Nuo rugsėjo Klaipėdoje pradės veikti elektroninis kartinis bilietas

Nuo rugsėjo 1-osios klaipėdiečių miesto autobusuose laukia naujovės. Už kelionę bus galima atsiskaityti ne tik popieriniu, bet ir elektroniniu kartiniu bilietu.

Į autobusą įlipę keleiviai nebeprivalės elektroninio bilieto parodyti vairuotojui.

Pastarąjį šie turės priglausti prie elektroninio komposterio, kurie transporto priemonėse sumontuoti prieš metus, įgyvendinant ES remiamą projektą.

Keleiviai elektroninį bilietą prie komposterio privalo glausti ir laukti garsinio signalo. Pastarasis parodo, jog galioja terminuotas ir yra nuskaičiuotas kartinis elektroninis bilietas.

„Įsigaliojus naujajai keleivių įlaipinimo tvarkai – per priekines duris, dauguma vadinamųjų zuikių buvo tie, kurie naudodavosi terminuotu elektroniniu bilietu. Nors jį reikėdavo parodyti vairuotojui, tačiau šis nematydavo, ar bilietas iš tikro galioja. Nuo rugsėjo 1-osios taip gudrauti nebeišeis“, – tvirtino viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gitaras Neniškis.

Kartiniais elektroniniais bilietais bus galima pildyti tas pačias korteles, kurios naudojamos kaip elektroniniai terminuoti bilietai. Jos kaina – 8 litai.

Kortelė galioja 36 mėnesius nuo pirmojo papildymo dienos. Ją galima įsigyti ir papildyti „Lietuvos spaudos" kioskuose, „R-kioskuose“, įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ biure.

Vienu metu kortelėje gali būti ir terminuotas, ir kartiniai bilietai. Keleivis gali įsigyti darbo dienų terminuotą bilietą, o savaitgaliais važinėti naudodamasis kartiniais. Elektroninis komposteris tokiu atveju darbo dienomis nuskaitys terminuotąjį, o poilsio – kartinį bilietą.

Kortelę galima papildyti nuo 10 iki 100 kartinių bilietų. Joje gali būti tik vienos rūšies kartiniai bilietai. Kitos rūšies galima įsigyti, išnaudojus esamus. Kartinių elektroninių bilietų kaina nesiskirs nuo popierinių.

Kontrolės metu keleivis privalo pateikti kortelę su galiojančiu bilietu arba pažymėtu kartiniu.

G.Neniškio teigimu, bus nustatytas pereinamasis – dviejų savaičių laikotarpis.

„Nesame tikri, ar elektronika veiks be priekaištų. Todėl kol kas kontrolė nebus labai griežta. Norime įsitikinti, kad sistema veikia be trikdžių. Nenorime, kad nukentėtų sąžiningi vartotojai“, – teigė vadovas.

Per mėnesį elektroniniais bilietais naudojasi apie 20 tūkst. žmonių. Anot G.Neniškio, pradėjus veikti elektroniniam bilietui, sumažėjo popierinių bilietų pirkimas.

„Elektroninis bilietas padės skaičiuoti keleivių srautus“, – pabrėžė vadovas.

Vilniaus viešojo transporto organizatoriai taip pat ruošiasi pereiti prie naujosios tvarkos.


Šiame straipsnyje: elektroninis bilietas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių