Klaipėdos jubiliejų paminėjo dalyvaudami vasaros skaitymų programoje

„Jei kiekvienas Jūsų per šią šventinę miestui vasarą perskaitysite bent 5 knygas, tai bus puiki jūsų dovana Klaipėdos jubiliejui ir mūsų miesto ateičiai“ prasidėjus vasarai vaikams palinkėjo miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Savaitgalio popietę surengtas 2012-ųjų vaikų vasaros skaitymų programos „Myliu Klaipėdą“ baigiamasis renginys – susitikimas su žymiausiu lietuvių knygų vaikams iliustratoriumi ir rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi.

Į renginį Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų skyriuje susirinko apie 40 aktyviausių programos „Myliu Klaipėdą“ dalyvių su tėveliais, seneliais ir mokytojais. Susitikimo svečius pasveikinusi poetė, bibliotekos darbuotoja Dalia Kudžmaitė-Balsienė džiaugėsi aktyviai skaitančių vaikų skaičiumi ir jų perskaitytų knygų gausa bei vaikų sukurtais darbeliais.

Šiųmetė jubiliejinė vaikų vasaros skaitymų programa „Myliu Klaipėdą“ buvo įgyvendinama pasitelkiant vaikus įtraukiantį žaidimą: už kiekvieną iš bibliotekos pasiimtą ir perskaitytą knygą, sukurtą dovaną miestui ir į biblioteką atsivestą naują žaidimo dalyvį vaikai rinko Klaipėdos miesto simbolių lipdukus, o surinkusieji visus, savo lipdukų kolekciją papildė jubiliejiniu vasaros skaitymų lipduku. Žaidime dalyvavo 470 vaikų iš 35 mokymo įstaigų, kurie perskaitė 3921 knygą, sukūrė 72 darbelius. Aktyviausi dalyviai buvo Simono Dacho ir Liudviko Stulpino progimnazijos, „Gilijos“ pradinės, „Vyturio“ ir  Prano Mašioto pagrindinių mokyklų bei „Saulutės“ mokyklos-darželio auklėtiniai.

Baigiamajame programos „Myliu Klaipėdą“ renginyje vaikai džiaugėsi savo pasiekimais: perskaitytomis knygomis, surinktomis Klaipėdos miesto simbolių lipdukų kolekcijomis. Džiugu, kad šis projektas prisideda ir prie savo krašto pažinimo. Daliai Kudžmaitei-Balsienei paklausus, kokias žymias vietas Klaipėdoje vaikai žino ir galėtų pasiūlyti aplankyti svečiams, jie entuziastingai vardino – „Meridianą, Berniuko su Klaipėdos herbu skulptūrą Mažvydo alėjoje, Berniuko skulptūrą Kruizinių laivų terminale, Taravos Anikės skulptūrą Teatro aikštėje“, Laikrodžių ir Jūrų muziejus bei kitas vietas. Mažieji skaitytojai žino ir knygų vaikams rašytojus klaipėdiečius – Nijolę Kepenienę, Rimantą Černiauską, Sigitą Poškų, Alfonsą Navicką ir kt.

Didžiausia baigiamojo renginio dovana vaikams buvo susitikimas su Kęstučiu Kasparavičiumi – garsiausiu lietuvių knygų vaikams iliustratoriumi ir rašytoju. Save K. Kasparavičius vadina dailininku, paišančiu jau 25 metus. Per tuos metus jis iliustravo 55 knygas vaikams, pats parašė - 10.  Žymusis iliustratorius papasakojo vaikams savo istoriją, kaip tapo dailininku ir kada pradėjo rašyti.

Renginyje vaikus smalsauti skatino iliustratoriaus pasakojimas, kaip atsiranda knyga. Čia vaikai sužinojo, kad pirmiausia rašytojas parašo tekstą – įdomią istoriją ir nusiunčia ją į leidyklą. Jei leidėjus sukurta istorija sudomina, tada jie siūlo piešti iliustracijas. K. Kasparavičius prisipažino, kad prieš pradėdamas kurti tikrąją knygos iliustraciją, pripiešia daugybę eskizų. Anot jo „panašiai kuriami animaciniai filmai“. Galiausiai dailininkas pieštuku piešia tikrąją iliustraciją ir nuspalvina ją akvarele. Kūrėjas vaikus supažindino ir su savo darbe naudojamais įrankiais – teptukais, vieną kurių vadina – „mano herojų atgaivintojas“ – tai adatėlės plonumo teptukas.

Mažieji klaipėdiečiai galėjo apžiūrinėti iliustruotojo atsivežtus eskizų albumus, gėrėtis dailininko pieštų akvarelių originalais. Pastaruosius vaikai turėjo galimybę palyginti su leidyklos išleistų knygų iliustracijomis.

Susitikimui įpusėjus, didžiuliam vaikų džiaugsmui, dailininkas pasiūlė kartu nupiešti ir nuspalvinti labai aukštą panelę – Žirafą. Tokį personažą galima rasti K. Kasparavičiaus knygoje „Kiškis Morkus Didysis“. K. Kasparavičiaus ir vaikų nupiešta gražuolė Žirafa, vardu – Jūratė, papuošė Klaipėdos miesto savivaldybės bibliotekos Vaikų skyrių (Danės g. 7).

Prieš išvykdamas dailininkas mažiesiems skaitytojams palinkėjo: „Retkarčiais atsiplėšti nuo kompiuterių ir per metus perskaityti bent 3-5 knygas. Aplankyti savo senelę, net jei ji gyvena kitame kambaryje. Ir kuo daugiau piešti“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių