Klaipėdos ligoninių pertvarka: ministerija nori didesnio kąsnio (papildyta)

Klaipėdos pramoninkų asociacijos kvietimu uostamiestyje lankėsi Sveikatos apsaugos ministro (SAM) patarėjas Mindaugas Marcinkevičius.

Svečias iš sostinės prisipažino, kad pirmąkart apie ligoninių tinklo pertvarką kalba ne medikų auditorijai. Tad neslėpė jaudulio.

SAM atstovas pristatė dvi galimas ligoninių tinklo pertvarkos Klaipėdoje alternatyvas. Tačiau neslėpė pozicijos, kuri būtų priimtinesnė ministerijai.

Sujungus Klaipėdos universitetinę su buvusia Jūrininkų ligoninę bei jos filialais būtų įkurtas trečiasis Lietuvoje universitetinio mokslo ir gydymo centras. Jis konkuruotų su Vilniaus ir Kauno stipriausiomis gydymo įstaigomis.

Tokio centro dalininkais būtų SAM, Klaipėdos universitetas ir kuri nors viena iš universitetinių klinikų Vilniuje arba Kaune.  Šiam projektui pritarė ne tik Vyriausybė, bet ir minėtųjų klinikų vadovai.

Atsvara šiam gydymo centrui uostamiestyje taptų stipri daugiaprofilinė Klaipėdos apskrities ligoninė, prie kurios būtų prijungtos Vaikų ir Tuberkuliozės ligoninės. Ji priklausytų Klaipėdos miesto savivaldybei.

M.Marcinkevičius neslėpė skepticizmo dėl pasiūlytos kitos alternatyvos - buvusią Jūrininkų ligoninę sujungti su Apskrities ir Tuberkuliozės. Šis darinys būtų pavaldus ministerijai. Vaikų ligoninė kartu su Universitetine liktų savivaldybės žinioje.

"Logikos šiame variante nedaug. Tokia ligoninė nesugebėtų konkuruoti su Vilniumi ar Kaunu. Ji taip pat nebūtų taip gerai finansuojama kaip pirmuoju atveju", - neslėpė SAM atstovas.

Tačiau M.Marcinkevičius pridūrė, kad apsipręsti dėl tolimesnio ligoninių likimo teks miesto politikams. Tarybos posėdis, kuriame bus svartomas šis klausimas vyks gegužės 6-ąją.

Papildyta

Neūkiškumo simbolis

"Lietuva turi du neūkiškumo ir valstybės nesugebėjimo susitvarkyti simbolius. Vienas jų yra Klaipėdoje", - kalbėjo patarėjas.

SAM atstovai kaip neūkiškumo pavyzdį mėgsta minėti vos ne viename kieme įsikūrusias Klaipėdos universitetinę ir buvusią Jūrininkų ligoninę.

Pasak M.Marcinkevičiaus, nesugebančios tarpusavyje susitarti dvi didžiulės gydymo įstaigos prisipirko brangios aparatūros ir dubliuoja viena kitos teikiamas paslaugas. Taip esą švaistomos mūsų visų, mokesčių mokėtojų, lėšos.

Tad neužtenkant pinigų iš privalomojo sveikatos draudimo fondo pacientams tenka prisimokėti už teikiamas gydymo paslaugas.

Tačiau pramonininkų susitikime dalyvavęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius paprieštaravo dėl neigiamos informacijos - jis pirmąkart išgirdo, kad šios dvi ligoninės nesugebėtų susitarti.

Patarė nepamiršti paciento

Meras taip pat priminė, kad SAM pasiūlymas steigti trečią stiprų medicinos ir mokslo gydymo centrą Lietuvoje atsirado po uostamiesčio atstovų pateiktų pasiūlymų.

Pastebėjęs ne vieną prieštaravimą tarp deklaruojamų SAM pozicijų  ir realių pasiūlymų, R.Taraškevičius atšovė: "Privalėsite rasti pinigų". Taip jis reagavo į ministro patarėjo žodžius, kad antrasis ligoninės tinklo pertvarkos būdas nukentėtų finansiškai.

Klaipėdos universiteto Medicinos edukologijos katedros vedėjas, profesorius Algimantas Kirkutis prisipažino daugiau nei 10 metų svajojęs, kad uostamiestyje  būtų įkurtas aukšto lygio mokslo ir gydymo centras.

Gydytojas apgailestavo, kad universiteto rolė nuvertinama, nors čia dirba 80 medicinos mokslininkų.

"Mes norėtume, kad pirmoje vietoje būtų pacientas", - diskusijas dėl ligoninių pertvarkos reziumavo pramonininkai.


Šiame straipsnyje: ligoninių pertvarka

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių