Neįgalieji dėl vietos mašinai kovoja ir neteisėtais būdais

Už vietą automobiliui daugiabučių namų kiemuose neįgalieji kovoja ir neteisėtomis priemonėmis. Ant asfalto dangos jie išsipiešia neįgaliųjų ženklą ir nurodo transporto priemonės, kuri šioje vietoje gali stovėti, numerį.

Gyventojus papiktino ženklas

Minėtas ženklas išpieštas Varpų gatvės 10, 12 ir 14 daugiabučių namų, kurie priklauso bendrijai „Vakarai“, kieme. Netoli namo, prie šaligatvio, viena iš gyventojų nupiešė neįgaliojo ženklą ir nurodė savo automobilio valstybinius numerio skaičius 990. Kaimynus papiktino toks moters elgesys.

„Neįgalioji paskelbė, kad šioje vietoje stovės tik jos mašina. Kiti neįgalieji neturi teisės čia palikti savo automobilio. Susidaro įspūdis, kad moteris išsipirko sau vietą bendrame valstybiniame kieme, už kurį mokesčius moka visi gyventojai“, – dėstė klaipėdiečiai.

Varpų gatvės 10, 12 ir 14 namų gyventojų nuomone, toks ženklas suprantamas dviprasmiškai. Galima pagalvoti, kad už 990 metrų yra stovėjimo aikštelė, skirta neįgaliųjų mašinoms.

„Kaip galima taip iškraipyti ženklus? Ar tai legalu?“, – klausė gyventojai.

Numerį nurodyti draudžiama

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Saugaus eismo komisijos pirmininkas Viačeslavas Karmanovas aiškino, kad paprastai daugiabučių namų kiemuose statomi vertikalūs ženklai, žymintys vietas, kurios skirtos neįgaliųjų automobiliams. Tačiau, anot jo, galioja ir vertikalus žymėjimas.

„Aišku, automobilio numeris prie nupiešto ženklo negali būti nurodytas. Konkrečiam žmogui ši vieta nepriklauso. Statyti mašinas čia gali visi neįgalieji. Nesvarbu, ar jie čia gyvena. Žmonės turėtų nekreipti dėmesio į numerį. Žemė yra bendro naudojimo“, – pabrėžė V.Karmanovas.

Transporto poskyrio vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė teigė, jog pasitaiko atvejų, kai būna ir vertikalus, ir horizontalus ženklinimas. Jei šie prieštarauja vienas kitam, tuomet reikia vadovautis pirmuoju.

Naudojasi neįgalumu

Kelių ženklai daugiabučių namų kiemuose statomi, suderinus su policija ir gavus leidimą iš savivaldybės. Taip pat tokius veiksmus reikia suderinti su namų valdomis ar bendrijomis.

Anot V.Paukštės, tokios procedūros reikalingos, kad nebūtų piktnaudžiaujama. Atlikus jas, problemų dėl leidimo pastatyti ženklą nekyla.

„Negalią turinčiam žmogui ir taip kyla daug problemų. Tačiau būna ir tokių atvejų, kai piktnaudžiaujama neįgalumu. Yra planų keisti įstatymą, kad vietoje, skirtoje neįgaliesiems, mašinas galėtų palikti tik judėjimo negalią turintys asmenys“, – tvirtino V.Paukštė.

Jei neįgaliojo automobilis statomas priekiu ar galu į šaligatvį, vietos dydis siekia tris metrus, jei šonu – iki šešių metrų.

Ženklą nupjovė kaimynai

Daugiabučių namų savininkų bendrijos „Vakarai“ pirmininkė Stanislava Čiurlienė pasakojo, kad neįgalumą turinti moteris leidimą ženklui turi.

Gyventoja jį buvo pasistačiusi už savo lėšas. Ženklas kurį laiką stovėjo, tačiau kaimynai konflikto metu jį nupjovė.

„Gyventoja buvo atėjusi ir klausė, ką daryti. Patariau – išsipiešti. Ji taip ir padarė. Žinoma, sutinku, kad mašinos numerio nereikėtų nurodyti“, – komentavo S.Čiurlienė.


Šiame straipsnyje: automobilių stovėjimaskiemai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių