Kormoranus Juodkrantėje gąsdino fejerverkais

Kovai su kormoranais pasitelkti šventiniai fejerverkai. Kuršių nerijos nacionaliniame parke, Juodkrantėje juos pradėta šaudyti pirmadienio vakarą. Tokiu būdu siekiama sumažinti šių paukščių populiaciją.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direktoriaus Tomo Tukačiausko teigimu, ši paukščių populiacijos reguliavimo priemonė naudojama jau keletą metų.

Fejerverkai iš lizdų išbaido kormoranus, o lizduose likę jų kiaušiniai atvėsta.

„Kormoranų populiacija yra ženkliai išaugusi tiek užimamu plotu, tiek paukščių skaičiumi. Todėl po ilgų diskusijų nuspręsta imtis priemonių. Fejerverkų šaudymas efektyvus. Paukščių populiacija sumažėja“, - tvirtino vadovas.

T.Tukačiausko teigimu, pirmadienį vakarą organizuota priemonė pasiteisino. Manoma, jog  išbaidyta apie 30 proc. kormoranų. Kuršių nerijos nacionaliniame parke yra apie 3000 kormoranų ir apie 400 pilkųjų garnių lizdų. Šaudant fejerverkus, siekta nepakenkti pastariesiems.

T.Tukačiauskas pabrėžė, kad šios priemonės tikslas nėra visiškai išnaikinti kormoranus. Norima tik sustabdyti jų plitimą į unikalų mišką, esantį šalia Juodkrantės, sengirę.

„Kai paukščiai išbaidomi iš lizdų jų kiaušiniai atvėsta ir neišsirita jaunikliai. Be to išbaidžius kormoranus, lizdus greitai išdrasko kiti paukščiai - išnešioja po šakelę“, - pasakojo vadovas.

Su kormoranais kovojama jau ne vienerius metus. Šie paukščiai kenkia medžiams. Kormoranų išmatose yra gausu fosforo rūgšties. Ji gali išnaikinti miškus. Paukščiai pridaro daug žalos ir Kuršių marių žuvims. Kormoranai žvejodami sužaloja jas aštriais snapais.

Pirmiausia šių paukščių populiaciją buvo bandoma mažinti į pagalbą pasitelkiant spalvotus vaikiškus balionus. Pastarieji buvo iškabinti ant medžių. Tikėtasi, kad jie atbaidys į lizdus norinčius nutūpti paukščius. Tačiau ši priemonė nepasiteisino. Dėl siaučiančių vėjų jie nuskrido toli už kolonijos.


Šiame straipsnyje: kormoranai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių