Klaipėdoje lankysis garsus misionierius Hermanas Šulcas

Birželio 23 dieną, trečiadienį, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje 18 val. Mišiose svečiuosis kunigas misionierius Hermanas Šulcas ir grupelė afrikiečių iš Ruandos.

Ne pirmą kartą uostamiestyje apsilankantis H.Šulcas papasakos apie savo misiją, skambės afrikietiškos giesmės.

H.Šulcas gimė Klaipėdos vokiečio liuterono ir katalikės žemaitės Elžbietos Mockutės šeimoje. Artėjant Antrajam pasaulinio karo frontui ir šeimai traukiantis nuo artėjančios Raudonosios armijos, tėvas žuvo.

Našlė mama apsigyveno Liuneburge, kur tebegyvena Hermano brolis. Hermanas lankė Vasario 16-osios gimnaziją Hiutenfelde, kuri buvo išlaikoma rėmėjų lėšomis. Nenorėdamas "būti pašalintas dėl neramaus būdo" jis persikėlė į Saleziečių berniukų gimnaziją Italijoje. Vėliau baigė pedagogiką ir filosofiją. 1968 m. įšventintas į kunigus.

Nuo 1978 m. H.Šulcas - misionierius Ruandoje, Musha kaime, esančiame už 60 km nuo sostinės Kigalio. Pramokęs vietos kalbos ir pradėjęs misionierišką veiklą,  tapo populiarus apylinkėje. Jis įsteigė Jaunimo sodybą ir mokyklą, mokė vaikus gyvenimo įgūdžių bei amatų. Vienu metu sodyboje gyveno iki 700 našlaičių.

1994 m. prasidėjo Ruandos genocidas. Per 100 dienų beveik tris kartus plotu už Lietuvą mažesnėje Ruandoje buvo išžudyta iki milijono gyventojų. Tarp jų – ir didžioji dalis Jaunimo sodybos vaikų. Pats kunigas jų likimo išvengė, nes į sodybą nespėjo grįžti iš sostinės.

Tačiau buvo persekiojamas, jį išgelbėjo Jungtinių Tautų kariškiai. Kuriam laikui turėjęs palikti Ruandą, H.Šulcas gyveno Vokietijoje.

Po dvejų metų grįžęs į Ruandą surinko iš savanos išbadėjusius vaikus, kurie regėję savo tėvų žūtį ir pabėgę nuo žiaurumų,  bijojo žmonių. Kai kurie, pagyvenę su žvėrimis, nebemokėjo net kalbėti. Surinkęs padėjėjus jis atstatė Jaunimo sodybą našlaičiams vaikams, kurių tėvai buvo išžudyti per genčių tarpusavio karus ar mirę iš bado.

Sodyboje nuolat gyvena apie 200 našlaičių vaikų ir jaunimo nuo 2 iki 22 metų. Įsteigė amatų mokyklą, o 2002 m. ir gimnaziją, kurioje mokosi iki 400 vaikų iš aplinkinių vietovių.

Motinai atsiėmus 60 ha gimtinės žemės Kėkštuose, H.Šulcas įsteigė Jaunimo sodybą Kalotės sąvartyno vaikams. Į ją savaitgaliais suvažiuoja vaikai ir iš asocialių šeimų.

Kunigui 2006 m. suteikta projekto „Lietuvos garbė“ nominacija „Metų pašaukimas“. 2007 m. Kretingos rajono žmonių jis išrinktas Metų žmogumi, o prieš porą metų apdovanotas  Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

 


Šiame straipsnyje: misionieriusH.ŠulcasRuanda

NAUJAUSI KOMENTARAI

NIJOLE

NIJOLE portretas
Nuostabus zmogus Tikras Dievo pasiuntinys
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių