Speciali komisija ieško netvarkingų kapaviečių

Lėbartų ir Joniškės kapinėse ieškomos ir registruojamos neprižiūrimos kapavietės. Šiam darbui atlikti sudaryta speciali komisija, kuri darbą tęs iki lapkričio 1 dienos.

Klaipėdos savivaldybės Kapinių priežiūros poskyrio vyriausioji specialistė Ilona Daunienė teigė, jog kapavietės tikrinamos pagal kvartalus. Pirmiausia fiksuojama, kur ji yra, kiek žmonių palaidota, dydis.

Žiūrima, ar tebėra kapavietės ribos. Taip pat fiksuojama, ar yra joje vazos, žvakidės, suoliukai, metalinės tvorelės, borteliai. Žiūrima, ar yra nurodyta palaidotų žmonių skaičius, jų vardai, pavardės, laidojimo datos. Užrašomi ir kokie želdiniai auga – krūmai, gėlės, žolės medžiai.

„Jei kapavietė neatitinka numatytų reikalavimų, vadinasi ji neprižiūrima. Dažniausiai būna, jog kapas netvarkomas daug metų. Būna ir tokių, kur žolė siekia juosmenį“, – pasakojo I.Daulienė.

Kapavietės, kurias komisija pripažįsta neprižiūrimomis, pagal tvarką turtų būti perduotos savivaldybei. Tačiau Kapinių priežiūros poskyrio specialistai pirmiausia ieško kapo savininkų. Savivaldybei kapavietė perduodama tik tada, kai šių nerandama.

„Apklausiame šalia esančių kapaviečių atsakingus asmenis, religines bendruomenes. Pastarosios turi labai daug duomenų, kas ir kur palaidota. Iki šiol pavyko surasti visų kapaviečių savininkus. Savivaldybei nebuvo perduota nė viena kapavietė“, – pasakojo I.Daulienė.

Tačiau, jei kapavietės savininkas nebūtų rastas ir ši būtų perduota savivaldybei, kaip ši ją tvarkytų neaišku. Miesto taryba nėra priėmusi tokios tvarkos.

Anot specialistės, paprastai po pranešimo apie neprižiūrima kapavietę, savininkai pradeda tvarkytis: „Būna dešimt metų nelanko, o po pranešimo pradeda. Gal pamano, kad patys čia norės laidotis“.

Anot I.Daulienės, apie neprižiūrimas kapavietes praneša šalia esančių savininkai. Jie rašo skundus. Pastaruosius piktina netvarka. Ypač daug tokių pranešimų gauta šią vasarą. Per dieną jų būdavo po 2-3.

„Daugiausia nusiskundimų gaudavome dėl žolės. Buvo net tokių atvejų, kai siekė liemenį. Eidavome su kapinių tvarkymo įmonėmis ir pjaudavome. Darbas su neprižiūrimomis kapavietėmis vyksta visus metus. Ne tik kai sudaroma komisija“, – teigė specialistė.

Vis tik I.Daulienė pabrėžė, jog klaipėdiečiai kiek išmanydami stengiasi prižiūrėti savo artimųjų kapavietes. Išvažiuojant į užsienį, jie suranda atsakingą asmenį, perrašo jam įgaliojimus tvarkyti.


Šiame straipsnyje: Kapinės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių