Privačių kolegijų reitinge - pajūrio įstaigos tarp lyderių

Naujame kolegijų reitinge privačių įstaigų kategorijoje antroji vietą skirta Socialinių mokslų kolegijai, trečioji – Vakarų Lietuvos verslo kolegijai.

Savaitraščio "Veidas" pirmadienį skelbiamame privačių kolegijų reitinge aukščiausia vieta skirta Tarptautinei teisės ir verslo aukštajai mokyklai (bendras įvertinimas - 61). Po jos išsidėsčiusios Socialinių mokslų kolegija (57,5), Vakarų Lietuvos verslo kolegija (46,7), Šiaurės Lietuvos kolegija (40,7), V.A.Graičiūno aukštoji vadybos mokykla (39,4). Šeštoje vietoje tarp privačių kolegijų yra Vilniaus kooperacijos kolegija (31,8), septintoje - Vilniaus verslo kolegija (16,8), aštuntoje - Vilniaus dizaino kolegija (16,6), devintoje - Kolpingo kolegija (16,4), o dešimtuką baigia Klaipėdos verslo aukštoji mokykla (9).

Valstybinių kolegijų reitinge pirmoji vieta skirta Vilniaus kolegijai (jos bendras rodiklių įvertinimas - 52,8) toliau rikiuojasi Kauno kolegija (47,8), Klaipėdos valstybinė kolegija (46,6), Kauno technikos kolegija (46,4), o geriausiųjų penketuką užbaigia Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (45,9). Šeštą vietą reitinge užima Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (43,4), septintą - Šiaulių kolegija (37,3), aštuntą - Utenos kolegija (35,6), devintą - Alytaus kolegija (34,7), dešimtą - Žemaitijos kolegija (33,2). Marijampolės kolegija (31), Panevėžio kolegija (30,3) ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (18) į dešimtuką nepateko.

Reitinguojant vertinama vykdoma taikomoji mokslo ir meno veikla, aukščiausi veiklos įvertinimai, akademinio personalo kvalifikacija, studijų asortimentas ir lygis, studijų sąlygos, studentų nuomonė, absolventų padėtis darbo rinkoje bei finansavimo struktūra.

"Veido" vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas spaudos konferencijoje sakė, kad didelė taškų dalis šiame reitinge kolegijoms skiriama atsižvelgiant į absolventų įsidarbinimo lygį ir darbdavių požiūrį į kolegiją baigusiuosius.

"Mes skyrėme 20 taškų kalbant apie kolegijų absolventų įsidarbinamumą pagal profesiją, darbdavių požiūrį į atskiras kolegijas, nes manome, kad tai yra šiandien žymiai svarbiau negu tai, kaip šiandien yra finansuojamos kolegijos, tai, kiek jos uždirba pinigų, ir galų gale tai, kiek knygų padaugėjo bibliotekose kolegijų ir kiek fondai pasipildė", - teigė G.Sarafinas.

Tuo metu apklausiami studentai prašyti įvardyti pasitenkinimą studijomis konkrečioje kolegijoje. Pasak "Veido" žurnalistės Rimos Janužytės, apklausa pagal įvairias sritis parodė, kad dauguma studentų yra patenkinti pasirinktomis studijomis kolegijose.

"Tai vienas iš kriterijų, kur bent jau aukščiausiose pozicijose esančios kolegijos ganėtinai neblogai atitiko joms keliamus reikalavimus", - spaudos konferencijoje sakė R.Janužytė.


Šiame straipsnyje: kolegijos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių