Klaipėdietė atstovavo Lietuvai Europos Tarybos mokymuose

Šią vasarą Strasbūre (Prancūzija) vyko Europos Tarybos ir ENGSO rengti mokymai „Jaunimo balsai per integracinį sportą“.

Mokymų tikslas buvo gilinti jaunimo lyderių supratimą apie integraciją ir išmokyti kurti bei pritaikyti fizinius užsiemimus, sportinius žaidimus integracijai. Mokymams buvo atrinkti 35 jaunimo organizacijų atstovai iš 22 Europos, Azijos bei Afrikos valstybių.

„Iš Lietuvos buvau atrinkta tik viena dalyvė, todėl teko atstovauti ne tik Klaipėdos universiteto ekonomistų klubą, Klaipėdos universitetą, bet ir Lietuvą“, - sakė Klaipėdos universiteto ekonomistų klubo atstovė Edita Baranskaitė.

Mokymai buvo paremti neformaliojo ugdymo metodais, kuriuose labai svarbus dalyvių tarpusavio ryšys, todėl mokymai prasidėjo nuo dalyvių prisistatymo susipažinimo ir bandymais atsiminti sudėtingus visų dalyvių vardus. Buvo pristatyti ir išbandyti įvairūs komandos formavimo žaidimai, kurie skatina įtraukti mažiau galimybių turinčius asmenis į bendrą veiklą. Vyko įvairios diskusijos ir debatai apie tam tikrus reiškinius ir požiūrius skirtingose šalyse, ieškoma panašumų ir skirtumų, bendrų problemų sprendimo būdų, tinkamų įvairiose šalyse.

„Visuose užsiėmimuose dalyviams buvo leidžiama patiems pajausti, ką reiškia būti mažuma ar mažiau galimybių turinčiais asmenimis, suprasti tokių žmonių poreikius ir galimybes, kurios palengvintų jų integraciją. Vaidmenys buvo patys įvairiausi: nuo diskriminacijos gauti svetimos šalies vizą dėl tautybės, rasinės diskriminacijos, išskiriančių iš aplinkos asmeninių charakterio ypatybių iki fizinės negalios“, - teigė Edita Baranskaitė.

Mokymu pabaigoje kiekviena grupė, sudaryta iš 4 žmonių turėjo sugalvoti ir parengti naują užsiėmimą, padedantį spręsti integracijos problemas. Dalyviai dalinosi įvairia savo šalių ar organizacijų patirtimi. Renginio metu vyko organizacijų mugė. Šios mugės metu Klaipėdos universitetas sulaukė ypatingo dėmesio, dalyviams buvo įdomu sužinoti ne tik apie geografines Klaipėdos ypatybes, kultūrinius ypatumus, bet ir apie realias galimybes studijuoti šiame universitete.

„Europos Tarybos mokymai buvo labai naudingi ir įdomūs. Dalyviai sesijos pabaigoje nenorėjo skirtis ir važiuoti namo, bet galiausiai visi paliko Prancūziją kupini naujos patirties bei idėjų, buvo užmegzti glaudūs ryšiai tarp dalyvių ir organizacijų, planuojama ateityje įgyvendinti bendrų jaunimo projektų“, - pasakojo Edita Baranskaitė.


Šiame straipsnyje: Europos Tarybos mokymai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių