „Energija“.

Vakarų divizione, kuriame rungtyniaus Žemaitijos komandos, šiais metais turėtų startuoti jau 11 klubų. Norą prisijungti prie „žemaičių“ pareiškė pajėgi Panevėžio „Olimpo“ ekipa, Klaipėdoje susikūrė naujas ledo ritulio klubas „Toras“.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Kirai