Premjeras nemato galimybės tiesioginiam valdymui Palangoje

Aplinkos ministerijos siūlymas didžiausio Lietuvos kurorto - Palangos - savivaldybėje įvesti tiesioginį valdymą nesulaukia pritarimo Vyriausybėje.

"Faktas, kad pažeidimų labai daug ir Palangos savivaldybė sunkiai susitvarko. Bet tikiuosi, kad naujoji savivaldybės valdžia turės kitą požiūrį", - pirmadienį BNS sakė premjeras Gediminas Kirkilas.

Jo patarėjas savivaldos klausimais Vytautas Juškus tvirtino, kad Vyriausybėje privalo laikytis įstatymų, o šie aiškiai nurodo, kokiais atvejais savivaldybėje gali būti įvestas tiesioginis valdymas.

Įstatyme sakoma, kad tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu remdamasi teismų sprendimais Vyriausybė konstatuoja, kad savivaldybės taryba šiurkščiai pažeidinėja Konstituciją bei įstatymus. Teismui patenkinus prokurorų prašymus ir panaikinus ginčijamus administracinius aktus yra pagrindas svarstyti klausimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo šioje savivaldybėje.

"Yra kreipimaisi į teismą dėl atskirų statybos objektų, tačiau dar nepriimtas nė vienas sprendimas. Ar buvęs generalinis prokuroras (dabar aplinkos ministras Artūras Paulauskas - BNS) nežino įstatymų? Žino. Dėl to šito siūlymo kitaip, kaip politikavimu ar rinkimų triuku, pavadinti negalėčiau", - BNS sakė V.Juškus.

Aplinkos ministerijos atstovai tvirtina, kad visa medžiaga, susijusi su Palanga, perduota Vyriausybei. Tuo metu V.Juškus teigė, kad Vyriausybės nutarimo projektas dėl tiesioginio valdymo įvedimo šiame kurorte nėra parengtas.

Aplinkos ministerija Palangos valdžią kaltina nuolatiniu įstatymų pažeidimu. Anot ministerijos, šioje savivaldybėje pastebima tendencija planuoti miesto teritoriją pagal detaliuosius planus, ignoruojant Palangos miesto centrinės dalies detalųjį planą.

Nustatyti atvejai, kai Palangos miesto savivaldybės administracija pažeidė teisės aktus, tvirtindama teritorijų planavimo dokumentus, išduodama planavimo, projektavimo sąlygų sąvadus ir statybos leidimus. Patikrinus 10 detaliųjų planų, kuriems Palangos savivaldybės taryba jau buvo pritarusi, teisėtumą, visais atvejais nustatyta pažeidimų. Prokuratūra dėl 8 atvejų pateikė teismui prašymus dėl administracinių aktų panaikinimo.

Šeši detalieji planai patvirtinti 2003-2007 metų kadencijos Palangos savivaldybės tarybos sprendimais. Minėtų ginčijamų detaliųjų planų pagrindu išduoti trys statybos leidimai pastatams Palangos centrinėse gatvėse. Dabar jau pateikti prašymai teismams dėl minėtų administracinių aktų panaikinimo.

Be to, aplinkos ministras A.Paulauskas teigia, kad įtartinomis aplinkybėmis Palangoje dingo labai svarbūs dokumentai - savivaldybės generalinis ir paminklotvarkos planai.

Populiariausiame Lietuvos kurorte veši nelegalios statybos.

Palangos meras liberalcentristas Vytautas Stalmokas anksčiau ne kartą yra atmetęs Aplinkos ministerijos kaltinimus. Jo teigimu, visus pažeidimus padarė praėjusios kadencijos taryba, tad negalima grasinti šiai tarybai dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

Patys valdantieji anksčiau yra pripažinę, kad politiniu požiūriu Aplinkos ministerijos siūlymas įvesti tiesioginį valdymą paradoksalus: jei pritartų tokiam siūlymui, keturių valdančiųjų partijų - socialdemokratų, socialliberalų, liberalcentristų ir valstiečių liaudininkų Vyriausybė pareikštų nepasitikėjimą tų pačių koalicijos partnerių - liberalcentristų ir socialliberalų valdžiai Palangos taryboje.

Palangos meras - liberalcentristas V.Stalmokas, vicemeras - socialliberalas Edmundas Krasauskas, dar vienas vicemeras - taip pat liberalcentristas Rimantas Garolis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių