Klaipėdos savivaldybė neranda vietos atliekų surinkimo punktams

Atliekų surinkimo punktai „Eko taškai“ neįrenginėjami Klaipėdos mieste dėl biurokratinių trukdžių. Derybos su Klaipėdos savivaldybe tęsiasi jau antrus metus.

Pagal savivaldybėje galiojančias nuostatas atliekų surinkimo punktai negali būti įrenginėjami važiuojamojoje dalyje, automobilių parkavimo vietose, žaliuosiuose plotuose ar ant šaligatvio.

Vilniaus mieste vietos suderinimo klausimą pavyko išspręsti per savaitę, Kaune – per 2 mėnesius. Klaipėdos mieste jau dvejus metus diskutuojama, kur įrengti „Eko taškus“, tačiau nuspręsti niekaip nepavyksta.

„Eko taškas“ siekia sudaryti galimybę gyventojams vienoje vietoje, patogiai atsikratyti įvairių rūšių atliekų, kurios gali būti perdirbtos ar kitaip panaudotos, tuo užtikrinant, kad jos neužterš aplinkos, o jų antrinis panaudojimas padės išsaugoti daug įvairių resursų. Be to, už antrines žaliavas „Eko taške“ gyventojams mokamas atlygis.

Šiuo metu Lietuvoje Eko tašai veikia keturiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Alytuje. Pastarajame mieste atliekų surinkimo punktai buvo įrengti tik gyventojams pasirašius peticiją ir įteikus ją miesto savivaldybei.

Trečiadienį Klaipėdos universitete vykusioje konferencijoje „Pakuočių ir antrinių žaliavų surinkimo sistemos ir jų perspektyvos Lietuvoje“ Klaipėdos Socialinių mokslų kolegijos Teisės katedros vedėja Jūratė Paulauskienė išsakė poziciją, jog ketina pasinaudoti alytiškių pavyzdžiu ir paruošti peticiją dėl „Eko taškų“ Klaipėdos mieste įrengimo būtinybės.

„Visų pirma artimiausiu metu ketinu apsilankyti pas savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoją Aliną Velykienę, galbūt neprireiks ir peticijos. Nes iš tikrųjų keistai atrodo, jog neturime atliekų surinkimų punktų dėl to, kad savivaldybė neranda vietos jiems pastatyti. Tokie argumentai tiesiog kelia juoką“, – piktinosi J. Paulauskienė.

„Eko taškų“ teikiama nauda neabejoja ir bendrovės „Ekstara“ generalinis direktorius Rimantas Gaudutis.

„Miestui šios sistemos įdiegimas nieko nekainuoja, sukuriamos papildomos darbo vietos, kas yra itin aktualu šiais sunkiais ekonominiu požiūriu laikais. Taip pat mažėja komunalinių paslaugų kaštai gyventojams, nes mažiau reikia išvežti komunalinių atliekų į sąvartynus, be to, vidutiniškai gyventojas per mėnesį gali gauti 10 litų už atliekų pridavimą „Eko taškuose“, tad ši suma praktiškai padengia komunalinių atliekų išvežimo sumą, susidarančią per mėnesį“, – ekonominės naudos argumentus dėstė R. Gaudutis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

RK.

RK. portretas
Privati firma nori nemokamai gauti gabalą miesto žemės. Ir piktinasi - kaip čia taip dabar, kodėl mums neduoda??? Tam eko taško kioskeliui daug vietos nereikia, gali firmelė ir išsinuomoti tarkim prie Akropolio vietą automobilių stovėjimo aikštelėje. Nenubėdnės.

Alina Velykienė

Alina Velykienė portretas
Kitą savaitę grįžtu iš atostogų. Lauksiu Jūsų p.Jūrate Paulauskiene.

T

T portretas
kažkodėl kai vietų reikia liberų aferai KRATC - tai jos atsiranda žaibiškai... O šitie matomai liberalams nesusimokėjo, tai vai ir neranda antrus metus. GĖDA LIBERALAMS, SUKURPUSIEMS KRATC AFERĄ KLAIPĖDIEČIAMS . Ieškokite daugiau informacijos fb grupėje KRATC-AFERA
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių