Sugriežtinta atliekų surinkimo kontrolė

Klaipėdiečių skundai dėl netvarkos uostamiesčio kiemuose privertė miesto valdžią sugriežtinti atliekų surinkimo kontrolės mechanizmą. Dabar atliekų tvarkymą kasdien kontroliuoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) darbuotojai pagal gyventojų pranešimus. 

Taip pat yra sudaryta speciali komisija iš miesto savivaldybės bei KRATC specialistų, kurie išvažiuoja į reidus po miestą dukart per savaitę. Atliekų vežėjai taip pat įdiegė savikontrolės priemones. 

Maždaug du trečdalius miesto aptarnaujanti UAB "Specialusis autotransportas" įsteigė pagalbos brigadą, kuri kasdien važinėja po miestą ir aptvarko konteinerių aplinką po atliekų išvežimo. "Gyventojų skundų sulaukiame žymiai mažiau, palyginus su vasaros sezonu. Senų baldų ir kito laužo prie konteinerių sumažėjo, dabar randasi kitos atliekos: sušluoti lapai, šakos, senos padangos. Deja, dar pasigendame žmonių sąmoningumo - pasitaiko, kad į konteinerius, šiukšlių šachtas pilamos ir skystos virtuvės atliekos", - sakė įmonės rinkodaros direktorius Pranas Liaučius.

 Pasak Klaipėdos savivaldybės specialistų, miestas du mėnesius springo stambiagabaritėmis atliekomis. Mat pradėję mokėti vietinę rinkliavą klaipėdiečiai panoro, kad būtų išvežtas metų metais rūsiuose ar sandėliukuose kauptas įvairus senas laužas. Anksčiau kai kurios daugiabučių namų bendrijos taupydamos lėšas retai užsakydavo konteinerius išvežti stambiagabaritėms atliekoms. Tad vien per pirmąjį mėnesį po rinkliavos įvedimo stambiagabaričių atliekų į sąvartyną pristatyta apie 210 tonų - tai beveik prilygsta 2008 pirmų trijų mėnesių surinktam stambiagabaričių kiekiui.

"Šiandien mūsų telefonai jau nebekaista nuo gyventojų skambučių dėl perkrautų konteinerių, kiemuose suverstų senų baldų. Kompleksiškai pritaikytos kontrolės priemonės ir tai, jog vėl pradėti valyti kiemai, davė teigiamą efektą - miestas tapo švaresnis",- sakė dažnai atliekų surinkimo vietas apvažiuojantis KRATC vietinės rinkliavos administravimo skyriaus vadovas Arvydas Piepalius. Pasak jo, klaipėdiečiai kaip ir anksčiau kviečiami siųsti nuotraukas su užfiksuotais netvarkos faktais elektroniniu paštu kratc@takas.lt arba skambinti nemokama telefono linija 8 800 13344 ir pranešti, kur atliekos surenkamos nekokybiškai. O apie tai, kaip padėtis ištaisyta, galima išvysti apsilankius svetainėje www.kratc.lt - čia demonstruojamos ne tik gyventojų atsiųstos nuotraukos, bet ir situacija po kontroliuojančių institucijų apsilankymo. 


Šiame straipsnyje: šiukšlės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių