SSRS agresiją neigiantys politikai nesupranta už ką yra smerkiami

Klaipėdos tarybos narių Viačeslavo Titovo ir Jurijaus Šeršniovo atviras laiškas Prezidentei sulaukė prieštaringų vertinimų.

Laiške buvo išsakytos mintys dėl Seimo priimtos Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio pataisos, kuri numato kitaip mąstančiam šalies piliečiui iki dviejų laisvės atėmimo metų už viešai išreikštą savo nuomonę. Laiško autoriams esą labiausiai nesuprantama reakcija kolegų – Socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus prezidiumo – kuris pavadino šį kreipimąsi antilietuvišku, priešvalstybiniu ir antikonstituciniu.

„Juk nevalia istorinius įvykius vertinti vienašališkai – tik baltomis ir juodomis spalvomis. Kreipiamės į gerbiamus kolegas, Socialdemokratų partijos narius Sigitą Dobilinską ir Valentiną Greičiūną, prašydami pateikti Jūsų prezidiumui šią informaciją: Ką reiškia „antilietuviškas“, „priešvalstybinis“, „antikonstitucinis“ kaltinimas? Mes gyvename XXI amžiuje, ne totalitarinėje, o demokratinėje, daug tautų vienijančioje Lietuvoje. Primename, jog demokratijos sąvoką sudaro graikiški žodžiai „demos“ (tauta) ir „kratos“ (valdžia).

Demokratinėse šalyse būtent tauta diktuoja savo valią ir įstatymų kūrėjams, ir vyriausybėms. Ir todėl jei piliečiai išreiškia nuomonę ar abejones – tai jokiu būdu nevalia pavadinti priešvalstybinėmis nuotaikomis. Visi mes esame skirtingi. Mes gyvename prisilaikydami įstatymų ir Lietuvos Konstitucijos, kurioje yra 25 straipsnis, pagal kurį visi šalies gyventojai turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Tuo mes iki šiol laisvai ir naudojomės. Susidaro įspūdis, kad kai kurie politikai tęsia J.Stalino laikais susiklosčiusias Lietuvos TSR Komunistų partijos tradicijas, kad jie sugrįžo į XX amžiaus vidurio TSRS, kai bet kuri kitokia nuomonė ar net garsiai išsakyti pamąstymai, kurie neatitiko oficialiai valstybės pozicijai, pelnė „priešvalstybinės veiklos“ įvertinimą: buvo kurpiami skundai, kišama į kalėjimus arba kuo toliau tremiama. Mes nepageidaujame tokio istorijos pasikartojimo, todėl netylime ir manome, kad Lietuvos Konstitucija privalo užtikrinti kiekvienam piliečiui teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Juk tai ir yra pilietinės visuomenės kertinis akmuo“, - savo pranešime rašo V.Titovas ir J.Šeršniovas.

Abu politikai tikisi kad S.Dobilinskui ir V.Greičiūnui pavyks įtikinti Socialdemokratų partijos Klaipėdos skyriaus prezidiumą, kad, vertinant jų kreipimąsi, nuomonė buvo išsireikšta neapgalvotai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių