„Klaipėdos nafta“ keičia sutartį su „Naftos grupe“, atleistas komercijos direktorius

Valstybės valdoma naftos produktų krovos bendrovė "Klaipėdos nafta" ketina peržiūrėti sutartį su viena pagrindinių įmonės klienčių "Naftos grupe", kuri turi išimtinę teisę per terminalą krauti vakuuminį gazolį. Dėl nenaudingos įmonei sutarties praėjusią savaitę atleistas "Klaipėdos naftos" komercijos direktorius Ričardas Milvydas.

"Sutartis su "Naftos gavyba" tam tikram naftos produktui perkrauti parašyta ekskliuzyviniu pagrindu - mes išsiuntėme raštą "Naftos grupei", kad siūlome tą sąlygą keisti, nes teisininkai pasakė, kad tai prieštarauja Konkurencijos įstatymui", - sakė "Klaipėdos naftos" generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pasak jo, pagal sutartį su "Naftos" grupe bendrovė iš kitų įmonių negali priimti vakuuminio gazolio, todėl, anot R.Masiulio, ši sutarties nuostata yra niekinė ir ją reikia pakeisti.

"Jeigu ateina, tarkime, rusai ir nori per mus perkrauti, mes tiesiog negalime priimti ir aš manau, kad tai yra neskaidru. Mano tikslas yra, kad įmonės veikla būtų kuo skaidresnė ir jai tai atneštų kuo didesnę naudą, nes tokia sutartis gali suponuoti, kad mes negauname visos ekonominės naudos", - kalbėjo "Klaipėdos naftos" vadovas.

Be vakuuminio gazolio, "Naftos grupė" per terminalą krauna ir mazutą, tačiau dėl jo grupė neturi išimtinės teisės.

R.Masiulis teigė tikintis, kad panaikinus išimtinę "Naftos grupės" teisę perkrauti vakuuminį gazolį, atsiras konkurencija: "Prašymų krauti vakuuminį gazolį jau sulaukėme. Tai tarptautinės bendrovės. Neatsiminsiu visų, bet pasiūlymų tikrai buvo nemažai".

"Norėčiau pasakyti, kad mes tikrai nesiruošiame daryti kažkokių drastiškų žingsnių, kad užkirstume specifinių produktų tekėjimą per mūsų terminalą. Mes atvirti ir skaidrūs ir tikrai skatiname per mūsų terminalą krauti, tik norime, kad sąlygos būtų skaidrios ir aiškios. Mes nenorime išgąsdinti rusų tiekėjų, kad mes, lietuviai, elgiamės chaotiškai. Tai rimtos kompanijos ir jų negalima stumdyti - jos irgi turėtų suprasti, kad prieš tam tikrus tiekėjus nėra jokio nusistatymo", - kalbėjo R.Masiulis.

Įmonės komercijos direktorius R.Milvydas buvo atleistas abipusiu sutarimu, o pagrindinis atleidimo motyvas buvo sutartis su "Naftos grupe": "Norint pakeisti tą praktiką, kad būtų aišku, kad situacija keičiasi, tai geriau, kad žmogus, kuris dirbo prie kontrakto, nedirbtų, bet jam asmeniškai aš neturiu jokių priekaištų".

Pasak žiniasklaidos, "Naftos grupė" turi didelį svorį ir įtaką "Klaipėdos naftoje" - pernai ji perkrovė daugiau kaip ketvirtadalį - beveik 2 mln. tonų - visų per terminalą krautų produktų ir pagal šį rodiklį nusileido tik "Orlen Lietuvai".

Prieš penkerius metus įregistruota "Naftos grupė" priklauso Artūrui Urbučiui, o jam talkina ir įmonei vadovauja dar du broliai. "Naftos grupės" savininko žmona yra buvusio "Klaipėdos naftos" vadovo Jurgio Aušros geriausio draugo Andrejaus Vaičiulio duktė, rašė portalas alfa.lt.

A.Vaičiulis yra Šiaulių banko Klaipėdoje regiono vadovas, o "Klaipėdos nafta" yra viena svarbiausių Šiaulių banko klienčių.

Pasak alfa.lt, A.Vaičiulis už tam tikrą mokestį tarpininkauja tiems, kurie nori dirbti per "Klaipėdos naftą": kam reikia, suteikia paskolas, laiduoja už juos.

Šiaulių bankas esą finansuoja ir visus A.Vaičiulio žentui priklausančios "Naftos grupės" ekspedijuojamus krovinius. Kalbama, kad ši Urbučių firma "Klaipėdos naftoje" turi tokias galias, kad nauji klientai pasinaudoti terminalo talpomis gali tik tuo atveju, jei bendradarbiauja su "Naftos grupe".

Pasak alfa.lt šaltinių, iš klientų, dirbančių per "Klaipėdos naftos" terminalą, buvo renkama savotiška duoklė - tam tikra suma už kiekvieną perkrautą toną. Rinkliavos dydis keisdavosi, tačiau spėjama, kad ji iki šiol nėra panaikinta.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos nafta

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių