Klaipėdoje vyko studentų krepšinio fiesta

Sekmadienį Klaipėdoje įvyko Lietuvos studentų krepšinio lygos vienuoliktojo sezono „Žvaigždžių diena 2009", kurią vainikavo pirmą katą Lietuvoje įvykusios mišrios vaikinų ir merginų žvaigždžių komandų rungtynės, kurios improvizuotai buvo pavadintos „Jūreivių" ir „Piratų" ekipomis.

Studentų krepšinio fiesta prasidėjo krepšinio estafetėmis, kuriose jėgas galėjo išmėginti krepšininkai, nepatekę į pagrindines varžybas. Šventė prasidėjo komandine estafete, kurioje per vieną minutę vienam universitetui atstovaujantys vaikinas ir mergina turėjo pelnyti kuo daugiau taškų. Mergina metė nuo baudų metimo linijos, vaikinas - nuo tritaškio linijos. Krepšininkei už taiklų baudos metimą buvo skaičiuojamas vienas taškas, už taiklų tritaškį - du taškai. Į finalą surinkę atitinkamai 15, 13 ir po 12 taškų pateko Lietuvos kūno kultūros akademija (LKKA), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), Vilniaus pedagoginis universitetas (VPU) ir Šiaulių universitetas (ŠU). Finale, surinkusi 16 taškų, pirma buvo LKKA komanda, kurią sudarė Ramūnas Barys ir Agnė Žiegytė. Antroje vietoje liko VDU ekipa - Eglė Bacevičiūtė ir Mantas Pukinskas. Trečiąją vietą užėmė ŠU komanda - Aistė Tamutytė ir Aivaras Kvedaravičius.

Merginų estafetėje trys krepšininkės per 60 sekundžių turėjo pakaitomis į abu krepšius kuo daugiau kartų pataikyti iš po krepšio, nuo baudų metimo linijos ir nuo tritaškio linijos. Greičiausiai su šia užduotimi susidorojo ir į finalą pateko VPU, Vilniaus universiteto (VU) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) merginų trijulės. Pirmąją vietą finale iškovojo KTU ekipa, kurią sudarė Šarūnė Džiugelytė, Giedrė Pekarskytė ir Rūta Dapkūnaitė, kurios aplenkė VPU trijulę - Modestą Ulkytę, Jūratę Januškaitę ir Adelę Augonytę. Trečioje vietoje liko VU ekipa.

Tokioje pat vaikinų estafetėje geriausius laikus pademonstravo ir į finalą pateko Šiaulių universitetas (ŠU), KTU-2, VDU ir Vilniaus kolegija (VK). Konkurse laimėjo KTU - 2 ekipa, kurią sudarė Linas Lukoševičius, Marius Arlauskas ir Ignas Kaminskas. Antrąją vietą užėmė VK komanda - Linas Kivyta, Deividas Jaraševičius ir Martynas Kairavičius. Trečiąją vietą iškovojo ŠU vyrai - Gediminas Jakštas, Donatas Grikštas ir Agnius Gurklys.

Merginų tritaškių metimų atrankoje geriausiai pasirodė ir į finalą pateko LKKA krepšininkė Julija Šarkauskaitė, kuri pelnė 17 taškų, ir ŠU snaiperė Lina Aglinskaitė, pelniusi 11 taškų konkurso atrankoje. L.Aglinskaitė į finalą pateko jau trečius metus iš eilės, o prieš tai vykusiuose dviejuose finaluose ji šventė pergalę. Finale L.Aglinskaitė vėl surinko 11 taškų, kurių nepakako aplenkti J.Šarkauskaitės. J.Šarkauskaitė surinko 12 taškų ir tapo tritaškių metimų konkurso nugalėtoja.

Vaikinų tolimų metimų konkurse dalyvavo 16 krepšininkų, o finalą pateko 19 taškų surinkęs Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkas Šarūnas Kulevičius ir Lietuvos veterinarijos akademijos (LVA) krepšininkas Marius Petrauskas, kuris kartu su KTU krepšininku Pauliumi Gasiūnu surinko po 17 taškų, tačiau po persirungimo į finalą pateko M.Petrauskas

Finale LVA krepšininkas M.Petrauskas surinko 18 taškų, aplenkęs 12 taškų surinkusį MRU snaiperį Š.Kulevičių.

„Oro karaliaus" konkurso atrankoje 11 krepšininkų iš pradžių kovojo dėl trijų vietų finale. Į jį pateko MRU krepšininkas Deividas Zoruba, pernykštis „oro karalius" LKKA atstovas Raimundas Danys ir Vilniaus kolegijos krepšininkas Martynas Kairavičius. Finale krepšininkų dėjimus vertino žiūrovai, kurie po trijų bandymų ovacijomis turėjo išreikšti savo nuomonę apie krepšininko dėjimus. Daugiausiai triukšmo sugebėjo sukelti praėjusių metų „Oro karalius", LKKA krepšininkas, R.Danys. Didžiausią  žiūrovų triukšmą nugalėtojas sukėlė įdėjęs krepšį per ant kėdės sėdintį krepšininką.

Prieš pagrindines dienos rungtynes lygos prezidentas Rimantas Cibauskas pristatė pagrindinę šių metų lygos naujovę. „Lygos krepšininkai jau pasiekė, ko gero, viską, ko mes galėtume tikėtis. VDU krepšininkai tris kartus tapo Europos čempionais, o Lietuvos studentų rinktinė iškovojo pasaulio čempionų titulą. Tad pats laikas atsigręžti ir į sportininkų sugebėjimus auditorijose. Noriu pažymėti, jog lyga įsteigia stipendijas vaikinui ir merginai, kurių mokslo rezultatai po mokslo metų bus geriausi tarp visų lygos krepšininkų. Mes esame pasiryžę krepšininkus skatinti siekti ne tik geriausių rezultatų aikštelėse, bet ir auditorijose" - šventės metu kalbėjo R.Cibauskas.

Pagrindiniu šventės akcentu tapo stilizuotos „Jūreivių" ir „Piratų" komandų rungtynės, kurias sudarė ir vaikinai, ir merginos. „Jūreivių" komanda, kurią treniravo Mindaugas Mockus iš Klaipėdos universiteto (KU) ir Rasa Kreivytė (LKKA), stengėsi įveikti „Piratų" ekipą, prie kurios vairo stovėjo Vytautas Poteliūnas (MRU) ir Ramūnė Venskūnienė (VPU).

Pirmąjį ketvirtį į aikštelę išbėgo merginos ir pusę kėlinio ekipos niekaip negalėjo išsiaiškinti, kuri pranašesnė. Tačiau kėlinio viduryje, po spurto 6:0, į priekį12:6 išsiveržė aikštelės šeimininkės „Jūreivės". Ketvirtį jos laimėjo rezultatu 20:15.

Po pertraukėlės aikštelėje pasirodę vaikinai tęsė kolegių tradicijas. Jūreiviai didino pranašumą, kuris antrojo ketvirčio viduryje pasiekė septynių taškų pranašumą - 26:19. „Piratų" ekipos treneris V.Poteliūnas galvą papuošė juoda piratiška skarele, tačiau tai negelbėjo nuo jūreivių triuškinamų dviejų dėjimų iš eilės. Šventėje netrūko linksmų akimirkų, o vienos pertraukėlės metu „Piratų" krepšininkas Janas Jurgo su keliomis kolegėmis krepšininkėmis sušoko šokį kartu su žiūrovus linksminusia Klaipėdos universiteto šokėjų grupe.

Po šių linksmybių piratai atsigavo ir sugebėjo išlyginti rezultatą - 34:34, o netrukus ir išsiveržė 8 taškais į priekį. Po dviejų kėlinių 34:42 pirmavo „Piratai".

Didžiosios pertraukos metu žiūrovai audringomis ovacijomis pasitiko šešiskart pasaulio čempionus Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvą „Žuvėdra".

Trečiajame rungtynių ketvirtyje aikštelėje vėl pasirodė merginos ir „Piratės" sugebėjo išsaugoti vaikinų sukurtą persvarą. Žaidėjos kovojo iš visų jėgų ir stengėsi įrodyti savo pranašumą. Po trijų ketvirčių 67:60 pirmavo jungtinė vaikinų ir merginų „Piratų" komanda.

Paskutiniame kėlinuke „Jūreiviai" bandė vytis varžovus, tačiau „Piratai" ne tik neleido sumažinti skirtumo, bet ir padidino jį iki 10 taškų. Vis dėlto, tikri aikštelės šeimininkai „Jūreiviai", kurių gretose žaidė KU krepšininkai Deividas Gailius, Martynas Mažeika ir Remigijus Trakimas bei Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto juodaodžiai Joshue Mulamba ir Omar Seck, ketvirčio viduryje sumažino atsilikimą iki 3 taškų. Iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms, D.Gailius sušvelnino skirtumą iki taško ir nuo šio momento komandos pamiršo apie lengvabūdišką krepšinį ir ėmė kautis dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Paskutiniąją rungtynių minutę ataką pradėjo „Piratai", tačiau du kartus nepataikė iš po krepšio. Tuo pačiu atsakė „jūreivis" Vytautas Padgureckas. Netrukus jo komandos draugas D.Gailius nepataiko nuo trijų taškų metimo linijos, o „piratas" J.Jurgo atsakė tik vienu taikliu metimu 84:82. Iki rungtynių pabaigos likus 13 sekundžių, suklydo R.Trakimas ir dar vienu tašku skirtumą padidino „Piratai".Paskutinysis D.Gailiaus bandymas nuo trijų taškų linijos buvo netaiklus ir rungtynes simboliniu dėjimu kartu su sirena baigė „piratas" J.Jurgo - rezultatu 87:82 pergalę šventė „Piratai". Naudingiausiais rungtynių krepšininkais pripažinti „piratai", VPU studentai, J.Jurgo ir M.Navickaitė.

Jūreiviai":D.Gailius 12, I.Raugaitė 10, G.Milašiūtė 9.

„Piratai": J.Jurgo 9, L.Šleževičiūtė 8, E.Stanionis, A.Fiodorovas po 7.


Šiame straipsnyje: LSKLŽvaigždžių diena

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėda sieks perimti buvusį policijos pastatą
  Klaipėda sieks perimti buvusį policijos pastatą

  Uostamiesčio valdžia pasiryžo atgaivinti merdintį pastatų kompleksą, kur anksčiau veikė policijos komisariatas. Įsikurti unikaliuose statiniuose nori menininkai. Būtent atsižvelgus į jų iniciatyvą, imtasi komplekso perėmimo procedūrų. ...

 • Dėl nutrauktos paslaugos – nuobaudos
  Dėl nutrauktos paslaugos – nuobaudos

  Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Budino inicijuotas tarnybinis patikrinimas, kurio metu aiškintasi, kas kaltas, kad rugsėjo pradžioje laikinai buvo nutrauktas maršrutinių taksi paslaugos teikimas, baigtas. ...

  3
 • Investicijos į lietaus nuotekų tinklus uostamiestyje didėja
  Investicijos į lietaus nuotekų tinklus uostamiestyje didėja

  Klaipėdoje vis didesnis dėmesys skiriamas lietaus nuotekų tinklams. Pastaraisiais metais investicijos į jų atnaujinimą, remontą didėja. ...

 • Dėl rajono žemių – veiksmai
  Dėl rajono žemių – veiksmai

  Klaipėda kreipsis į Vyriausybę, kad prie miesto būtų prijungtos pašonėje esančios ir dabar rajonui priklausančios gyvenvietės. Pabrėžiama, kad čia įsikūrę miesto žmonės, kurie Klaipėdoje dirba, gydosi, lanko jos švietimo įstaig...

  3
 • Kuršių nerijoje norima įamžinti užpustytus kaimus
  Kuršių nerijoje norima įamžinti užpustytus kaimus

  Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) direkcija kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities plėtoja idėją bendromis pastangomis supažindinti turistus su kadaise pusiasalyje užpustytais kaimais, rašo dienraštis „Lietuvo...

  2
 • Merai pažadėjo gelbėti universitetą
  Merai pažadėjo gelbėti universitetą

  Nepriklausomu siekiantis išlikti Klaipėdos universitetas ieško būdų išvengti sujungimo su kitomis aukštojo mokslo įstaigomis ir tikisi, kad Vakarų Lietuvos rajonų merai padės šį siekį įgyvendinti. Žadantys atnaujin...

 • Gyventojams užkliuvo vieta iškyloms
  Gyventojams užkliuvo vieta iškyloms

  Klaipėdiečiams klausimų sukėlė iškylų vieta, kurią numatyta įrengti atnaujintame Malūno parke. Manoma, kad dėl jos gali kilti netvarka. Savo pastabas išreiškė ir žvejai, kurie baiminasi netekti žūklės vietų. ...

  12
 • Užgesęs šviesoforas ir piktino, ir džiugino
  Užgesęs šviesoforas ir piktino, ir džiugino

  Sugedęs šviesoforas Liepojos gatvėje sukėlė dvejopų emocijų. Vieni svarstė, ar ne dėl to šioje arterijoje sumažėjo rytinė spūstis, kiti liejo apmaudą, kad neturėjo galimybių išsukti iš šalutinės gatvės. ...

  4
 • Ieškojo priešnuodžių transporto spūstims
  Ieškojo priešnuodžių transporto spūstims

  Transporto spūstys mieste ir jo prieigose jau tapo kasdienybe. Uostamiesčio valdžios ir įvairių tarnybų atstovai ieškojo būdų, kaip jas sumažinti ir palengvinti gyvenimą miestiečiams. Susitikimo metu susitarta dėl remonto darbų organizavimo...

  29
 • Kurortas neteko iškilaus muziejininko
  Kurortas neteko iškilaus muziejininko

  Sekmadienio rytą, išėjęs pasivaikščioti, netikėtai mirė Palangos kurorto muziejaus direktorius Jūratis Viktoras Liachovičius. Jo netektis prislėgė artimuosius, kurorto muziejaus darbuotojus, Klaipėdos universiteto bendruomenę, bičiul...

Daugiau straipsnių